Як створити віртуальну машину VMware vSphere

Описується як створити віртуальну машину VMware vSphere. Покрокова інструкція та добрі поради.

Ми встановили і налаштували гипервизор ESXi (див. " Як встановити гипервизор ESXi "," Як налаштувати гипервизор ESXi "," Завантаження і установка vSphere Client "," Як налаштувати службу часу гипервизора ESXi "," Як додати ліцензію ESXi "І" Як додати користувача ESXi "), Створили інфраструктуру віртуального середовища (" Як створити віртуальну середу "). Тепер можемо створити першу віртуальну машину VMware vSphere.

Припустимо, це буде деякий сервер, який буде підключений до інтернету, базі даних, яка, для безпеки, буде знаходитися всередині мережі, і контролюватиме зовнішнє живлення. Тобто, нам потрібно три віртуальних мережевих адаптера. Ми не плануємо великого навантаження на сервер, тому припустимо, що потрібен один віртуальний процесор, 4 ГБ оперативної пам'яті і жорсткий диск 40 ГБ. Приступаємо.

  1. Запускаємо vSphere Client і єднаємося з гіпервізіром, як це описано в " Завантаження і установка vSphere Client "
  2. На дереві елементів (ліва бічна колонка) вибираємо сервер, на якому будемо створювати віртуальну машину - просто натиснути на ньому мишкою (Див. " Що таке робочий стіл vSphere Client ").
  3. Створити віртуальну машину можна одним з трьох способів (Рис. 1.): Описується як створити віртуальну машину VMware vSphere

   Мал. 1. Нова віртуальна машина

   • натиснути на блакитну іконку вгорі (Рис. 1. п.1);
   • викликати правою кнопкою мишки контекстне меню і вибрати "New Virtual Machine" (нова віртуальна машина) - Рис. 1. п. 2;
   • натиснути на елемент "New Virtual Machine" (нова віртуальна машина) меню "Commands" (Команди) на робочому столі (Рис. 1. п. 3).
  4. У будь-якому випадку з'явиться спливаюче вікно створення нової віртуальної машини (Рис. 2.), яке складається з декількох вкладок, на яких будемо ставити її параметри. Перехід між вкладками можна натискаючи на кнопку "Back" (назад) і "Next" (далі).

   Мал. 2. Створення нової віртуальної машини

  5. На першій вкладці пропонується вибір віртуальної машини зі стандартною (Typical) або користувальницької (Custom) конфігураціями. Я завжди вибираю призначену для користувача конфігурацію, оскільки дається доступ до вибору більшого числа параметрів, таких як число віртуальних процесорів, обсяг оперативної пам'яті, вибір диска
  6. На третій вкладці пропонується ввести назву створюваної віртуальної машині. Назвемо її "The First VM" (перша ВМ) або як-небудь більш зрозуміло (Mail Server). Якщо будується складна віртуальне середовище, що складається з декількох серверів, то треба буде задати розміщення створюваної віртуальної машини - датацентр, кластер і сервер.
  7. На четвертій вкладці вибираємо пристрій, на якому будуть зберігається файли віртуальної машини (Рис. 3.)

   Мал. 3. Вибір пристрою

  8. На п'ятій вкладці вибираємо версію віртуальної машини. Для ESXi v.5 всіх подверсий найбільш прийнятною версією є 8.
  9. На шостий вкладці задаємо гостьову операційну систему. Треба натиснути радіокнопку з типом ОС і вибрати з меню, що випадає ОС цього типу, якщо є. Ми вибрали Linux і Red Hat Linux 6 (CentOs 6) - рис. 4.

   Мал. 4. Вибір ОС

  10. На сьомий вкладці вибираємо число віртуальних процесорів і віртуальних ядер на кожен процесор. Цей параметр можна змінювати після. Для цього треба тільки вимкнути віртуальну машину. Я зазвичай вибираю деяке мінімальне значення кожного параметра (Рис. 5.), виходячи з планованої завантаження цієї віртуальної машини, а потім, якщо завантаження перевищить 30-40%, то додаю ще ресурс.

   Мал. 5. Кількість віртуальних процесорів

  11. На восьмий вкладці задаємо розмір оперативної пам'яті віртуальної машини (Рис. 6.). Найзручніше - вибрати у випадаючому меню гігабайти (GB) і число цих гігабайтів. Для сервера на Cent OS 6 буде добре 4 ГБ.

   Мал. 6. Розмір оперативної пам'яті

  12. На дев'ятій вкладці конфігуруємо віртуальні мережеві адаптери віртуальної машини. Їх нам потрібно три (Рис. 7.). Встановлюємо кількість - три ( "How many NICs do you want to") і встановлюємо відповідні мітки віртуальних мереж. У статті " Як створити віртуальну середу "Описано створення інфраструктури віртуального середовища. Правильно вибираємо мітки віртуальних мереж для кожного зі створених трьох віртуальних адаптерів, щоб вони були відповідним чином скомутіровани. Віртуальні адаптери різних віртуальних машин, під'єднані до мережі з однієї міткою, будуть бачити один одного. Тип адаптера залишаємо незмінним VMXNET3 - це найбільш підходящий для використання в віртуальних мережах і його драйвери є практично у всіх операційних системах. Якщо якісь проблеми, то треба буде поміняти на E1000 - древній стандарт мережевих адаптерів.

   Мал. 7. Мережеві адаптери ВМ

  13. На десятій вкладці (вже десять!) Вибираємо тип контролера жорсткого диска. У віртуальної машини повинен бути контролер SCSI. Чи можемо вибрати з трьох емуляторів адаптерів і VMware Paravirtual. Ми залишаємо за замовчуванням VMware Paravirtual.

   Мал. 8. Контролер жорсткого диска

  14. На одинадцятій вкладці вибираємо тип використовуваного диска - чи хочемо ми новий диск або існуючий або взагалі не хочемо диска (??). Для нової віртуальної машини, природно, потрібен новий диск - залишаємо без изменеий.

   Мал. 9. Тип використовуваного диска

  15. На дванадцяти вкладці вибираємо розмір диска і його розміщення. Встановлюємо розмір 40 ГБ. Жорсткий диск віртуальної машини може бути трьох видів:
   • резервування всього обсягу з розміткою по мірі необхідності (Thick Provisioning Lazy Zeroed);
   • резервування всього обсягу з негайною розміткою всього віртуального диска (Thick Provisioning Eager Zeroed) - довго;
   • резервування обсягу в міру необхідності (Thin Privisioning).

   Мал. 10. Розмір, тип і розташування диска

   Пропоную вибрати перше - виділення всього обсягу з розміткою по мірі необхідності. Виконується швидко, швидко працює і реально займає не дуже великий обсяг. Останнє - нехай диск зберігатися разом з файлами віртуальної машини.

  16. На тринадцятій вкладці - додаткові параметри (Advanced Options) - не змінюємо нічого.
  17. І нарешті, на останній чотирнадцятої вкладці список введених параметрів (Рис. 11.). Уважно перевіряємо, і, якщо все правильно, натискаємо на кнопку "Finish" внизу вікна.

На цьому створення віртуальної машини закінчується і Делева елементів в лівій колонці і віртуальні мережі на робочому слоле стають як ра рис. 12.

12

Мал. 12. Віртуальна машина створена

Видно, що зліва в списку під сервером з'явилася ікона віртуальної машини з назвою "The First VM" і вона ж підключена до всіх трьох віртуальним мережам, до яких ми її планували підключити. тепер треба встановити операційну систему на створену віртуальну машину .

Описано як створити віртуальну машину VMware vSphere. Покрокова інструкція та добрі поради.

Читати далі

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: