"Дике поле": кадри, яких в українському кіно не бачили

  1. Один мільйон євро
  2. "Ідеально все", або "повз"?

Image caption Зйомки фільму про рейдерське захоплення заправки на Донбасі знімали в Стробельске, рідному місті Жадана. Фото зі знімального майданчика

"Я з Донбасу, мені реально зайшло", - говорить глядачка після перегляду фільму "Дике Поле".

Після семи років роботи, переписаного 13 раз сценарію і 7 тисяч проведених акторських проб, один з найвідоміших романів Сергія Жадана "Ворошиловград" отримав свою екранізацію - з 8 листопада на екрани виходить стрічка "Дике поле".

Пригодницький екшен про рейдерське захоплення заправки з бандитськими розбірками і неймовірними панорамами Донбасу, де багато мату і жартів, від яких в залі сміялися не голосно, але часто, і великі плани, де видно кожна зморшка водія Колі і вся харизма гри Олексія Горбунова.

Image caption Роль пастора в стрічці зіграв Олексій Горбунов. Кадр з фільму

"Наша історія - про захист свого, про момент, коли до тебе приходять і на твоє кажуть, що це моє. Що робити і як діяти? Про це наша історія", - говорив режисер стрічки Ярослав Лодигін, для якого це була перша повнометражна робота в кіно.

Традиційно стрічку спочатку показали журналістам, кінокритиків і глядачам зоряної прем'єри, серед яких був голова уряду Володимир Гройсман, і до якого у вступній промові звернувся Лодигін: "Справа Каті Гандзюк має бути розкрито. Часи, коли можна було безкарно вбивати людей в цій країні, пройшли ".

Один мільйон євро

Зняти стрічку про Донбас на Донбасі, за десятки кілометрів від лінії фронту, в тих місцях, про які писав Жадан, варто було його авторам один мільйон євро, половину з яких виділив Держкіно, а другу половину збирали по всьому світу.

Про атмосферности, важливості і красі цих місць для фільму після перегляду говорили і критики, і автори фільму.

Image caption Зйомки фільму про рейдерське захоплення заправки на Донбасі знімали в Стробельске, рідному місті Жадана

Ваш пристрій не підтримує відтворення

"Ми живемо в країні, де поняття власності все ще розмито"

"Спочатку дивувався і питав навіщо, невже не могли знайти якесь схоже гарне місце десь ближче", - ділиться враженнями Володимир Ямненко, виконавець ролі працівника заправки по імені Коча.

"Але коли я туди приїхав, то не хотів уже їхати назад. Так перейнявся цією історією", - говорить актор. Він розповів, що легко вжився в роль справжнього донбаського хлопця, бо народився на Подолі в Києві, а виріс на Куренівці.

Image caption Коча, якого зіграв Володимир Ямненко, побитий життям працівник заправки

Говорячи про свою роль, яка складалася з одного мата, Сергій Жадан "скаржиться", що в трейлері вона була довшою, ніж у фільмі.

"Але, безперечно, це кращі три секунди мого життя", - жартує він на прес-конференції.

Творча група на прес-конференції взагалі багато жартує і робить обережні прогнози про те, чи піде на таку стрічку масовий глядач.

"Цей фільм - це такий сміливий експеримент, адже це не проста і досить складна стрічка. Але нам здається, що свого глядача вона знайде", - говорить продюсер Яценко.

"Ідеально все", або "повз"?

Після допрем'єрного показу "Дике поле" зібрало суперечливі відгуки і глядачів, і кінокритиків.

Image caption "Дике поле" - це перша екранізація твору Жадана і перша повнометражна робота Ярослава Лодигіна. Далі будуть знімати "Інтернат"

"Тепер мій улюблений український ігровий фільм. У ньому ідеальне все. Баланс гумору і драматизму, гра акторів, сюжет! І вперше в українському кіно мова акторів була органічною!", - пише в Facebook глядач зоряної прем'єри Оксана Іванців.

"Я ніколи не був прихильником роману і не чекав шедевра. Просто фільм ще гірше очікувань. Повз жанр, повз візуалки, повз монтажу, повз сценарію, повз всього. Навіть повз саундтрека", - ділиться враженнями після перегляду користувач Facebook Ян Валетов.

Олександр Гусєв, кінокритик:

Мені здається, що екранізація виявилася парадоксально невдалої через те, що вона дуже близька до тексту роману. У фільмі дуже близько відтворено його сюжет, але на екрані він не працює.

Якщо в книзі сюжет досить розмитий, незакінчений, є багато ліній, які обриваються, а уяву читача захоплює саме слово, поезія мови, яка заповнює собою всі сюжетні лакуни, то фільм не може нічого запропонувати натомість.

Є речі, які ти не розумієш, звідки вони взялися, якщо не читав роман, начебто команди підтримки у фінальній сцені. Масовому глядачеві стрічка не сподобається через відсутність динаміки і малозрозумілої сюжету.

Ми бачимо тут ряд вивірених і витриманих середніх і великих планів, як ніби оператор хоче зробити з них глянсову ілюстрацію. Таке враження, що цей фільм взагалі знімав не режисер, а оператор.

І при цьому оператор знімав не кіно, а фотосесію для модного журналу.

Тут є сильні сторони - виразна донбаська фактура, дуже сподобалося, як в цьому фільмі обіграно двомовність, хороша робота художника, хоча деякі речі і переходять в повний гротеск, наприклад сцена поховання.

Image caption Тещу Кочі в фільмі ховали з феном і порцеляною в могилу з портретом Шевченка

Для тих, хто не читав роман, я думаю, що цей фільм буде відверто нудним.

Ярослав Підгора-Гвяздовський, кінокритик:

Мені фільм більше сподобався, ніж ні. На нього точно підуть люди, які читали і люблять Жадана.

Для стрічки добре підібрані локації, всі персонажі дуже точні і фактурні, це хороші акторські попадання. Мова, звичайно, йде про Горбунова. Але тут є заслуга і оператора, який настільки добре його показав, вдалою кольорокорекції, яка зробила його обличчя таким фотографічним.

Це глянець, в хорошому сенсі цього слова, коли кожен кадр хочеться повісити на стіну, тому що він схожий на картину.

Image caption Вдало підібрані локації на Донбасі називають одним з найсильніших моментів фільму

Лодигін - дебютант на великому екрані, і його незашореність позначилася. Він робить те, на що б не зважилися режисери після Карпенко-Карого. Це класні кадри, яких раніше в українському кіно ми просто не бачили.

Однак, у фільмі є великі провали.

По-перше, в ньому немає стрижня. Жадан в романі чудово передає філософію свого регіону, а в фільмі цього немає.

Більш того, стрічка виглядає ні про що - ну приїхав хлопець, чомусь бореться за заправку, яка не є заправкою, в фіналі бійка невідомо з ким, виникають питання, на які немає відповіді. А у Жадана все чітко прописано. Це недоліки режисури. За формою фільм потрапив, а за змістом, наповненням - немає.

І ті, хто критикують, і ті, хто схвально відгукуються про "Дикому полі", сходяться в одному - стрічка актуальна.

"Україна майже нічим не відрізняється від головного героя. Ми побачили мету і наполегливо до неї йдемо. Нас намагаються знищити, тикають стволами в пику, стріляють, навколо корупція, рішали та інша гидота (це у фільмі), а насправді все так же , тільки вбивають. Катя Гандзюк померла за правду. Гройсману про це на сцені нагадав Ярослав ", - говорить глядач фільму Андрій Римарук.

Слідкуйте за нашими новинами в Twitter і Telegram

Що робити і як діяти?
Ідеально все", або "повз"?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: