Просто про Scrum: гнучка розробка інтернет-проектів

  1. Готовий комплект документів для початківців трафік-менеджерів (безкоштовно)
  2. Стандартна модель: Waterfall / WTF
  3. Scrum - гнучкий, але твердий

Вам доводилося коли-небудь взаємодіяти з розробниками? А чи не виникало у вас після цього бажання підкрутити викруткою чогось в їх мізках? Щоб краще працювали. Тому що одне маленьке непорозуміння - і чекайте на проекті такою собі мініатюрної катастрофи.

Від слів - до статистики: перед вами відсоток успішно завершених інтернет-проектів в США за далекий 1994 рік:

А тепер 2012-ий. Думаєте, багато що змінилося?

Протягом майже 20 років між замовником і підрядником була якась перешкода, що заважає вчасно здавати інтернет-проект, що відповідає вимогам. У чому проблема, по-вашому?

Безліч бізнесів втрачало гроші з проекту в проект. З цим потрібно було щось робити. В результаті була вироблена концепція «гнучкою» розробки на противагу стандартної.

Сьогодні в розробці є так звана «водоспадна» модель (стандартна) і «гнучка» модель (Scrum, читається як «Скрам»). Якщо коротко: перша не передбачає частого контакту з виконавцем, друга - навпаки, всіляко його заохочує.

Готовий комплект документів для початківців трафік-менеджерів (безкоштовно)

Як зрозуміти, скільки потрібно лидов і за якою ціною? Як розробити сильний оффер? Як скласти таблицю KPI?

Від відповідей на ці питання залежить ефективність рекламних кампаній, прибуток замовників і ваш особистий дохід.

Можна витратити тиждень на пошук інформації в інтернеті і розробку документів з нуля. Але є більш простий, надійний і безкоштовний спосіб - завантажити готовий комплект документів для початківців фахівців із залучення трафіку!

Реклама


Порівняйте:

Стандартна модель: Waterfall / WTF

Суть «Водоспадної» моделі полягає в наступному:

1. Ви аналізуєте потреби бізнесу, оформляєте їх в технічну специфікацію, віддаєте в розробку. Технічне завдання на проект середньої складності - це документ в 50 сторінок, на розробку якого особисто ви витратите досить багато часу.

2. Починається розробка, яка йде за певними етапами: дизайн → верстка → програмування → тестування → здача проекту. Чекати, поки ви зможете «помацати» проект, теж доведеться довго.

3. Ви отримуєте готовий проект і працюєте над його просуванням.

На перший погляд, така модель роботи абсолютно комфортно укладається в голові і виглядає найбільш очевидною. Однак у неї є свої недоліки, і вони суттєві:

По-перше, «водоспаду» потрібно, щоб ви спланували весь проект відразу. А це значить - спланували бюджет, висунули побажання до термінів виконання і, найголовніше, зробили технічне завдання, де були б враховані всі вимоги. А найчастіше, особливо, коли мова йде про якісь інноваційних проектах, продумати все і відразу просто неможливо. Але «водоспад» суворий.

По-друге, «водоспадна» модель не передбачає вашої активної участі в роботі над проектом. Ви передаєте вимоги, отримуєте дизайн, знову віддаєте вимоги - і прощаєтеся з проектом до самого його релізу. Якщо ми говоримо про невеликі проекти-то «водоспад» підходить ідеально, але що, якщо є об'єктивна потреба контролювати весь процес і коригувати його? На жаль, знову мимо каси.

По-третє, в «водоспаді» дуже дорого обходяться зміни. Наприклад, ситуація: ваш проект знаходиться в розробці. Він складний, тому розробляється вже давно. За цей час ринок змінюється, і якісь функції на проекті стають неактуальними. Ви телефонуєте керівнику проектів і говорите, що таку-то функцію потрібно переробити. Але повний функціонал вже був описаний в ТЗ, тому вам доведеться його переписувати і переукладати договір, розробникам - повністю припиняти робочий процес, а все разом це - втрати часу.

У «Водоспадної» моделі участь замовника в розробці проекту мінімальне (є тільки на початковому етапі). По суті, вам не дають вносити зміни в проект і контролювати процес, а потім демонструють готовий продукт. Логічно, що такий «чорний ящик» вас може не влаштувати:

Отже, якщо ваш інтернет-проект невеликий, ви точно знаєте вимоги і не збираєтеся нічого змінювати - можете вибирати підрядника, що працює за стандартною «Водоспадної» моделі.

Scrum - гнучкий, але твердий

Противагу стандартної моделі розробки - «гнучка» модель (Scrum).

У Scrum весь процес розробки будується інакше:

1. Ви також аналізуєте потреби бізнесу, але замість технічного завдання просто готуєте список всіх функцій (в цьому вам допомагає керівник проекту).

2. Функцій присвоюється пріоритет (наприклад, для інтернет-магазину каталог товарів важливіше, ніж особистий кабінет користувача - отже, пріоритет першого буде відчутно вище).

Приклад типового переліку компонентів інтернет-магазину, з пріоритетами:

1. Розробка йде окремими етапами за принципом: вибрали на етап найбільш пріоритетні функції (на малюнку відмічені червоним) → підготували дизайн → верстали → запрограмували → запустили проект з мінімальним функціоналом → знову обрали пріоритетні функції ... І так до останнього етапу.

2. В результаті кожного етапу ви отримуєте повністю готовий, працездатний проект, в якому реалізовані найважливіші з точки зору вашого бізнесу функції. Який вже можна запускати.

3. Поки йде, наприклад, перший етап розробки, ви можете переглянути своє бачення проекту і щось поміняти в наступних. І ці зміни не будуть дорогими, як в «водоспаді».

4. Кожен наступний етап буде нарощувати функціонал проекту, поки всі функції не будуть реалізовані.

Отже, якщо говорити про особливості роботи з Scrum'у, то потрібно зазначити:

  • Прозорість. У Scrum'е після кожного етапу розробки вам будуть демонструвати те, що вийшло, а ще регулярно постачати наочними звітами про те, як йдуть справи на проекті. До речі, «хроніка» роботи над проектом, яка міститься в таких звітах - дуже корисна річ при спілкуванні з босом.
  • Швидкі, дешеві зміни. Розробка ведеться «шматочками», і це дозволяє вам швидко впроваджувати нове в проект. Наприклад, після закінчення першого етапу і запуску проекту ви вирішили, що соціальна мережа вам не потрібна. Так як вона мала менший пріоритет, до неї ще не приступали, а значить, ви просто зв'язуєтеся з керівником проекту і викреслює її із загального списку функцій.
  • Швидкий запуск. Проект з базовими функціями запускається вже після перших етапів розробки, після чого він з кожним етапом «обростає» новими функціями. А ви цим часом можете зайнятися, наприклад, просуванням інтернет-проекту в пошуковій видачі.
  • Гнучкий бюджет. Залежно від того, як ви будете впливати на проект в ході розробки - буде змінюватися і бюджет (причому, він може як зменшитись, так і вирости). У ряді випадків гнучкість бюджету небажана, тому що це заважає спланувати витрати (ми в таких випадках використовуємо власний метод - Scrum за фіксованою ціною ). А для стратап та інших тривалих проектів, де складно спланувати відразу весь бюджет, Scrum підходить бездоганно.

Якщо у вас намічається тривалий, складний проект, яким ви живете і збираєтеся жити найближчі кілька місяців - тоді тільки гнучка розробка і Scrum в допомогу.

Ще одне очко на користь Scrum - практика показує, що успішно завершених проектів, розроблених за Scrum, в 3 рази більше, ніж таких, розроблених за «Водоспадної» моделі:

Ще одне очко на користь Scrum - практика показує, що успішно завершених проектів, розроблених за Scrum, в 3 рази більше, ніж таких, розроблених за «Водоспадної» моделі:

Джерело картинки на тізері: IconArchive

А чи не виникало у вас після цього бажання підкрутити викруткою чогось в їх мізках?
Думаєте, багато що змінилося?
У чому проблема, по-вашому?
Як розробити сильний оффер?
Як скласти таблицю KPI?
Якщо ми говоримо про невеликі проекти-то «водоспад» підходить ідеально, але що, якщо є об'єктивна потреба контролювати весь процес і коригувати його?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: