/ Статті / Timeseller

<P> <span style = "color: # 808080"> <span style = "font-family: Verdana"> Використання приладу Proofmaster S </ span> </ span> </ p>

Сучасні діагностичні прилади дозволяють тестувати годинник на герметичність навіть в умовах магазина або невеликої майстерні.

Сучасні діагностичні прилади дозволяють тестувати годинник на герметичність навіть в умовах магазина або невеликої майстерні.

Сучасні діагностичні прилади дозволяють тестувати годинник на герметичність навіть в умовах магазина або невеликої майстерні

Цією статтею ми завершуємо серію публікацій про діагностику, підготовлену спільно з компаніями «Руспарт» і Witschi. У минулому номері було детально розказано про загальні принципи перевірки на герметичність. Всі годинники на виробництві тестують на відповідність стандартам, результати такої перевірки відображені в документації. Однак ступінь захисту від проникнення вологи - характеристика рухлива, вона може змінюватися в процесі експлуатації. Споживач же вправі вимагати відповідності реального стану годин заявленим характеристикам і майже завжди готовий звертатися до суду для відстоювання своїх прав. Як годинниковій майстерні або магазину підстрахувати себе на випадок можливого конфлікту? Відповідь очевидна: необхідно проводити додаткові перевірки на герметичність після кожного розтину годин, в тому числі після заміни батарейки або проведення планового сервісного обслуговування.

Зведена таблиця методів тестування з використанням Proofmaster S

Тим часом способи перевірки, які використовуються на виробництві, досить складні. На допомогу майстерні або магазину прийдуть діагностичні прилади, які дозволяють протестувати годинник на герметичність з високим ступенем надійності і при цьому не вимагають якихось особливих умов. Один з таких приладів - Proofmaster S виробництва компанії Witschi - був спеціально розроблений для вартових майстерень, спеціалізованих торгових точок, а також для перевірки невеликих виробництв. Ціна такого приладу складає близько 180 000 рублів - сума не маленька. Однак слід також враховувати, що саме у випадку з водонепроникністю позиція продавця особливо вразлива: відповідність годин стандартам ISO, які розроблені фахівцями-фізиками, з повною надійністю можна перевірити тільки в лабораторних умовах, тому варто лише вплутатися в тяжбу - і результат завжди може бути витлумачений не на вашу користь. Практика ж показує, що суми позовів споживачів починаються, як правило, від 50 000 рублів і доходять до декількох мільйонів. Загалом, краще заздалегідь підстрахуватися, адже при невдалому збігу обставин ціна приладу виявиться цілком зіставною з розмірами виплат на користь обманутого клієнта.

Таблиця 1. Заздалегідь встановлені програми (програми за замовчуванням)

Заздалегідь встановлені програми (програми за замовчуванням)

протіканнями
Прилад Proofmaster S перевіряє годинник «сухим» методом - шляхом вимірювання деформації корпусу годин при зміні зовнішнього тиску і спостереженні за зміною деформації під час тесту. Прилад може перевіряти як надлишковим тиском до +10 Bar, так і вакуумом - 0,8 Bar. Нової функцією приладу, значно розширює можливості його застосування в майстернях, є програма Leakfinder, що дозволяє виявити місця протікання в годинах, які, як здається при попередньому огляді, мають текти. Принцип дії цього тесту наступний: годинник поміщаються на кілька хвилин в камеру приладу під зовнішній тиск повітря в дві атмосфери. Якщо в годиннику є витік, то через деякий час всередині корпусу тиск віз духу зрівняється із зовнішнім або стане як мінімум підвищеним. Після цього прилад скидає тиск з камери. Тепер ви можете опустити годинник (з надлишковим тиском всередині корпусу) в будь-яку прозору ємність з водою. У місці протікання автоматично з'явиться дуже ефектний потік бульбашок повітря, що дозволяє просто і наочно знайти місце витоку і продемонструвати його клієнту. Виробник рекомендує використовувати дистильовану воду при проведенні подібних тестів, щоб при попаданні рідини всередину годин не виникало відкладень на деталях механізму. Програму Leakfinder можна використовувати як незалежний тест без попереднього тестування годин на водонепроникність за допомогою інших програм приладу. Це особливо зручно, коли факт наявності протікання вже встановлений і необхідно тільки визначити її місце.

Таблиця 2. Призначені для користувача установки програм

Призначені для користувача установки програм

ПРОГРАМУВАННЯ
Одним з достоїнств Proofmaster S є зручна система налаштування. Прилад має вісімнадцятьма програмами тестування. З них вісім вже закладені в пам'ять і оптимізовані для різних типів годин - див. Табл. 1. Десять додаткових програм можна налаштувати вручну, виходячи з власного досвіду годинникового майстра або специфікації, зазначеної виробникам в технічній документації, якщо така є. Самостійно можна встановлювати такі параметри, як тривалість тестування, ступеня похибки і матеріал корпусу - приклади для користувача настройки представлені в табл. 2. Однак слід враховувати, що саме з самостійним вибором параметрів необхідно дотримуватися обережності, так як занадто високий тиск може пошкодити тестовані годинник. Саме тому в минулому номері ми рекомендували починати тестування з перевірки з використанням вакууму.

Опубліковано в журналі "Часовий Бізнес" №2-2012

Портал професіоналів годинного бізнесу TimeSeller.ru
при передруці активне посилання обов'язкове

Теги: 2-2012

Як годинниковій майстерні або магазину підстрахувати себе на випадок можливого конфлікту?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: