Zadarma - безкоштовні дзвінки за кордон з мобільного телефону?

Тарифні цінові війни, які два-три роки тому розгорнулися на українському GSM-ринку, поширюються тільки на дзвінки всередині країни. Вихідні міжнародні виклики як були, так і залишаються дорогим задоволенням. Правда, говорити про те, що оператори зовсім не розвивають цей напрям, не можна.

Як відомо, у life :) є пропозиція «Єдиний світ», що дозволяє дзвонити по 1 гривні за хвилину в усі країни світу. За даними офіційного сайту оператора термін дії цієї послуги припиняється 31 грудня 2008 року, тому розглядати її як повноцінну заміну міжнародним дзвінкам можна лише в короткостроковій перспективі. Beeline, кілька днів тому обновив тарифний план «Західний», пропонує дзвонити на номери деяких країн Європи з 90 копійок за хвилину, проте цією пропозицією можна скористатися лише в західному регіоні нашої країни. У випадку з «Київстар» і «МТС», оператори пропонують дзвінки в різні країни світу від 2 до 10 гривень за хвилину, в залежності від напрямку. Не секрет, що багато людей для економії на подібних дзвінках використовують сервіси IP-телефонії, що працюють як через Інтернет, так і за допомогою спеціальних карт доступу з мобільних телефонів.

Дивно, але нами був виявлений сервіс, який заявляє фактично про безкоштовність своїх послуг. Компанія «Експрес», власники сервісу Zadarma, почали надавати безкоштовні дзвінки за кордон з початку 2008 р

Послуга реалізована наступним чином: для дзвінка за кордон необхідно набрати звичайний український номер (8-092-777-0-777 або 8-094-555-0-555). Після з'єднання з IVR-меню, потрібно набрати номер з кодом країни, але без «+». Поширена помилка - натиснути зеленої клавіші ( «дзвонити») після набору міжнародного номера. У такому випадку телефон автоматично розриває з'єднання з Zadarma і виклик йде за стандартними тарифами на міжнародні дзвінки.

Засновники проекту не приховують, що дзвінки направляються через IP-телефонію, але заявляють, що якість їх зв'язку нічим не відрізняється від з'єднання по GSM.
Втім, як відомо, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Проект Zadarma, за словами його керівників, підтримують мобільні оператори, яким вигідно пускати трафік через свої мережі. На жаль, більш детально про схему реалізації оплати дізнатися не вдалося. Ми підозрюємо, що розрахунок мобільних операторів з сервісом здійснюється пост-фактум, за кількістю спожитого трафіку, зі схемою, схожою на інтерконект (взаєморозрахунку між операторами за дзвінки з чужої мережі на свою і навпаки).

Країн, в які можна дзвонити безкоштовно - більше 90. Перш ніж дзвонити на міжміський номер - краще перевірити його на сайті оператора . Однак наявність країни в списку безкоштовних напрямків, теж ще не означає, що на всі номери можна телефонувати за нульовим тарифом, потрібно знову ж перевіряти. Це пояснюється тим, що в операторів різняться ціни доступу на свої мережі.

В такому випадку у Zadarma є платний сервіс. Схема така: ви оплачуєте послуги через WebMoney або кредитну карту, отримуєте код (до 8 цифр) і вводите його при дзвінку. Вартість хвилини розмови - від 0,25 до 2-3 гривень (на екзотичні напрямки).

В результаті міжнародні дзвінки йдуть за цінами зовнішньомережевих дзвінків, згідно з тарифом вашого оператора. Дзвінки в середині мережі (з PEOPLEnet (092) на PEOPLEnet і з «Інтертелеком» (094) на «Інтертелеком») реалізувати не можна - оператори ще не виробили схему оплати подібних дзвінків.

Дзвінки в середині мережі (з PEOPLEnet (092) на PEOPLEnet і з «Інтертелеком» (094) на «Інтертелеком») реалізувати не можна - оператори ще не виробили схему оплати подібних дзвінків

У нашій редакції не працює номер набору PEOPLEnet (092-777-0-777). Фахівці компанії пояснюють це можливим блокуванням з боку АТС. Номер «Інтертелекому» (094-555-0-555) працює добре.

Якість зв'язку дійсно можна порівняти з GSM. Ми спробували зателефонувати в Москву, в офіс МТС (766-01-66) з мобільного і стаціонарного телефону. В обох випадках, чутно було прекрасно, без сторонніх перешкод або шумів.

На жаль, на номери TravelSim дзвінки платні.

На жаль, на номери TravelSim дзвінки платні

Дмитро Токар, технічний директор Zadarma відповів на питання кореспондента ITC.UA :

- Скільки абонентів користуються вашим сервісом?

- Зараз у нас кілька тисяч регулярних користувачів в місяць, їх кількість постійно зростає.

- Чи є обмеження по тривалості дзвінка або по кількості дзвінків на добу?

- На відміну від звичайних міжнародних дзвінків, у нас досить багато людей розмовляють по годині і більше. Завдяки цьому, наша послуга і вигідна для операторів. Ніяких обмежень з нашого боку немає.

- На форумі багато відгуків, що для абонентів life :) і Beeline ваш сервіс не працює. В чому проблема?

- На старому номері з'єднання з цими операторами проходило технічно неправильно. На тому номері, який в даний момент є основним (8-092-777-0-777) таких проблем немає.

- Як правильно дзвонити за кордон?

- Для регулярних дзвінків є зручний спосіб: можна записати два номери через латинську букву «p». Також можна зберігати номери в телефонній книзі. Наприклад, якщо дзвонити на московський номер 7495111111, то в телефонній книзі він буде записаний як 80927770777p7495111111.

- Кого ви вважаєте своїми конкурентами в Україні?

- Наші конкуренти всі хто, надають міжнародні дзвінки. Ми єдині, хто надає безкоштовні дзвінки.

- Скільки у вас платних напрямків для дзвінків, а скільки безкоштовних?

- Кількість напрямків нічого не показує, адже є якісь Еквадор або Гвінеї, які дають купу напрямків, але на них ніхто не дзвонить. Якщо вважати за розміром країн, то в безкоштовні напрямки у нас потрапляє близько 75-80% дійсно затребуваних держав.

Чи є обмеження по тривалості дзвінка або по кількості дзвінків на добу?
В чому проблема?
Як правильно дзвонити за кордон?
Кого ви вважаєте своїми конкурентами в Україні?
Скільки у вас платних напрямків для дзвінків, а скільки безкоштовних?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: