Звукова читалка для комп'ютера. Озвучка і читання тексту голосом онлайн

 1. Чому саме Талалайка, її гідності, конкуренти і необхідні компоненти
 2. Інтерфейс і функціональні можливості Balabolka
 3. Портабл версії Balabolka Portable
 4. Звук і Speech API
 5. Голосові движки для торохтійка
 6. Талалайка скачати безкоштовно і російські голоси до неї
 7. Онлайн-читання тексту
 8. Програми для озвучування тексту
 9. Ще кілька програм для читання тексту голосом
 10. Додаток для відтворення тексту голосом на мобільний пристрій
 11. Висновки

Талалайка (Balabolka), розроблена Іллею Морозовим, призначається для відтворення тексту в звуковому вигляді. Програма є середовищем для конвертації тексту в мова з приємним і зручним мультимовним інтерфейсом. Безпосередньо за відтворення людської мови відповідають мовні синтезатори, окремо завантажуються і встановлюються на комп'ютер. На цій сторінці сайту сайт можна легально безкоштовно скачати торохтійка з російським голосом в комплекті, без реєстрації та SMS. При цьому не доведеться зламувати ні додаток, ні мовної движок, шукати кейгени і кряки, а згодом не буде потрібно боротися з вірусами. Тут все без вірусів, вільно, легально і законно.

Чому саме Талалайка, її гідності, конкуренти і необхідні компоненти

Сьогодні софта для комп'ютера з операційною системою Microsoft Windows XP, 2000., Vista, 7, 8, 8.1, 10, додатків для Android, що встановлюються на планшет або смартфон, і онлайн сервісів з функцією синтезування людської мови, використовуючи різні вихідні коди і голосові движки, цілком вистачить на багатосторінковий огляд з коротким і зрозумілим висновком. Для читання текстів вголос голосом комп'ютера російською мовою необхідні три компоненти: Speech API , Аудіо синтезатор мови з підтримкою російської мови і невелика програмка з функцією читання тексту вголос. На цій сторінці є посилання на все необхідне для повноцінної роботи, в тому числі є можливість останню версію Balabolka скачати безкоштовно для Windows 10, 8 ..

На більш-менш сучасному комп'ютері Speech API, причому відразу три варіанти, вже встановлені в системі, і користувачеві необхідно просто зробити вибір мовного движка, наприклад, для Balabolka або подібного програми, у відповідній закладці: SAPI4, SAPI5 або Microsoft Speech Platform. При необхідності поновлення бібліотеки MS Speech API для Windows слід знати, що установка SAPI 5.1 на комп'ютер, де функціонувала SAPI 5.3 або 5.4, призведе до зниження якості.

Особливості відтворення англійською і російською мовою з використанням різних аудіо синтезаторів, наприклад: Олександр і Олена розробки Ольги Яковлєвої з АРЕЙЧВойс (RHVoice), Борис, Микола і Світлана виробництва Лерноут & Хауспі ТруВойс ТТС, Микола та Олена від акапельним, Тетяна і Максим від Івона , Ольга від Локендо ТТС, Катерина від СканСофт РеалСпік, Ігор від УкрВокс і інших будуть детально розглянуті нижче.

Попередньо мовні движки автоматично підключаються до відповідних доповнень, встановленим на комп'ютері. Для синтезу мови підійдуть такі читалки і текстові редактори, які вміють відтворювати різні документи вголос синтезованим голосом, як Талалайка (Balabolka), Говорилка (Govorilka), Говорун +, ABoo, Демагог, Cool Reader , ICE Book Reader і кілька онлайн сервісів, наприклад: Перекладач Google і аналогічні, але менш просунуті онлайн сервіси Ivona, Acapela, Linguatec, imTranslator. Програмами в процесі роботи мережа Internet не потрібно, а будь-який з онлайн сервісів доступний при стабільному підключенні комп'ютера до Інтернету.

Оптимальним вибором для використання на персональному комп'ютері буде програма Талалайка, що працює з SAPI4, SAPI5 і Microsoft Speech Platform, що підтримує роботу з текстами, що знаходяться в документах популярних форматів FB2, DjVu, PDF, TXT, DOC, HTML і інших документах, а також текстом, скопійованих в буфер обміну.

Як результат роботи торохтійка можливе створення файлу MP3, MP4, OGG, WAV, WMA і інших звукових форматів, також використовуючи свої кодеки, з можливістю відображення тексту як ID3 в файлах MP3 у вигляді субтитрів на дисплеї програвача, одночасно, як в караоке. Рекомендуємо завантажити торохтійка безкоштовно російську і до неї російська голос Олександр і Олена в складі ПО RHVoice, не покидаючи сайт сайт без реєстрації і SMS.

Інтерфейс і функціональні можливості Balabolka

Багатомовний інтерфейс з підтримкою російської мови дозволяє без витрачання часу на вивчення можливостей торохтійка безпосередньо перейти до прослуховування контенту, для початку просто вставивши текстовий фрагмент, будь то рядок, речення, абзац, сторінка, глава, частина, тому або вся книга цілком, навіть багатотомне зібрання творів.

Елементи інтерфейсу, меню і настройки торохтійка надають користувачеві такі можливості:

 • задати мову інтерфейсу, шкурку (skin), налаштувати швидкі кнопки,
 • здійснювати контроль за допомогою кнопок плей, пауза, зупинитися,
 • вибирати тип мовного движка SAPI 4, SAPI 5 або Microsoft Speech Platform,
 • встановлювати швидкість, тембр, гучність мови синтезатора,
 • провести корекцію вимови декількома засобами,
 • знаходити омографи (слова, що збігаються в написанні, але різні на слух),
 • контролювати процес читання за допомогою коротких клавіатурних сполучень,
 • відтворювати текст в процесі набору користувачем на клавіатурі,
 • довільно змінювати колір шрифту на екрані комп'ютера, шрифтове зображення,
 • коректно видалити переноси рядків, щоб уникнути лінгвістичних запинок,
 • перетворити документ в звук для прослуховування на MP3-плеєрах, мобілках, смартфонах і планшетах та ін.

Управляти читанням тексту можна з меню, використовуючи гарячі клавіатурні поєднання або з трея (зони сповіщень). При необхідності можливе порівняння двох файлів, витяг тексту з файлів, розбивка документа на частини, переклад, перевірка правопису, збереження тексту в аудіо файли, створення змісту або закладки, перехід по іменованої закладці.

Портабл версії Balabolka Portable

На комп'ютері або ноутбуці можна мати кілька Портабельная версій Balabolka Portable з певними предустановками: голос, словники, тембр, швидкість читання і інші настройки. Таке рішення може бути затребуване, наприклад, в разі, коли деякі види матеріалів на слух краще сприймаються в прочитанні Nicolai Lernout & Hauspie TruVoice TTS з бібліотеки SAPI4, а інші тексти краще читає Aleksandr RHVoice в SAPI5 або Elena з комплекту Microsoft Speech Platform. Бібліотеки SAPI4 і SAPI5 несумісні і одночасно можна працювати лише з однією з бібліотек. При необхідності паралельного використання дві Balabolka Portable з відповідними настройками будуть дієвим рішенням. У подібних ситуаціях рекомендуємо безкоштовно скачати Balabolka Portable російською мовою, яка не зажадає установки, не створює на компі або ноут файлів конфігурації і може запускатися з USB-флешки.

Звук і Speech API

Вимовою звуку в Balabolka займаються самостійні, які з'являються в голосовому списку Balabolka. Для прослуховування російського тексту потрібно знайти і встановити в систему додаткові російські голоси. Якісність і правильність вимови, розстановка наголосів не залежить від можливостей програми для читання вголос текстових файлів або документів з текстовими фрагментами, ці параметри визначається обраним в настройках аудіо движком. Вільно поширюваними бувають не тільки російські, але й англійські, німецькі, кількох інших європейських і японські голосу.

На жаль, поки що не створено ідеальні програмні продукти з правильним на 100% вимовою російської мови, втім, навіть професійні диктори на багатьох провінційних TV каналах далекі від досконалості. Всі, хто вже встиг завантажити Balabolka безкоштовно з російським голосом і спробував торохтійка в справі, переконалися в цьому на власному досвіді. Голоси функціонують виключно з певною модифікацією SAPI 4 або 5, а також з Microsoft Speech Platform, і після інсталяції в систему вибирати їх потрібно у відповідній вкладці SAPI або Microsoft Speech Platform в Balabolka.

Голосові движки для торохтійка

Якщо Speech API, як правило, вже встановлений в системі, то знайти якісний вільно розповсюджуваний Text-to-Spech Engine (TTS) з відтворенням російської мови, якісним вимовою, великим словником і приємними чоловічими і жіночими тембрами не так просто. На вирішення цього питання можна витратити багато часу, втім, відомо, які російські голоси для торохтійка варто завантажити. Один з оптимальних варіантів - це голоси Elena і Aleksandr від RHVoice. Для початку варто відразу безкоштовно скачати голосовий движок RHVoice і вибрати російського Олександра з відповідними тембральними установками і настройками швидкості вимови.

При необхідності мати сумісність з SAPI4 варто оцінити прийнятність вільно доступних синтезаторів мови Boris, Nicolai, Svetlana від Lernout & Hauspie TruVoice Text-to-Spech Engine. Для SAPI5 варті уваги наступні синтезатори: знаменитий Acapela Elan TTS Russian Digalo Nikolai, а також Alyona від Acapela Group, Олена від Nuance, Tatyana і Maxim від Ivona, Olga від Loquendo TTS, Katerina від ScanSoft RealSpeak, Igor від UkrVox, російські Алена і Іван , не надто виразні чоловічий і псевдо унісекс від eSpeak і ряд інших менш відомих мовних движків. Дещо окремо стоять російські Elena і TELE, що йдуть в комплекті з Microsoft Speech Platform - Runtime Languages, платформі, не сумісної ні з SAPI4, ні з SAPI5.

Талалайка скачати безкоштовно і російські голоси до неї

Оновлено:

26.11.2017 Остання версія: 2.11.0.641 Синоніми: бялаболка, балаболька, белаболка, бяляболька Операційна система: програми для Windows, де кожен має можливість легально безкоштовні програми для комп'ютера з Microsoft Windows скачати без капчі, без вірусів і без смс. Ця сторінка оновлена ​​26.11.2017 .. Спасибі, що відвідали розділ.

Якісна читалка вголос, яка знаходиться в бета-тестуванні, але вже пропонує дуже непоганий функціонал і можливості.

Погодьтеся, що читати книгу виходить тільки тоді, коли ви сидите, їсте в маршрутці або метро, ​​але ніяк не тоді, коли ви їсте на велосипеді або на пробіжці. Тим більше читати, коли очі моторошно втомилися дуже і дуже шкідливо. З усіма цими проблемами вам допоможе впорається додаток "Читач". Воно було створено Центром Мовних Технологій та володіє власним движком для озвучування тексту. Крім цього, вам пропонується на вибір аж 6 різних голосів, які прекрасно озвучують текст. Що найцікавіше, йде не просто начитування тексту, а цілком чуються спроби прочитання тексту з інтонацією.

Після запуску програми вам буде показана коротка інструкція , Яку обов'язково уважно подивіться. В додаток можна додавати будь-які книги формату EPUB , TXT, FB2 і RTF. головний екран являє собою книжкову полицю, на якій є 3 вже заздалегідь підготовлені книги. Щоб додати нову книгу, натисніть на плюсик на верхній панелі, а потім виберіть потрібну вам книгу на пристрої. Якщо ви хочете відредагувати вже додану книгу, утримуйте на ній палець, а потім заповніть потрібні поля. Відкривши книгу і якщо вона відкривається в перший раз, то вам доведеться почекати, поки буде оброблений текст книги для мовного движка. Інтерфейс читалки дуже простий і мінімалістичний. У центрі знаходиться текст, зліва знаходиться повзунок для регулювання яскравості екрану, а праворуч - регулювання швидкості читання. На нижній панелі вказується номер сторінки і загальна кількість годин при обраної швидкості читання. Єдине, що незручно, так це відсутність можливості зручної перемотування і вибору сторінки. Можна тільки приблизно вибрати сторінку. Насамперед після відкриття книги, натисніть на іконку голови, і виберіть голос, який хочете завантажити. Також на нижній панелі читалки ви знайдете можливість подивитися зміст книги і зможете перейти в настройки.

В налаштуваннях можна змінити шрифт тексту, його розмір і колір фону. Додаток поки що перебуває на стадії бета-тестування, тому враховуйте, що не на всіх пристроях воно може працювати коректно. Підіб'ємо підсумки: "Читач" - це дуже якісна читалка з власним голосовим движком, яка навіть зараз прекрасно справляється з поставленими на неї завданнями. Приємного користування!
Завантажити додаток, яке озвучує (читає вголос) книги і документи - Читач для Андроїд ви можете по посиланню нижче.

Розробник: Центр мовних технологій
Платформа: Android 4.0 і вище
Мова інтерфейсу: Російський (RUS)
Стан: Free (Безкоштовно)
Root: НемаБезліч людей люблять читати книги, причому вони це роблять вдома, на роботі, на відпочинку і навіть в дорозі. Всім подобаються різні літературні жанри та напрямки, деякі люди навіть не уявляють собі життя без улюблених книг. Іноді відбувається так, що нам потрібно не тільки візуальне читання, але і голосова озвучка тексту (це можна реалізувати на різних сайтах доступного змісту).

Тут нам прийдуть на допомогу різні інтернет-сайти і ресурси, які мають голосовими движками і дозволяють користувачеві відтворювати тексти різними голосами. Що ж таке озвучування голоси онлайн? Які сайти і сервіси призначені для такої роботи і як ними швидко скористатися?

Онлайн-читання тексту

Найчастіше озвучка тексту онлайн досить проста і являє собою, скоріше, засіб, спрямоване на збільшення можливостей обраного користувачем движка, ніж на озвучку великих і довгих текстових файлів. Безкоштовна озвучка текстових файлів на багатьох сайтах буде обмежена в обсязі в 250-300 символів, а за повне користування сайту для відтворення більш великих обсягів текстів потрібно буде заплатити свої гроші.

Схема роботи з такими сайтами всюди схожа: спочатку ви переходите на обраний сайт, ставите в вікно потрібний вам текстовий файл і клікаєте на іконку відтворення. Сайт відтворює ваш файл, а ви слухаєте і намагаєтеся зрозуміти, чи сподобалася вам робота сайту і чи варто з ним працювати далі.

Програми для озвучування тексту

Мережа має безліч сервісів, які можуть озвучувати текстові файли, але ми представимо вам тільки найпопулярніші:

Один з найперших ресурсів, призначених для голосового відтворення тексту Один з найперших ресурсів, призначених для голосового відтворення тексту. Движок має досить висока якість озвучення, також тут представлений вибір чоловічого або жіночого голосу за вашим бажанням (російська мова представлена тільки одним жіночим голосом Alyona). Кількість символів, наданих для безкоштовної версії відтворення, доходить до 300, за більш великі тексти доведеться вносити плату.

Для використання можливостей сайту для початку зайдіть на нього. У лівому вікні виберіть потрібний вам мову, змініть англійська російською, введіть текст у вікні «tupe your text her» і відзначте галочкою фразу «I agree with text and condition». Далі для прослуховування тексту слід натиснути на іконку Listen.

 • Сервіс Google Translate.

Даний перекладач від  системи Google  можна також використовувати в якості озвучення деяких текстів Даний перекладач від системи Google можна також використовувати в якості озвучення деяких текстів. Переваги сайту - це відсутність суворого обмеження на кілька сот символів і абсолютно безкоштовне використання сайту. Головний же мінус сайту - це його озвучка, так як вона може в кілька разів поступатися сайтам з платним контентом.

Для прослуховування тексту буде досить перейти на сайт, вставити свій текст і натиснути на іконку з динаміком. Відтворення почнеться автоматично.

Ще один ресурс, який також володіє обмеженням в символах Ще один ресурс, який також володіє обмеженням в символах. Тут обсяг в відтворенні доходить до 250 символів (за повне використання сайту також потрібна оплата), та й якість озвучення на цьому сайті можна назвати найкращим.

Для прослуховування свого тексту потрібно зайти на сайт і в налаштуваннях мови вибрати Russisch, також у вас буде вибір голосів, чоловічого або жіночого. Після, в порожнє вікно необхідно вставити свій текст і клікнути на кнопку відтворення внизу екрану.

 • Сервіс Text - to - Speech.

Одна з безлічі говорілок, в своїй роботі схожа з попередніми Одна з безлічі говорілок, в своїй роботі схожа з попередніми. Тут кількість безкоштовних символів набагато вище - близько 1000, озвучка і відтворення перебувають на гідному рівні. Використання можливе після переходу на сайт. Тут ви міняєте мову з англійської на російську і вводите потрібний вам текст у вікні. Після вам слід клікнути на іконку Say it.

Ще один популярний онлайн-сервіс для читання текстових файлів. Даний ресурс має найбільш якісний і зручний движок з перерахованих вище сайтів. Але мінусом сайту є його виключно платна робота. Якщо раніше на сайті можна було прослухати кілька пропозицій і протестувати якість, то зараз такої можливості вже немає.

Ще кілька програм для читання тексту голосом

В інтернеті існують Говорилка не тільки з онлайн-роботою, а й такі, які можна легко завантажити собі на персональний комп'ютер . Найвідоміші з них - це Говорилка і Sacrament Talker.

 • Програма Говорилка.

Невелика програма для зачитуванні будь-якого текстового файлу за допомогою голосового відтворення Невелика програма для зачитуванні будь-якого текстового файлу за допомогою голосового відтворення. Існує можливість переробити прочитаний текст в файли такого формату, як аудіо wav і mp3. Розмір файлу, який відтворюється в програмі, не повинен перевищувати 2 гігабайт, також тут є зручне регулювання швидкості читання, гучності голосу і підсвічування прочитаного за вашим бажанням. Для роботи з програмою потрібно завантажити її з інтернет-ресурсу, встановити на ПК і запустити. Далі слід ввести текстовий файл в порожнє вікно і клікнути на іконку відтворення файлу.

 • Програма Sacrament Talker.

Ще одним джерелом для озвучення вашого файлу є програма Sacrament Talker Ще одним джерелом для озвучення вашого файлу є програма Sacrament Talker. Даний ресурс має свій універсальним двигуном Sakrament TTS Engine 3.0 і шістьма різними голосами російською мовою. Програма здатна працювати з об'ємними і великими текстовими файлами , При цьому в програмі є відмінний звуковий супровід, які не поступаються іншим онлайн-сайтам і ПК програмами.

Робота з текстом тут ведеться аналогічно, як і в попередній програмі.

Додаток для відтворення тексту голосом на мобільний пристрій

існує безліч мобільних додатків для читання книг, які мають в своєму функціоналі вбудоване голосове прочитання текстових матеріалів. Такий функцією може скористатися будь-який користувач даних додатків. Серед цих читалок можна відзначити: Cool Reader, Normad Reader, FBReader, EBookDroid і багато інших. Все з цих програм мають автоматичною функцією читання документів, для їх використання користувач повинен переглянути настройки програм.

Висновки

Для онлайн-відтворення тексту голосом можна використовувати безліч різних програм як безкоштовних, так і платних, на ваш розсуд. При цьому в безкоштовні програми кількість символом йде без обмеження, а в платних воно обмежується декількома сотнями, для більшого обсягу тексту в цьому випадку доведеться заплатити. Який сайт варто вибрати і яким скористатися, вирішувати тільки вам.

Що ж таке озвучування голоси онлайн?
Які сайти і сервіси призначені для такої роботи і як ними швидко скористатися?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: