6 мільярдерів, які залишать дітей без спадщини

  1. Білл Гейтс і Уоррен Баффет
  2. Марк Цукенберг
  3. Чарльз Фіні
  4. Майкл Блумберг
  5. Володимир Потанін

Купити дитині машину в 16 років, оплачувати дороге навчання, подарувати квартиру на весілля - такі батьківські жести вважаються нормальними навіть в родинах із середнім достатком. Батьки все життя працюють, щоб з гордістю сказати «мені є, що залишити дітям». Але справді багаті люди мислять інакше і вважають, що в світі є ті, кому допомога потрібніше, ніж їх власним нащадкам. Купити дитині машину в 16 років, оплачувати дороге навчання, подарувати квартиру на весілля - такі батьківські жести вважаються нормальними навіть в родинах із середнім достатком

Instagram @vladimir_potanin @ motivation24.ru @certificate_social_business

У цій статті ми розповімо про про шести відомих бізнесменів, що заповіли більшу частину статку на добродійність.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Копії своїх батьків: топ-8 зіркових дітей

Білл Гейтс і Уоррен Баффет

Благодійні інтереси: медицина, освіта, наукові дослідження

Благодійні інтереси: медицина, освіта, наукові дослідження

Instagram @ motivation24.ru @cseofficial

Найбільший в світі інвестор Уоррен Баффет і засновник Microsoft Білл Гейтс об'єдналися і в 2010-му році заснували компанію «The Giving Pledge». Її мета - підштовхнути найбагатших людей світу до благодійності і спонукати їх пожертвувати більшу частину їхніх статків на філантропію.

Найцікавіше, що юридичних договорів в компанії не становлять, учасникам програми просто вірять на слово. Кожен із засновників бізнес-імперій повинен написати «гарантійний лист» - публічну декларацію про наміри, і вже 138 мільярдерів з різних країн погодилися в цьому брати участь.

Заповіт Баффета можна вважати найщедрішим актом благодійності в історії людства, адже 99% його стану після смерті повинно бути передано п'яти найбільшим благодійним фондам. Білл Гейтс ж збирається передати всі стан в благодійний фонд свого імені, щоб його діти дізналися ціну грошам.

Марк Цукенберг

Благодійні інтереси: медицина, освіта

Благодійні інтереси: медицина, освіта

Instagram @exapp_team

Марк Цукерберг є членом проекту Гейтса і Баффета і активно займається філантропією.

Після народження дочки, Цукерберг і його дружина Прісцилла прийняли рішення пожертвувати на благодійність 99% акцій соцмережі «Facebook». Акції загальною вартістю 45 мільярдів доларів перейшли в спеціальний благодійний фонд, місією якого стало створення рівних умов розвитку для всіх дітей в світі.

У червні 2016- го фонд Цукерберга і Чан інвестував 24 млн доларів в проект Andela, який навчає програмування жителів Нігерії та Кенії.

Чарльз Фіні

Благодійні інтереси: медицина, наука, захист цивільних прав

Благодійні інтереси: медицина, наука, захист цивільних прав

Instagram @ amantay.dinara

Чака Фіні, творця всесвітньої мережі магазинів duty free і одного з найбільших в світі благодійних фондів, називають «мільярдером без мільярдів». І не випадково: Фіні живе дуже аскетично, у нього немає навіть власного автомобіля, а весь капітал він віддає на благі цілі.

Білл Гейтс назвав Чарльза Фіні зразком для наслідування, і попросив приєднається до спільного з Уорреном Баффетом проекту, незважаючи на те, що це всього лише символічний крок. Сам же мільярдер погодився стати публічним меценатом неохоче, хоча займається благодійністю анонімно вже більше 30 років.

Майкл Блумберг

Благодійні інтереси: освіта, мистецтво, екологія

Благодійні інтереси: освіта, мистецтво, екологія

Instagram @todaykz

Майкл Блумберг, власник інформаційного агентства Bloomberg, прославився ще за часів, коли займаючи пост мера Нью-Йорка, призначив собі зарплату в один долар. Крім того, меценат відмовився від державного житла, заявивши, що здатний забезпечити себе доходами від бізнесу.

У заповіті Блумберга вже прописано, що він передасть майже все своє мільярдні статки благодійним установам. А частину свого капіталу він вже зараз регулярно жертвує в суспільства по захисту навколишнього середовища та інші соціальні ініціативи.

Володимир Потанін

Благодійні інтереси: освіта, культура

Благодійні інтереси: освіта, культура

Instagram @fitioncorp

У 2015-му році Володимир Потанін був визнаний найбагатшим жителем Росії, а свій благодійний фонд бізнесмен заснував ще в далекому 1999-му. Потанін регулярно виділяє кошти для підтримки російських культурних і освітніх проектів, а також фінансує ідеї талановитих студентів і молодих вчених.

У 2010-му меценат приєднався до проекту Білла Гейтса «The Giving Pledge» і заявив, що його філантропія - це не тільки бажання залишити добру пам'ять про себе, а й захистити своїх дітей від надмірного багатства, яке позбавить їх мотивації працювати і створювати щось то своє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Розлучення року: 12 зіркових пар, які розлучилися в 2016 році
10 зіркових красунь, які повели чужих чоловіків

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Редактор: Оксана Бесага

Сподобалася стаття? Оцініть:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: