Лижі чи дошка?

Обговорення відмінностей сноуборду і лиж давно стало однією з постійних тем апрескі посиденьок - ток-шоу.
В результаті гарячих суперечок лижників і бордерів істина як така не народжується, сперечаються адже не для істини, а для шліфування і заточування аргументації.
Так що в кінці дискусій в голові слухача, який ще толком ні на чому не катається, всі точки зору збираються в одну елегантну криву, що нагадує рибальський гачок, перевернутий догори ногами. Залишилося тільки поставити внизу жирну крапку, і все стане ясно.
З цього звивистому шляху ми і попрямуємо в пошуках єдиної істини, адже недарма в пісні співається, що «правда - завжди одна». Будемо підходити до питання системно, щоб не пропустити важливу дрібницю, і, нарешті, вирішити дилему «Лижі або Дошка».
вартість
Все більш-менш однаково. Комплекти Лижі + Черевики + Кріплення + Палиці та Дошка + Черевики + Кріплення нині стоять схожих грошей. І там і там можна знайти дуже дешеве і не дуже гарне за 400, а можна - дуже престижне, але не дуже дешеве за 2000 і вище. У валюті, природно.
Невелика різниця тільки в тому, що навіть дешеві дошки, мабуть, більш катабельни, ніж погані лижі. Причина в технологічній просунутості конструкцій сучасних лиж.
Час навчання при катанні по трасах
Природно, мова йде про навчання не до рівня майстра спорту, а до середнього рівня катання по класичним, щільним, укатаних схилах.
Лижі, в середньому, зажадають близько трьох тижнів (критерій: безпроблемне катання по червоних трасах). Освоєння дошки до аналогічного рівня займе приблизно тиждень-півтори.
Час навчання при внетрассовом катанні
Пухкий сніг, помірні бугри, вузькі кулуари, катання в лісі, і, природно, глибока пухнаста цілина. Тут лижнику потрібно ще 3-4 тижні чистого катання, бордер вже через тиждень почне ганяти, нехай і не дуже красиво, але отримуючи задоволення і не дуже часто падаючи.
Секрет успіху - в маневреності дошки. Можливості миттєвого скидання швидкості і різкої зміни напряму руху є і в лижах, але доступні тільки просунутим гірськолижникам. На сноуборді ці навички є з самого початку необхідними і базовими.
На цілині відмінності між середнім лижником і середнім бордером ще більше. Дошка створена для цілини. Лижі, якщо тільки це не спеціальний цілинний варіант, дуже сильно програють дошці.
Втім, це не означає, що будь-який бордер-новачок після двох тижнів катання на дошці стає фрірайдером. Не слід забувати, що гори - це ще лавини, оманливі карнизи, небезпечні скельні скиди та інші нетривіальні розв'язки шляху. Розуміння небезпек в горах, вміння орієнтуватися і приймати правильні рішення, звичайно, не з'являються за два тижні, тут потрібен досвід або досвідчений гід.
Сумні докази того - події цього року в Приельбруссі - семеро молодих бордерів, загиблих буквально на рівному місці. Мало вміти водити машину - треба ще знати правила руху.
швидкісне катання
Лижі швидше, ніж дошка. У змаганні бордер - лижник одного рівня катання, лижник без особливих зусиль залишить свого конкурента позаду.
Порівняйте світові рекорди швидкості: лижі - 250 км / год , сноуборд - 201 км / год .
Втім, якщо ганяти не заради світового рекорду, а просто так, то відчуття лижника, що розігнався до 100 км / год, і бордера на 70 км / год будуть дуже схожі.
Узагальнений профіль кривої навчання
Навчається на дошці швидко долає початковий етап - стандартне і фрірайд-катання, після чого настає застій розвитку. Наступний етап - маячать на горизонті стрибки і фристайл акробатика, які далеко не кожному потрібні, в освоєнні важкі і іноді болючі.

Лижник практично постійно розвивається, крива навчання у вигляді великої кількості сходинок вдосконалення веде на плато майстерності, за яким, втім, рівно так само, як у бордера, маячать фрістайли.
Зауваження: Деякі досочніков, що катаються в міських умовах, розвивають свої навички в зворотному порядку. Все частіше можна бачити впевнено стрибаючих і роблять складні трюки сноубордеров, при цьому посередньо катаються по трасі.
Дрібниці, нюанси
- Бугіль. Бордер некомфортно почувається на підйомнику бугеля.
- Тягун. Бордер ще більш некомфортно почувається на тягунах, горизонтальних ділянках. Він не може штовхатися палицями і тому змушений якось виходити з цього становища, виходити або пішки, або самокатом.
- Ходіння. Якщо потрібно кудись йти на своїх двох, то, очевидно, що тут настає дискомфорт у лижника, все-таки важко ходити в литих пластикових колодках.
- З'їзд. При сходженні з крісельного підйомника, коли треба з'їхати на майданчик висадки, бордери відчувають утруднення, тому що їм важко їхати з однієї пристебнутим ногою.
- Транспортування. Перенесення спорядження простіше для досочніков. Одна справа, коли у вас в руках одна дошка, зовсім інше - чотири різних предмета.
- Траверси. При їзді уздовж схилу без втрати висоти, сноубордисти, в порівнянні з лижниками, витрачають більше сил і енергії.
як вибирають
Вибирають, на чому кататися, в основному, під впливом найближчого оточення (катаються друзі і знайомі) або, якщо підказати нікому, на підставі власних уявлень, як правило, туманних і не дуже раціональних.
Люди, що тремтливо ставляться до свого зовнішнього статусу, що тяжіють до солідності, міркують так: «Мені ніяково весь час валятися на снігу, як бордери (початківці), я хочу відразу встати і поїхати в перший день». І оманливе припускаючи, що лижі простіші в освоєнні, вибирають долю гірськолижника.
Дійсно, ранній етап навчання на лижах обходиться практично без падінь. У випадку з дошкою, падіння - невід'ємний момент початкового навчання.
Людина, яка прагне виглядати надсучасно, що називається в дусі покоління пепсі, міркує так: «Бордери - вони такі відірвані, і я теж відірваний, значить, треба на дошку». Аналогічно, дуже суб'єктивний висновок. ньюскул в гірських лижах нітрохи не менш епатажний, ніж досочних субкультура.
Втім, не можна сказати, що «ось хтось помилився і все життя мучиться на лижах, або відповідно, на дошці». Людина катається, людина отримує задоволення. Зрештою, не всі прагнуть будь-що-будь добре кататися, для багатьох це просто приємне проведення часу.
Але якщо ви після трьох тижнів навчання на лижах і відповідно, після тижня на дошці ніяк не зрозуміє, в чому тут принадність, то значить, ваш вибір був неправильним, і це не ваш інструмент.
Як вибрати?
Лейтмотивом правильного вибору має бути відповідність темпераменту і характеру людини майбутнього засобу пересування, а не тиск стереотипів і соціальних забобонів.
Лижі - інструмент для тих, хто постійно жадає самовдосконалення, хто дня не може жити без маленької перемоги над своїм тілом і тим, що до нього прикріплене. Це люди по натурі зібрані, точно знають, що їм потрібно, які вважають, що зовнішній світ вже в достатній мірі препарований їх гострим допитливим інтелектом.
Лижники сильніше цікавляться технічними аспектами катання. Нові конструкції лиж, нові віяння в техніці катання - ті декорації, на тлі яких відбувається еволюція лижника - від зеленого новачка до аса, минаючи самовдоволеного всезнайка середнячка.
Це зовсім не означає, що лижники - своєрідні інтроверти, які замкнулися на шліфуванні техніки. Навпаки, все це вони освоюють, в кінцевому рахунку, щоб при нагоді продемонструвати свої досягнення. Я б навіть сказав, що для лижників характерний нарцисизм: яскраві комбінезони були витіснені не модою, а як не дивно, сноубордерской хвилею прагматичності.
Сноубордисти влаштовані по іншому. На перший погляд, їх бажання кучковаться можна витлумачити теж як потреба в глядацької аудиторії, але це буде поверхневий висновок. Просто їх стихія не швидкість, а рельєф. Ось вони і концентруються біля трамплінів і трамплінчиків.
Але головне, сноубордисти - це, перш за все, першопрохідці. В цьому суть сноуборду. Пошук Свого Шляху, рішення топологічних завдань. Сноубордист, в його розвиненою фазі, завжди шукає свою неповторну траєкторію, свій варіант. Він зосереджений, перш за все, на навколишньому, а вірніше, на що чекає його ландшафті.
Відповідно, в психологічному портреті бордера можна виділити наступні характерні деталі: це люди, націлені на пізнання навколишнього простору, а не на свої мікрорухи і техніку. Бордер менше має потребу в глядачах його звершень, йому досить таємного знання «Я зробив це».
Можна провести поділ між лижами і дошкою, наступного максимою - лижі для тих, хто любить Досягати, дошки - для тих, хто Вирішувати.
Лижі в їх класичному розумінні вирвані з контексту навколишнього пейзажу, дошка завжди нерозривно пов'язана з рельєфом.
Звідси можна зробити ще один кумедний висновок - дошка більше підходить для міського катання, тобто катання по невеликих схилах. Бордеру для щастя потрібно пару-трійку трамплінчиків і ще якихось збурень рельєфу, лижникові потрібний довгий схил, щоб насолоджуватися стрімкими спусками.
В підсумку
Власне, все сказано, залишилося тільки прислухатися до себе і зрозуміти, що цікавіше - пізнання простору або пізнання себе.
І після цього вибирати або Лижі, або Дошку. Але особисто мені після 10 років катання на лижах і 7 на дошці хочеться і того і іншого :)).

Автор:

Юлій Орлов

Як вибрати?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: