Унітарна держава в Україні перестало працювати - Лавров - Новини України - Москва знову намагається нав'язати Києву ідею федералізації

Сергій Лавров. Фото: AFP

Унітарна держава в Україні перестало працювати - Лавров https://cdn.segodnya.ua/img/article/5133/25_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/5133/25_tn.jpg 2014-04- 16T10: 24: 58 + 03: 00 Україна Москва знову намагається нав'язати Києву ідею федералізації

масштабний внутрішньополітичний криза в Україні наочно показав глибинні розбіжності між Південно-Сходом і Заходом країни в виборі ними вектора подальшого розвитку, що свідчить про нестійкість раніше обраної Києвом моделі державного устрою. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров .

"По суті, унітарна держава в Україні перестало працювати. Його основи були розхитані низкою політичних катаклізмів, що стрясали країну протягом довгих років. Однією з основних причин такої ситуації є відсутність в Україні збалансованого Основного закону, який адекватно враховував би інтереси всіх національних і мовних груп, забезпечував права та інтереси всіх громадян України ", - сказав він.

За словами російського дипломата, не можна визнати нормальною ситуацію, коли після кожних виборів президента в країні змінювалася конституція, яка закріплювала ту чи іншу форму правління в залежності від бажання політичних сил, які перемогли на той момент.

"Тому федералізація - шлях до того, щоб кожен регіон відчував себе комфортно, відчував, що його права забезпечені, традиції і звичний уклад життя захищені. Зрозуміло, ніхто не може нав'язати українській стороні схему організації державного устрою. Але українці повинні почати діалог, забезпечивши його всеосяжний і всеохоплюючий характер. Йдеться про те, що всі без винятку регіони і політичні сили України повинні брати участь в ньому на рівних, мати однакові права у вирішенні нагальних питань ", - вважає Лавров.

Глава російського МЗС стверджує, що все це повинно бути відображено в реформованої Конституції, яка сприймалася б поліетнічним українським суспільством як надійний фундамент правової держави, розрахований на тривалу перспективу.

"Переконаний, що без цього Україні буде складно зберегти єдність і вирішити поставлені невідкладні завдання щодо виходу з нинішньої важкої кризи", - додав дипломат.

Раніше Лавров заявив, що ініціатива прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з приводу "діалогу" з південним сходом України є запізнілим кроком в правильному напрямку .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: