Вид папок в оболонці Explorer

 1. зміст
 2. Програма «Custom Explorer Toolbar»

зміст

D.5.1. Ще раз про терміни

D.5.2. В операційній системі Windows XP

D.5.3. В операційній системі Windows 7

D.5.4. В операційній системі Windows 8

Дії за допомогою миші можна звести до двох термінів: «вибрати» і «відкрити»

Вибрати за допомогою миші - це значить підвести мишачий курсор до об'єкту і клацнути, або «клікнути» його лівою клавішею миші (тобто натиснути і відпустити ліву клавішу.)

Відкрити об'єкт за допомогою миші - це, значить, підвести мишачий курсор до об'єкту і здійснити подвійне клацання (швидко два рази натиснути і відпустити) лівою клавішею миші.

Папки в оболонці Windows XP мають такий вигляд (див. Малюнки D.57 - D.65. )

)

Мал. D.57. Вид Папки «Мій комп'ютер» в оболонці Explorer Microsoft Windows XP.

Вид Папки «Мій комп'ютер» в оболонці Explorer Microsoft Windows XP

Мал. D.58. Вид Папки «Мережеве оточення» в оболонці Explorer Microsoft Windows XP.

Вид Папки «Мережеве оточення» в оболонці Explorer Microsoft Windows XP

Мал. D.59. Вид папки «Мої документи» в оболонці Explorer Windows XP (основний вид).

Зверху, під заголовком вікна папки, розташовані наступні елементи:

У правій, основної частини робочої області вікна папки розташовується її вміст. Воно може мати такий вигляд, в залежності від зазначених опцій:

Мал. D.60. Вид папки «Мої документи» в оболонці Explorer Windows XP (вид «Ескізи сторінок»).

Зліва робочої області вікна папки, за замовчуванням, розташовується меню з наступними пунктами:

Примітка: вміст пунктів довідкового меню буде відрізнятися для різних об'єктів Windows. Це буде відзначено окремо.

Мал. D.66. Зовнішній вигляд папки «Бібліотеки» в програмі Провідник операційної системи Microsoft Windows 7

Папки в оболонці операційної системи Microsoft Windows 7 мають такий вигляд:

Програма «Custom Explorer Toolbar»

За допомогою цієї невеликої утиліти можна видалити зайві і додати потрібні кнопки на панель управління Провідника Windows. Саму програму можна завантажити за адресою: http://nirsoft.net/utils/custom_explorer_toolbar.htm. Дана програма має тільки англомовний інтерфейс. Нижче наведені приклади роботи з цією програмою.

Щоб додати нові команди на панель задач, необхідно:

 • Запустити програму;
 • Увійти в меню Action;
 • У цьому меню виберіть пункт: Add the specified toolbar buttons;
 • Відзначити окремі кнопки для базових операцій;
 • Щоб зберегти настройки та прийняття змін у програмі натисніть на кнопку Do It.

Примітка: деякі елементи управління (наприклад, «Класичне меню») можна застосувати тільки для сімейства операційних систем Microsoft Windows 7! Ні Windows Vista, ні Windows 8 не віддзеркалюватимуть ці елементи управління на панелі завдань. Вам тоді доведеться шукати інші утиліти для зміни зовнішнього вигляду панелей провідника.

Мал. D.67. Зовнішній вигляд папки «Бібліотеки» в програмі Провідник операційної системи Microsoft Windows 8

Відразу потрібно зазначити, що в операційній системі Microsoft Windows 8 присутній той же самий «стрічковий інтерфейс» вперше з'явився в 2007 році в офісному пакеті Microsoft Office 2007. А, на відміну від Microsoft Windows 7, для збільшення продуктивності менеджера був «принесений в жертву» інтерфейс Aero. Тому, швидше за все, вид вікна провідника Windows Explorer в операційній системі Microsoft Windows 8 може когось зі старих користувачів ввести в ступор. Але лякатися не треба.

У порівнянні з операційною системою Windows 7 в Windows Explorer 8 присутня та ж бічна панель з бібліотеками, та ж рядок стану, та ж робоча область вікна для відображення об'єктів, ті ж кнопки «Назад» і «Вперед», то ж уявлення дерева каталогів через стрічку. Тільки нагорі, замість меню, з'явився «Стрічкове меню», за допомогою якого настроюється зовнішній вигляд вікна, задаються операції з файлами, папками та іншими об'єктами. При цьому частина елементів стрічкового інтерфейсу «заїхала» в рядок заголовка вікна. Також це стрічкове меню стало контекстно-чутливим. Автору це нагадало де жа вю з Microsoft Windows XP. Однак він вважає це досягненням корпорації Microsoft, як «повернення до старого на основі нових технологій». А до нової колірної схеми інтерфейсу управління можна легко звикнути. Тим більше що всі схеми оформлення Windows у всіх версіях розробляються з урахуванням думки людей з проблемами із зором (дальтонізм, короткозорість і т.п.)

Мал. D.68. Зовнішній вигляд папки «This PC» в програмі Провідник операційної системи Microsoft Windows 10

В операційній системі Microsoft Windows 10 корпорація Microsoft провела «роботу над помилками», зроблених в операційній системі Windows 8. По-перше, в операційну систему повернувся інтерфейс «Aero», що вперше з'явився в Microsoft Windows Vista. По-друге, з «поверненням робочого столу» повернулися і деякі жести управління вікнами - прикріплення вікна до лівого або правого краю для імітації «двовіконну інтерфейсу». По-третє, стрічковий інтерфейс меню Провідника покращився, і став більш зрозумілим. Тобто інтерфейс операційної системи став значно краще і зрозуміліше, ставши одночасно і красивим, і функціональним.

Однак корпорація Microsoft не була б сама собою, якби не стала не вносити нічого нового. Так, в операційній системі Microsoft Windows 10 «зникли» папки «Бібліотеки». Замість них з'явився якийсь «монстр» у вигляді папки «Цей комп'ютер» ( «ThisPC», див. малюнок D.68 ). У цьому блоці спочатку йдуть папки, які раніше спочатку були присутні в папці «Бібліотеки»: "Робочий стіл", "Документи", "Завантаження", "Музика", "Зображення" і "Відео". Потім йде список підключених до системи дисків. І, нарешті - колективні ресурси комп'ютерної мережі, до яких має доступ поточний користувач.

У порівнянні з операційною системою Windows 8 в Windows Explorer 10 присутня та ж бічна панель, та ж рядок стану, та ж робоча область вікна для відображення об'єктів, ті ж кнопки «Назад» і «Вперед», то ж уявлення дерева каталогів через стрічку, таке ж стрічкове меню. Автор перерахує зміни, які з'явилися у вікні Microsoft Windows 10 в порівнянні з вікном Windows Explorer Microsoft Windows 8.

 1. На бічній панелі зник пункт «Бібліотеки». Замість нього з'явився пункт «Home», що містить недавно відкриті файли і папки;
 2. Пункт "Вибране" став відображати дійсно зміст папки "Вибране" ( "Favorites"). З нього Перес пункти "Робочий стіл", "Завантаження" та "Недавні документи";
 3. На бічній панелі комп'ютера з'явився пункт "OneDrive" (колишній "SkyDrive"), що представляє собою папку на локальному комп'ютері, вміст якої синхронізується з "хмарою" на сервері Microsoft. Автор поки не знає, чи можуть поміститися на панелі папки інших хмарних сховищ НЕ корпорації Microsoft;
 4. Далі на бічній панелі йде папка "Цей комп'ютер". Автор не затримуватиме увагу на ній - все потрібне вже сказано вище;
 5. В папці "Мережа" ( "Network") міститися список комп'ютерів і пристроїв у локальній комп'ютерній мережі, до загальних ресурсів яких може підключитися користувач. На відміну від колишніх версій операційних систем, в ній позначені всі пристрої, які роздають свої дані по всіх протоколах, а не тільки SMB;

Стрічковий інтерфейс Windows Explorer автор розгляне пізніше. Він тільки зазначає, що перший пункт цього стрічкового меню є контекстно-чутливим, тобто змінюється в залежності від об'єкта, який виділений в провіднику. Варто тільки відзначити, що всі налаштування показу файлів і папок в операційній системі Microsoft Windows 10 знаходяться на стрічці провідника, в пункті "Вид" ( "View"), і цей пункт стрічкового інтерфейсу не є контекстно-чутливим. Тобто він приблизно однаковий у всіх вікнах Windows Explorer!

=== *** === *** ===

Перевага UNIX подібних операційних систем полягає в тому, що вони мають «модульну структуру». Це означає, що користувач зможе встановити на свій комп'ютер все потрібні йому програми, пакети, бібліотеки на свій смак, на свій смак змінювати функціональність і оформлення свого комп'ютера, практично не турбуючись «сумісністю компонентів», що є великим болем в Microsoft Windows 7. Але це перевага має і негативну сторону - новачкові вже складно орієнтуватися на іншому комп'ютері, оскільки там може бути встановлена ​​будь-яка з підтримуваних операційних оболонок. Те ж саме відноситься і до файловим менеджерам Google Android.

Версія 2.1.00 від 28.11.2014
CopyLeft (L) Юрій А. Денисов (yudenisov) 2004-2014

25.12.2014 8:39

2014 8:39

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: