Голосовий пошук: як підготувати сайт

 1. У цьому випуску:
 2. Як працює голосовий пошук
 3. Думки експертів про голосовому пошуку та необхідності оптимізації
 4. Рекомендації по оптимізації сайту під голосовий пошук
 5. Фокус на низькочастотних запитах
 6. Schema.org
 7. Відповіді на часті голосові запитання користувачів
 8. Розділ питань і відповідей
 9. Робота з семантичним ядром
 10. Використовуйте гео-запити
 11. висновки

Автор: Юлія Федотова

«Шеф-редактор блогу GetGoodRank, веб-аналітик, блогер.
За голосовим пошуком майбутнє. Це швидше, простіше й ефективніше, ніж набирати запит на клавіатурі, особливо на мобільному пристрої. Розповідаємо, як голосовий пошук впливає на ранжування і конверсію. »

Голосовий пошук - технологія розпізнавання і перекладу мови в текст, зрозумілий алгоритмам, за яким потім виконується стандартний пошук по базі даних. Це зручна альтернатива традиційному текстовому пошуку.

Тоді як текстові запити частіше вводяться з десктопів, голос набирає обертів в мобільному пошуку. Причини очевидні: голосовий пошук швидше, простіше, точніше. Розбираємося, як голосовий пошук впливає на структуру пошукових запитів і чи варто міняти стратегію оптимізації сайту.

У цьому випуску:

 • Як голосовий пошук змінює структуру пошукових запитів
 • Думки експертів про голосовому пошуку та оптимізації
 • Рекомендації по оптимізації сайту під голосовий пошук

Як голосовий пошук змінює структуру запиту

Голосовий пошук набирає популярність. Взаємодія користувача з мобільним пристроєм через голос спрощується. Одна голосова команда «пробуджує» пристрій, друга задає пошук. Це зменшує кількість кліків і помилок, що допускаються при введенні запиту з мобільного клавіатури.

Статистика Google показує, що 20% «друкованих» запитів вводяться з помилками / помилками, що впливає на якість відповіді системи, в той час як кількість помилок, що допускаються при голосовому пошуку досягає лише 8%. Так, пошукова видача стає набагато точніше і релевантні.

Щоб краще розуміти людську мову і природні запити, пошуковий алгоритм Google «прочитав» 3000 творів художньої літератури . На думку експертів, це повинно навчити пошукову систему формувати такі ж природні відповіді на запити користувачів.

Дослідження 2014 року показало, що 55% підлітків і 41% дорослих використовують функцію голосового пошуку. На питання, чому ви використовуєте голосовий пошук, респонденти відповіли:

 • Це прикольно
 • За цим майбутнє
 • це безпечніше
 • Дозволяє виконувати кілька справ одночасно
 • Підвищує мою ефективність

Голосові запити в корені відрізняються від традиційних «друкованих», десктопних:
Голосові запити в корені відрізняються від традиційних «друкованих», десктопних:

 • голосові запити довше і природніше, ніж друковані
 • голосові запити частіше містять питальні слова
 • голосові запити точніше відображають намір користувача
 • голосові запити більш орієнтовані на місцевість

Давайте проведемо простий експеримент. Ви хочете дізнатися ім'я генерального директора Google. Як ви задасте питання в Google з десктопа? А як сформулюєте свій запит голосовому помічнику?

У моєму випадку це було так:

# десктоп

# мобайл

Я машинально вимовила питання «хто генеральний директор Google», тоді як в десктопний пошук ввела запит без питального слова.

Як працює голосовий пошук

Голосовий пошук враховує:

 • історію пошуку користувача - якщо ви спочатку задаєте запит «Ейфелева вежа», а потім відразу вводите запит «фотографії вежі», то пошук перетворює запит і виводить результати за запитом «Ейфелева вежа фото»;
 • місце розташування користувача - якщо ви задасте запит «найближчі аптеки», то пошук видасть вам список аптек в 2км від вашого поточного місця розташування.

Також голосовий пошук враховує, що користувач на даний момент бачить на екрані мобільного пристрою (в браузері), історію спілкування в додатках, соціальних мережах.

Думки експертів про голосовому пошуку та необхідності оптимізації

компанія Semantica провела опитування експертів про те, як голосовий пошук вплине на SEO.


Рекомендації по оптимізації сайту під голосовий пошук

Як правило, голосові запити конкретніші, їх мета - отримати точну відповідь:

яка погода, хто автор, як проїхати, години роботи, де купити ...

Розуміння наміри користувача, який переховується за голосовим запитом, переформатує підхід до створення контенту, більш точного, чіткого і простого.

Фокус на низькочастотних запитах

Високочастотні пошукові запити стають менш релевантними, коли мова заходить про голосовому пошуку. Голосові запити - довгі, повні фрази, з природною граматичною структурою:

погода москва - яка погода буде в москві 1 вересня

погода москва - яка погода буде в москві 1 вересня

Статистика по низькочастотному запиту:

Статистика по низькочастотному запиту:

Schema.org

мікророзмітки структурує дані на сторінки для точного «розуміння» пошуковими роботами. Семантична розмітка спрощує вилучення та обробку даних зі сторінок сайту для їх зручного представлення в результатах пошуку.

Розмітка говорить пошуковому роботу, що означають дані на сторінці, покращує ранжування будь-якого контенту на сайті:

 • статті
 • контакти
 • картки товарів з описами
 • сторінки замовлення послуг
 • відгуки і т.д.

Відповіді на часті голосові запитання користувачів

Дослідження Google показує, що голосом користувачі часто шукають адреси, години роботи, контактні дані компаній. Переконайтеся, що ця інформація чітко прописана на сайті.

Доступність контактних даних на сайті (номера телефонів, адреси офісів, розташування компанії / офісів на карті) підвищує довіру користувачів.

Нагадаємо, що контакти на сайті - один з комерційних чинників ранжирування Яндекс. Чим повніше ці дані представлені на сайті, тим вище довіра користувачів пошукових систем до сайту, і тим вищими стають позиції у видачі.

Перевірити поведінкові і комерційні чинники сайту Перевірити поведінкові і комерційні чинники сайту

Розділ питань і відповідей

Створіть окремий розділ питань і відповідей. Це дозволить охопити більше призначених для користувача запитів, створити корисний контент, який дає чіткі відповіді на нагальні питання.

окремий розділ поліпшить користувальницький досвід , Позбавивши від необхідності шукати відповіді по всіх сторінках навмання.

Робота з семантичним ядром

Доповніть семантичне ядро ​​тематичними питаннями, які часто задають користувачі. Щоб знайти такі питання, зверніться до:

 • тематичним співтовариствам в соціальних мережах, на форумах, просторів питань і відповідей на сайтах великих рітейлерів
 • підказкам Google - доповніть ключове слово питальним словами: що, коли, навіщо ...
 • технічної / клієнтської підтримки користувачів на своєму сайті

Створюйте контент, який дає точні відповіді на питання користувача. Це поліпшить ранжування і призначений для користувача досвід.

Використовуйте гео-запити

Голосовий пошук більш орієнтований на пошук «місцевих» рішень. Користувачі вдаються до голосового пошуку за кермом, на ходу, запитуючи інформацію про те, як знайти офіс, магазин, де купити, як зв'язатися з компанією, щоб виконати дію тут і зараз. Використання гео-запитів призведе користувачів з голосового пошуку в вашу компанію.

50% користувачів, що здійснюють пошук з мобільного телефону, відвідують оффлайн магазин протягом дня.

Це привід задуматися.

висновки

Голосовий пошук - новий тренд, на який робить ставку Google, розвиток мобільних технологій лише підтверджує припущення Голосовий пошук - новий тренд, на який робить ставку Google, розвиток мобільних технологій лише підтверджує припущення.

Оптимізація під голосовий пошук не вимагає додаткових зусиль або кардинальної зміни стратегії просування Оптимізація під голосовий пошук не вимагає додаткових зусиль або кардинальної зміни стратегії просування. Досить зрозуміти, чим відрізняються голосові запити від «друкованих», і чи знайде користувач корисний відповідь на сторінці, якщо пошукова система призведе його на ваш сайт.

Як ви задасте питання в Google з десктопа?
А як сформулюєте свій запит голосовому помічнику?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: