"Смертельний стрибок" зонда в атмосферу Сатурна: Cassini розірве на шматки

Зонд Cassini вийшов на "смертельний стрибок", фото AFP

Міжнародний космічний корабель Cassini, який досліджує Сатурн і його супутники, вийшов на траєкторію, яка приведе його до знищення в кінці цього тижня.

У понеділок зонд пролетів біля Титана - гігантського супутника Сатурна. Ця "зустріч" з Титаном надасть йому гравітаційний поштовх, який направить корабель в атмосферу планети-гіганта, повідомляє ВВС Україна .

"Тепер ніщо не зможе зупинити" смертельний стрибок "зонда в атмосферу Сатурна в п'ятницю: Cassini розірве на шматки", - йдеться в публікації.

Його компоненти будуть танути і розпорошаться в газах планети.

Коли зонд наблизився до Сатурну 13 років тому, він використовував гравітацію Титана (другого за величиною супутника в Сонячній системі), щоб переміщатися в різні позиції, з яких можна вивчати планету і її неймовірні кільця.

Це була спритна стратегія, адже інакше Cassini довелося б запускати свій двигун і спалювати запаси палива кожен раз, коли він хотів змінити напрямок руху.

Зараз цей двигун практично зношений, і NASA не має наміру дозволити кораблю просто неконтрольовано дрейфувати навколо Сатурна. Його слід утилізувати правильно і повністю.

Останнє побачення зонда з Титаном агентство назвало "поцілунком на прощання".

"Cassini був в тривалих відносинах з" Титаном ". Більше 10 років у них були" побачення "майже кожен місяць", - розповідає Ерл Майз, проектний менеджер Cassini в Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені, штат Каліфорнія.

"Ця остання зустріч - щось на зразок щемливої ​​прощання, але, як і протягом всієї місії, сила тяжіння Титана знову направить Cassini туди, куди нам це потрібно", - додає він.

Дослідження Титану - супутника діаметром 5 150 км - стало одним з найбільших успіхів місії Cassini.

У 2005 році зонд відправив на його поверхню невеликого робота на ім'я "Гюйгенс". Він зробив чудовий знімок округлих каменів, згладжених плином рідкого метану.

З помаранчевого неба Титана йдуть вуглеводневі дощі і стікають в величезні моря в північних широтах.

Крім останнього погляду на Титан, вчені хочуть отримати ще кілька знімків кілець Сатурна, а також його супутника Енцелада, перш ніж направити корабель на його драматичний шлях.

Очікується, що сигнал із Землею зникне в п'ятницю приблизно о 11:55 за Гринвічем (14:55 за Києвом).

раніше Cassini розкрив останню таємницю Сатурна.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: