Наталія Гаєвська - як приручити гнів

Навчіться контролювати гнів.

Фото: pixabay

важливо навчитися контролювати свій гнів , А не пригнічувати його і не боротися з ним. Про це розповіла сімейний психолог Наталія Гаєвська і назвала кілька дієвих способів.

"Напевно, кожен з нас так чи інакше мав справу з власним гнівом, коли напруга в середині настільки велика, що витримувати її просто немає сил. І ти вибухаєш. Крики, звинувачення, претензії, бажання розбити або пошкодити, вдарити, відштовхнути, вкусити, подряпати. Одним словом - розрядитися, щоб нарешті зникло в середині це нестерпне відчуття напруги, а можливо невдоволення, страху, відчаю ", - пише вона.

За словами Наталії, вся справа в тому, що гнів сам по собі - це лише вершина айсберга. Насправді гнів - один з найдавніших механізмів захисту. Якщо тривалий час перебувати в ситуації, в якій ви змушені практично постійно відчувати сором, провину, образу заздрість, ревнощі і т.д., не маючи можливості якось вплинути на хід подій, тоді, щоб не виснажитися остаточно ви вибухаєте гнівом, емоційно разряжаясь. Це дуже важливий механізм захисту, так як дозволяє відновлювати ваші порушені кордону, захищати власну гідність і чітко показувати іншим, що щось не те відбувається в стосунках.

"Справлятися з власним гнівом, не руйнуючи себе та інших але не виснажуючи боротьбою з самим собою, значно простіше, якщо розібратися в причинах його виникнення: зважитися заглянути, що ж приховує вершина айсберга", - зазначила психолог.

Якщо ви раз за разом відчуваєте, що ось-ось готові злетіти з котушок і вибухнути гнівом по відношенню до будь-якого: рідним, співробітникам, друзям, перед тим, як порахувати до десяти, спробуйте задати собі кілька питань, радить Гаєвська.

1. Якими були мої очікування щодо дій іншої людини, на якого спрямований мій гнів, або того, як повинна розвиватися ситуація?

2. Наскільки я висловлюю іншого на свободу чинити так, як він (вона) вважає за потрібне, особливо тоді, коли це не збігається з моїми власними бажаннями?

3. На скільки мої очікування реалістичні?

4. Чи зобов'язаний інша людина задовольняти мої бажання? І не дуже сильно я їх переоцінюють? (Наприклад, людина повертається з роботи о восьмій годині, тому що так у нього склалися обставини, а дружина чекала його на годину раніше, тому що такою була їх домовленість ще з ранку. Для неї це може стати приводом для того, щоб почати сердитися і пред'являти претензії - ти не цінуєш мене, не зважаєш зі мною, тобі наплювати на свої обіцянки і т.д. Хоча, за фактом, наскільки ця ситуація була серйозною? , можливо, були інші способи "розрулити" її? або іншими словами, не перевищує дружина провину чоловіка перед нею?)

5. Які наслідки мого гніву: для мене і для оточуючих? Чи можу я компенсувати їх, і якщо так, то як?

6. Чи можу я змінити свої очікування? Якщо немає, то що мені заважає це зробити?

7. Яким іншим способом я можу зняти напругу всередині? Наприклад, крім таких традиційних методів зняття напруги, як фізична активність і творчість, - відверто поговорити про свої потреби і очікування, почуття і емоції, саме з тим, з ким це треба зробити, можливо, прийняти важливі, але не прості для себе рішення, вже давно чекали свого часу, викинути всякий непотріб зі свого життя, який вже давно віджив своє і тим самим почати новий етап, просто прислухайтеся до себе.

"Для кращого результату відповіді запишіть і проаналізуйте. І завжди майте на увазі, гнів - це тільки енергія, як ви вирішите скористатися нею чи руйнувати когось і себе, захищати свої кордони, будувати щось нове, залежить тільки від вас", - підсумувала психолог.

Тим часом сайт "Сегодня" з'ясував, чому ділити жінок на хороших і поганих неправильно: відповідь психолога . За словами Марії Долгих, будь-яка жінка без праці знайде 10-20 різних прикметників, щоб описати - яка вона.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні 1. Якими були мої очікування щодо дій іншої людини, на якого спрямований мій гнів, або того, як повинна розвиватися ситуація?
2. Наскільки я висловлюю іншого на свободу чинити так, як він (вона) вважає за потрібне, особливо тоді, коли це не збігається з моїми власними бажаннями?
3. На скільки мої очікування реалістичні?
4. Чи зобов'язаний інша людина задовольняти мої бажання?
І не дуже сильно я їх переоцінюють?
Хоча, за фактом, наскільки ця ситуація була серйозною?
?, можливо, були інші способи "розрулити" її?
Або іншими словами, не перевищує дружина провину чоловіка перед нею?
5. Які наслідки мого гніву: для мене і для оточуючих?
Чи можу я компенсувати їх, і якщо так, то як?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: