Ялинкова гірлянда з керуванням по 1-wire

  1. YOоооолооочкааа, зажгіііісь!
  2. Додати коментар:

YOоооолооочкааа, зажгіііісь!

Пам'ятайте, як кричали ми заповітні слова на новорічній ялинці в дитячому садку? І, немов за помахом чарівної палички, але з безпосередньою участю виховательки тітки Галі, прибиральниці тітки Люби і електрика дяді Васі, вставляє з кректанням і Охані вилку в розетку, ялинка спалахувала численними різнокольоровими вогниками, лампочками і переморгуватися гірляндами ...

І ось, з ностальгією згадуючи про своє минуле, я вирішив підключити вбрану з приводу новорічних свят ялинку, що росте в саду, до мережі 1-wire . Застосування технології 1-wire не обмежується суто утилітарними завданнями. Керована за допомогою комп'ютерної програми ялинкова гірлянда відкриває воістину колосальні можливості для проведення дитячих заходів. Мрія дедсадовского електрика дяді Васі.

А мене, перш за все, рухала лінь. Адже в святкові дні ялинку потрібно включати з настанням темряви, а вимикати тоді, коли всі лягають спати. Нелегке завдання для ледачих, недисциплінованих і забудькуватих людей, на зразок мене. Тому я взяв ще один модуль на базі DS2413 і підключив до нього китайську гірлянду для зовнішнього застосування, що складається з 120 жовтих світлодіодів.

Логіка роботи як завжди проста. Кожну хвилину по cron'у запускається маленький скрипт, який з бази даних зчитує 3 значення: стан ключа вуличного освітлення, стан сигналізації, стан власне самої гірлянди і поточний час. Я вирішив, що гірлянда буде включатися з настанням темряви. У мене вже працював скрипт, який визначає по камері відеоспостереження недостатню освітленість і включає вуличне освітлення . Таким чином гірлянда включається автоматично в тому випадку, якщо включено вуличне освітлення. Далі я вирішив, що негоже палити світлодіоди, коли нас немає вдома і запрограмував, щоб лампочки на ялинки вимикалися, коли сигналізація переведена в режим ОХОРОНА і знову включалася в режимі СПОСТЕРЕЖЕННЯ, якщо виконується перша умова, а саме включено вуличне освітлення. Вимкнення гірлядни відбувається рівно о 2 годині ночі. Єдиним винятком я зробив ніч з 31 грудня по 1 січня і з 6 по 7 січня, коли гірлянда вимикається тільки в 8 ранку.

Але переваги комп'ютерного управління гірляндою не обмежується тільки включенням або виключенням з запрограмованими умовами. Наприклад, я застосував одноколірну гірлянду без режимів миготіння. Не дуже то й хотілося. Свої режими миготіння можна запрограмувати самостійно! Вдосталь награвшись з моргаючими лампочками я зрозумів, що це безідейно і потрібна якась думка. І тоді я вирішив, що моя гірлянда буде показувати час. Тобто на початку кожної години моргати стільки раз, скільки пробило годин. А опівночі лампочки спалахнуть 12 разів! З Новим 2011 роком!

&lt;? // Функції CMS - аналоги звичайних SQL-запитів $ keys_id = get_id_cl ( "keys", 1); $ Alarm_mode = show_list ($ keys_id, "# key_pio #", "", 1, "key_label = 'gsm_arm'", 1); $ Christ = show_list ($ keys_id, "# key_pio #", "", 1, "key_label = 'christ'", 1); $ Ext_light = show_list ($ keys_id, "# key_pio #", "", 1, "key_label = 'ext_light'", 1); if ($ alarm_mode == 1 && $ christ == 1) key_sw ( "christ", 0); elseif ($ alarm_mode == 0 && $ ext_light == 1 && $ christ == 0 && date ( 'H')> = 15) key_sw ( "christ", 1); elseif ((date ( 'j') == 31 && date ( 'n' == 12) && date ( 'H')> 8 && $ christ == 1) || (date ( 'j') == 1 && date ( 'n' == 1) && date ( 'H') && $ christ == 1)) key_sw ( "christ", 0); elseif ($ alarm_mode == 0 && $ ext_light == 1 && $ christ == 1 && date ( 'H')> = 2 && date ( 'H') <= 15) key_sw ( "christ", 0); $ Christ = show_list ($ keys_id, "# key_pio #", "", 1, "key_label = 'christ'", 1); if ($ christ == 1 && round (date ( 'i')) == "0") {$ my_time = date ( 'g'); if ($ my_time == 0) $ my_time = 12; for ($ i = 0; $ i <$ my_time; $ i ++) {$ no_log = 1; key_sw ( "christ", 0); usleep (50000); key_sw ( "christ", 1); usleep (500000); }}?>

Автор: Andrey_B
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з дозволу автора і з обов'язковим посиланням на джерело.


Додати коментар:


Сортування коментарів: Останні зверху | перші зверху

2012-10-08 11:48:09 | Andrey_B
В'ячеслав, якщо говорити про дорослому дереві, то навряд чи гірлянда зможе заподіяти йому хоч трохи серйозної шкоди. А ось для молодого дерева, можливо, це не дуже добре. У будь-якому випадку я використав світлодіодну гірлянду із загальним споживанням близько 2-3 Ватт. Два роки поспіль використовував її на молодому дереві і якогось істотного шкоди залишив поза увагою. У цьому році на цій ялинці підсохла сама верхівка. Але, чесно кажучи, не думаю, що це пов'язано саме з гірляндою. З багатьма деревами виникають ті чи інші проблеми, навіть якщо на них нічого не висить.


2012-10-08 1:27:26 | В'ячеслав
А чи не шкідлива для живого дерева гірлянда? Хочу на їли на дачі повісити, але переживаю, щоб дерева не загнулася.


2010-12-27 00:01:24 | Андрій (Sigma)
Класне рішення.


Пам'ятайте, як кричали ми заповітні слова на новорічній ялинці в дитячому садку?
Lt;?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: