У Києві хочуть вснесті три десятка бронзових і гранітних радянських діячів

Дядько Чубар. Постамент з бюстом знатного комуніста діти облюбували для гри в хованки; фото Г, Салая

У Києві хочуть вснесті три десятка бронзових і гранітних радянських діячів Бунецький Дмитро https://cdn.segodnya.ua/img/article/890/72_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/890/72_tn. jpg 2008-01-15T08: 40: 55 + 02: 00 Влада Пам'ятники радянської епохи в Києві давно викликають багато суперечок. У минулому році президент видав указ, який передбачає знесення "радянської спадщини", але тільки зараз міські чиновники вирішили взятися за її реалізацію. Незабаром хочуть винести питання на сесію Київради.

У міській адміністрації поки остаточно не вирішили, що робити зі знесеними пам'ятниками, проте впевнені - прибирати їх треба. "У Німеччині немає жодного пам'ятника Гітлеру, - каже начальник управління з охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко, - і Геббельсу, і Гіммлеру. Чому тоді у нас Ленін на кожному кроці?" Однак остаточного рішення з цього питання ще немає. Для цього необхідно зібрати багато "згод", провести засідання комісії з перейменування і культурної спадщини. Нині чекають відповідь на пропозицію міських чиновників від Інституту історії при НАН України. Вони вже передадуть рішення в Міністерство культури, а після воно дійде до Кабміну, де і буде винесено остаточний вердикт.

МІСЦЕ НА АЛЕЇ. Самі пам'ятники утилізувати шкода - в КМДА згадали про старої ідеї створення "алеї тоталітаризму" на Броварському шосе, де на кожному пам'ятнику буде табличка з перерахуванням злодіянь проти народу. На звільнених після знесення місцях, говорить Кухаренко, можуть поставити лавочки і дитячі атракціони. Або ж пам'ятники новим героям України. Олександр Рубльов, учений секретар Інституту історії НАН України, вважає, що пам'ятники людям, які були негативно налаштовані проти України, зносити потрібно обов'язково. А заодно і ті, які псують ландшафт столиці, наприклад, Батьківщину-матір.

Заступник голови Київської організації Українського товариства захисту пам'ятників Людмила Афанасьєва дотримується іншої думки. Вона категорично проти знесення скульптур. "Не хочу, щоб повторилася Естонія, адже серед цих пам'яток є не тільки лики вождів, а й меморіали пам'яті наших батьків, - розповідає Людмила Костянтинівна. - Проти знесення протестують ветерани, а вони заслуговують на те, щоб до їхньої думки прислухалися". До того ж, вважає Афанасьєва, таке перекроювання історії досить-таки болісно може позначитися на місті, адже багато киян проти такого вандалізму.

18 Ленін. Чиновники вважають, що більшість киян їхні наміри все ж підтримають. "Сьогодні в Києві ні багато ні мало - 18 пам'ятників Леніну! Не кажучи про пам'ятники організатору Голодомору Косіору, ідейному натхненнику політичних репресій Дзержинському і багатьом іншим, які зіграли негативну роль в історії України", - прокоментував заступник голови КМДА Сергій Рудик. При цьому зазначив, що демонтувати ідоли не так просто - потрібно керуватися, як це не парадоксально, радянськими законами, вирішувати потрібно за допомогою Кабміну, а не тільки силами Київради. Якщо питання владнають швидше, почати демонтаж зможуть навіть в цьому році.

ЯКІ ПАМ'ЯТНИКИ ЗНИКНУТЬ.

У стінах адміністрації вже підготували список кандидатів на знесення. Всього нарахували 29 пам'ятників діячам, пов'язаним з тоталітарним минулим країни.

Це 18 пам'ятників Леніну (в тому числі бюст над платформою станції метро "Театральна", а от головного вождя на бульварі Шевченка не чіпатимуть - його порахували художньою цінністю).

Два пам'ятника Надії Крупській.

Два пам'ятника Григорію Петровському.

Два пам'ятника Феліксу Дзержинському.

Пам'ятник Станіславу Косіору.

Пам'ятник Власу Чубарю.

Пам'ятник Дмитру Мануїльському.

Пам'ятник Михайлу Калініну.

Пам'ятник чекістам.

Валентина Сєрова, пенсіонерка

Леніна та інших можна знести. На місці радянських поставити сучасних героїв. До Києва приїжджає багато людей, потрібно, щоб вони бачили, ким варто пишатися.

Олег Марков, студент

Пам'ятники потрібно залишити, це ж історична спадщина, яке б воно не було. А якщо все-таки зносити, то на їх місці краще парки розбити.

Світлана Цукур, студентка

Половину з них потрібно знести, але дещо залишити як докір минулого, щоб більше таке не повторилося.

Іван Костянтинівський, пенсіонер

Так що вони, їсти просять, щоб зносити? Нехай собі стоять, зараз ніякої ролі не грають.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Чому тоді у нас Ленін на кожному кроці?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: