Іноземців в Україні будуть по-новому влаштовувати на роботу

Кабмін змінив порядок отримання іноземцями дозволу на роботу в Україні. Фото: РПУ

Іноземців в Україні будуть по-новому влаштовувати на роботу https://cdn.segodnya.ua/img/article/4386/69_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4386/69_tn.jpg 2013- 05-28T13: 31: 28 + 03: 00 Бізнес Кількість документів скоротили, але для працевлаштування доведеться заплатити 4,5 тисячі гривень

Уряд прийняв новий порядок працевлаштування іноземців та осіб без громадянства. Про це повідомили в прес-службі Кабінету міністрів.

За словами заступника директора департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Олега Прутенко, оскільки застосування праці іноземців в Україні створює конкуренцію громадянам України, то передбачено, що видача дозволу на працевлаштування є платною. Його вартість становить 4 мінімальні заробітні плати (з 1 січня - 4588 грн.).

"Ці кошти роботодавець перераховує до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вони використовуються на стимулювання створення нових робочих місць, виплати допомоги по безробіттю та проведення інших заходів, пов'язаних із забезпеченням зайнятості громадян України", - повідомив глава департаменту.

Крім того, за словами Олега Прутенко, передбачено, що такий дозвіл буде надаватися роботодавцям за відсутності безробітних відповідної кваліфікації на обліку в службі зайнятості. Передбачається, що цей захід захистить ринок праці від некваліфікованої робочої сили з-за кордону.

"У порівнянні з попереднім порядком спрощується оформлення такого дозволу. Зокрема, кількість документів, подає роботодавець, скорочується з 15 до 8, строк розгляду документів Державною службою зайнятості зменшено з 30 до 15 днів. У той же час термін дії такого дозволу залишився незмінним - до 1 року ", - зазначив Прутенко.

Як повідомили в Мінсоцполітики, дозвіл не потрібен для працевлаштування іноземців, які постійно проживають в Україні. Крім цього, без спеціального дозволу можуть працювати співробітники зарубіжних ЗМІ, спортсмени, артисти і митці, працівники аварійно-рятувальних служб, співробітники іноземних представництв, а також іноземці, які прибули в Україну для участі в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги та здійснення викладацької діяльності по спеціальності в державних вищих навчальних закладах.

У повідомленні також зазначається, що згідно з прогнозом, в 2013 році Державною службою зайнятості буде видано роботодавцям близько 8 000 дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: