Як і чому голосовий зв'язок незабаром буде перенесена в мережу 4G?

  1. Ця стаття могла б починатися з риторичного запитання: «Яка взагалі нам користь від того, що мережі...
  2. Fallback або тимчасове перемикання
  3. Ситуація на сьогоднішній день: дзвінки в 3G, передача даних в мережах 4G
  4. Чи можна вважати VoIP, т. Е. Дзвінки через інтернет, відповідним рішенням?
  5. VoLTE - новий стандарт мобільного голосового зв'язку
  6. Більш висока швидкість створення з'єднання, більш довгий час роботи смарт-пристрої
  7. Перший дзвінок VoLTE в мережі Eesti Telekom вже зроблений

Ця стаття могла б починатися з риторичного запитання: «Яка взагалі нам користь від того, що мережі мобільного зв'язку розвиваються?». У якій би мережі ми не говорили по телефону - 2G, 3G або 4G, - при зміні мережі наші дзвінки не сильно зміняться. Але швидкості передачі даних зростають, оскільки з кожним днем ​​зростає попит на високошвидкісне підключення до Інтернету. У цій статті я розповім про те, що таке новий стандарт голосового зв'язку VoLTE, як він працює, і як буде сприяти підвищенню якості дзвінків.

Мережі 3G, 4G і якість звуку

За час еволюції мереж мобільного зв'язку якість звуку, безумовно, стало значно вище, оскільки в мережах 3G стали можливими HD-дзвінки. Як не дивно, при передачі мобільних дзвінків десятиліттями використовувався порівняно вузький для людського вуха діапазон частот 400-3500 Гц. З 2012 року в список стандартів 3GPP додався новий аудіокодек G.722.2. Кодек, який спрощено називають HD Voice, насправді носить назву Advanced Multirate - Wideband, а скорочено - AMR-WB.

HD Voice значно розширив діапазон частот, забезпечуючи більш природний звук, низький рівень шуму і багатий тембр, дозволяючи при дзвінку зраджувати звук в діапазоні від 150 до 7000 Гц.

HD Voice значно розширив діапазон частот, забезпечуючи більш природний звук, низький рівень шуму і багатий тембр, дозволяючи при дзвінку зраджувати звук в діапазоні від 150 до 7000 Гц

Але яке відношення все це має до мереж 4G, т. Е. LTE-мереж? Відверто кажучи, ніякого. Тому що мережі LTE призначені тільки для передачі даних, щоб пропонувати постійно збільшується числа користувачів смарт-пристроїв постійно збільшуються швидкості передачі даних.

Fallback або тимчасове перемикання

Деякі користувачі фіксують свої смарт-пристрої в 4G мережі, щоб забезпечити більш високу швидкість передачі даних. Однак все, кому під час дзвінка траплялося дивитися на екран телефону, знають, що пристрій при цьому працює в мережі 3G або 3,5G або навіть 2G. Чому?

Всі ці перемикання між мережами пов'язані тільки і виключно з голосовим зв'язком, точніше з ініціюванням та прийомом дзвінків.

У самого користувача немає ніякої можливості втручатися в процес, оскільки цей перехід здійснюється розумним пристроєм у співпраці з мережею оператора.

Перед прийомом дзвінка і при його ініціювання оператор визначає, що пристрій з SIM-картою, яка має такий-то номер, в даний момент знаходиться в мережі 4G, але бажає зробити голосовий дзвінок. Після чого відбувається плавна заміна мережі 4G-> 3G або 4G-> 2G і дзвінок направляється на канал голосових дзвінків відповідної мережі. Ця технологія надання голосового сервісу називається Circuit Switched FallBack, скорочено CSFB. Точно також відбувається відправка і отримання коротких повідомлень (SMS). Тимчасове перемикання на стару мережу, і потім зворотне перемикання на високошвидкісну мережу LTE.

Ситуація на сьогоднішній день: дзвінки в 3G, передача даних в мережах 4G

Мобільний світ GSM, а також, частково, світ 3G, працюють на основі каналів. У разі GSM один і той же канал використовується і для дзвінків і для інтернету, їх одночасне використання виключено.

3G розрізняє вже два різних каналу - один для дзвінків, інший для передачі даних. При цьому треба мати на увазі те, що перевага завжди надається голосового зв'язку. Коли одночасно здійснюється багато дзвінків, страждає передача даних.

Мережа 4G, т. Е. LTE спочатку була призначена виключно для високошвидкісної передачі даних з використанням пакетного зв'язку на IP-основі. Масове виробництво і широке поширення пристроїв, що підтримують 4G, змушує операторів швидше розвивати мережі нового покоління, але, оскільки як і раніше продовжується зростання кількості дзвінків (стає більше пристроїв, а значить - більше користувачів), то крім розвитку 4G оператори повинні паралельно збільшувати обсяги трафіку і в мережі 3G. Сьогодні, якщо пристрій працює в мережі 4G, дзвінки все одно здійснюються в мережі 3G.

Чи можна вважати VoIP, т. Е. Дзвінки через інтернет, відповідним рішенням?

У довгостроковій перспективі це було б недоцільно. З точки зору користувача, перехід з мережі в мережу виражається в двох аспектах: пристрій споживає більше енергії і в разі кожного дзвінка має місце приблизно двосекундних затримка, необхідна для зміни мережі (fallback).

У зв'язку з цим у читачів може виникнути запитання, чому все, що пов'язано зі дзвінками в мережі 4G, має бути таким складним. Адже можна ж впровадити послугу на базі VoIP (voice over IP), створити додаток або додати обліковий запис смартфона, виконати авторизований вхід і користуватися додатком як Skype або Viber.

Адже можна ж впровадити послугу на базі VoIP (voice over IP), створити додаток або додати обліковий запис смартфона, виконати авторизований вхід і користуватися додатком як Skype або Viber

Теоретично таке рішення могло б працювати, але тільки для передачі даних. Спочатку всі оператори, пропонуючи послугу дзвінків, використовують просту логіку - дзвінки на телефонний номер, пов'язаний з SIM-картою.

Щоб комбіноване використання облікового запису VoIP і мобільного номера гладко і працювало між різними мережами і, що особливо важливо, між різними операторами, використовуваному номеру треба додати як попередню, так і умовну переадресацію, щоб дзвінки не губилися між різними мережами. Кращим рішенням була б можливість робити звичайні дзвінки в мережах 4G.

VoLTE - новий стандарт мобільного голосового зв'язку

Щоб вирішити це питання за загальним столом зібралися телекомунікаційний гігант Ericsson і великі виробники смартфонів (LG, Nokia, Samsung і Sony). Вони намагалися знайти раціональне рішення, щоб і клієнти, і оператори залишилися задоволені. В результаті цієї співпраці з'явився VoLTE (Voice over Long Term Evolution) .

Перші тестові дзвінки (Південна Корея), перша відкрита для клієнтів мережу (Сінгапур), а також перша роумінг-мережу (Китай) були зроблені нашими колегами в Азії. Але тепер вже і європейські оператори досягли тестової фази, і перші реально працюючі мережі будуть відкриті для дзвінків вже в цьому році.

Більш висока швидкість створення з'єднання, більш довгий час роботи смарт-пристрої

Дзвінки передаються як IP-пакети, час створення з'єднання незрівнянно менше, ніж в разі рішення 4G-> 3G. Використовується більш широкий діапазон звукових частот, що забезпечує ще більш природний звук і, безумовно, продовжує час роботи смарт-пристрої. На додаток до звичайних дзвінків, користувачі отримують можливість робити відеодзвінки (ViLTE), одночасно передаючи файли або обмінюючись мультимедіа.

З точки зору користувача, можна сказати, що VoLTE - це природна частина смартфона. Ніяких додаткових налаштувань або завантаження додатків не потрібно. Набір номера або пошук абонента на ім'я в телефонній книжці буде точно таким же, як сьогодні - щоб почати або завершити дзвінок ми як і раніше будемо користуватися «зеленої» та «червоної» піктограмою.

Набір номера або пошук абонента на ім'я в телефонній книжці буде точно таким же, як сьогодні - щоб почати або завершити дзвінок ми як і раніше будемо користуватися «зеленої» та «червоної» піктограмою

З пропонованих на ринку телефонів, з VoLTE можуть працювати Samsung S4 і S5. Nokia Lumia 830, а також Sony Zperia Z2 і Z3 справляються зі дзвінками в мережах LTE, але знадобиться ще трохи терпіння. Спочатку оператори повинні відкрити послугу VoLTE в своїх мережах, а виробники, зі свого боку, протестувати в цих мережах роботу своїх пристроїв. Тільки після цього мережі 4G, т. Е. LTE будуть відкриті для дзвінків користувачів.

Перший дзвінок VoLTE в мережі Eesti Telekom вже зроблений

Перший в Естонії дзвінок VoLTE зі смартфона на телевізор був зроблений в мережі Eesti Telekom 20 січня.

Як зазначив технічний директор Eesti Telekom Тійт Таммісте, у всьому світі тенденцією майбутнього стають (мобільні) пристрої, між якими працюють всі послуги: дзвінки, передача даних, ТВ. «Майбутнє дзвінків - це дзвінки, зроблені за допомогою різних пристроїв, пов'язаних з одним користувачем: смартфона, комп'ютера, телевізора або іншого пристрою, - сказав Таммісте. - Концепція Any device, anywhere, any content, про яку так багато говориться, означає, що клієнт вибирає час, місце і пристрій для користування послугою. Він хоче отримувати доступ до цікавого для його контенту на тому пристрої і в тих умовах, де йому це зручно в даний момент ».

Дзвінки через інтернет, відповідним рішенням?
LTE-мереж?
Чому?
Дзвінки через інтернет, відповідним рішенням?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: