Як підготувати будинок до зими, щоб не платити за втрати тепла

  1. влада
  2. експерти
  3. Домовляємося з фахівцями

Правильно утеплені фахівцями будинку можуть економити до 70% тепла. Фото: ТАСС

Як зрозуміти, наскільки ваш будинок готовий до зими Олександр Панченко https://cdn.segodnya.ua/img/article/10614/46_main_new.1507145567.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/10614/46_tn. 1507145567.jpg 2017-10-05T07: 03: 50 + 03: 00 ЖКГ Влада: готовність 99%. Експерти: потрібен енергоаудит будинків

Днями в Україні почнеться опалювальний сезон. Влада вже відрапортували про готовність до нього майже на 100%, хоча картина напевно менш райдужна, так як більшість будинків утеплені недостатньо. Сам віце-прем'єр Геннадій Зубко визнав: на опалення кв. метра площі Україна витрачає в 4 рази більше ресурсів, ніж Німеччина , І в 3 рази більше, ніж Польща . "Сегодня" з'ясувала, як переконатися, що ваша багатоповерхівка дійсно підготовлена ​​до зими, щоб не оплачувати невиправдані втрати тепла. А також - що робити, якщо тепловтрати зашкалюють.

влада

За словами Зубко, на 2 жовтня соцсфера - школи, дитсадки, лікарні - готові в технічному плані до зимового сезону на 99,9%, по жілсектору стан готовності - 99,4%.

"Соцсфера повинна бути підключена до тепла при зниженні температури в приміщеннях нижче 16 градусів тепла, а житлові будинки - якщо середньодобова температура впаде нижче 8 градусів тепла протягом 3-х діб поспіль. Відповідають за це місцева влада", - сказав Зубко.

Також після прийняття закону про комерційний облік теплової енергії та водопостачання актуалізувалося питання про встановлення лічильників тепла. Поки, за даними Мінрегіону, їх найбільше в Києві (оснащено 92% об'єктів), найменше в Тернопільській області - 14%. Середній показник по країні - 75,2%.

експерти

Фахівці відзначають, що особливу увагу треба приділити опалювальній системі будівлі: станом труб, індивідуального теплопункту. Як розповів нам виконавчий директор Асоціації управителів багатоквартирних будинків Андрій Никончук, перед отопсезоном обов'язково потрібно промивати труби від накипу і іржі. Витрати на обслуговування внутрішньобудинкових мереж включені в тариф на утримання прибудинкової території, тому там, де не створено ОСББ, варто зажадати промивання від керуючих компаній (колишніх ЖЕКів) і проконтролювати виконання. Від цього залежить кількість тепла, що віддається теплоносієм (гарячою водою) в опалювальних батареях.

Але головне - будинки, побудовані за часів СРСР, можуть економити до 70% тепла за допомогою енергоефективних заходів на рівні всієї будівлі. Візуально можна визначити недоліки, звернувши увагу, чи всі вікна в під'їзді цілі, чи є на дверях автодоводчиком, пружини і ущільнювачі, побувати на даху і горищі: чи є там свищі, щілини в місцях прилягання труб до утеплювача. Оцінити стан системи опалення - НЕ іржаві чи труби, чи є протікання, який стан утеплювача на трубах. Але щоб достовірно зрозуміти, що саме можна зробити для економії, експерт рекомендує спершу провести енергоаудит будинку, тобто виявити за допомогою спеціальних приладів місця тепловтрат.

"Щоб мінімізувати ймовірність аварій у внутрішньобудинкових мережах, уникнути невиправданих втрат тепла в будівлі, що впливає на показання теплового лічильника і розміри платіжки, головне, що потрібно зробити, - з'ясувати у керівництва ОСББ / ЖБК / КК , Чи є паспорт готовності до зими, - каже директор енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО Євген Бушма. - Якщо його немає - піднімати питання перевірки будівлі і підготовки такого документа. Також можна запросити для обстеження будівлі незалежного експерта - енергоаудитора, який і будівля обстежує на предмет готовності до зими, і визначить, скільки мешканці будинку зможуть заощадити на опаленні, якщо проведуть енергоефективні заходи, які конкретно заходи потрібні, скільки вони будуть коштувати, коли окупляться і де взяти гроші ".

Домовляємося з фахівцями

Андрій Никончук впевнений, що самий надійний і ефективний спосіб зменшити суми в платіжках за тепло - не займатися питаннями енергоефективності самому, а довірити це фахівцям, уклавши договір з енергосервісної компанією. Причому такий, яка може за рахунок власних інвестицій профінансувати і виконати в будівлі енергоефективні заходи, модернізувати систему опалення, встановити автоматизований індивідуальний тепловий пункт, збалансувати систему опалення та забезпечити економію до 70% тепла в будинках радянської будівлі. Крім цього енергосервісна компанія протягом терміну дії контракту щорічно буде стежити за справністю модернізованого обладнання та щорічно готувати опалювальну систему будинку до зими: промивати і ремонтувати опалювальну систему, перевіряти засувки, датчики і проводити інші необхідні заходи.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: