Порядок перевірки паспортів на дійсність і справжність

 1. Онлайн-запит на сайті ГУВМ МВС (екс ФМС)
 2. Недійсні паспорта громадян РФ
 3. Особистий запит в ГУВМ МВС
 4. Візуальний огляд паспорта
 5. захисні елементи
 6. Відео: додаткові моменти по візуальної перевірки паспорта
 7. Як перевірити паспорт громадянина СНД?
 8. Штрафні санкції

Необхідність перевірки паспорта на дійсність може виникнути не тільки у співробітників поліції, а й у організацій і людей, не пов'язаних з такою діяльністю. Банки при оформленні кредитів перевіряють дійсність паспорта. Щоб не стати жертвою шахрайських дій, які вчиняються за підробленими документами, буде не зайвим перевірити паспорт людини, яка виступає однією зі сторін угоди купівлі-продажу нерухомості або оренди житла. При працевлаштуванні роботодавець зацікавлений прийняти на роботу людину по справжньому, а не підробленим документом.

Є кілька варіантів перевірки паспорта:

 • Онлайн-запит на сайті ГУВМ МВС (колишня ФМС - ред.);
 • Офіційний запит в ГУВМ МВС;
 • Візуальний огляд.

Розглянемо кожен з варіантів більш докладно.

Онлайн-запит на сайті ГУВМ МВС (екс ФМС)

Онлайн-запит на сайті ГУВМ МВС (екс ФМС)

Перевірка паспорта не займає багато часу, вона безкоштовна і доступна будь-якому громадянину. Перший і найпростіший спосіб переконатися в дійсності паспорта - запросити потрібну інформацію на сайті Федеральної міграційної служби - сервіси.гувм.мвд.рф . Саме ГУВМ МВС займається видачею і заміною паспортів, вирішує міграційні та інші питання. Досить пройти по посиланню, ввести серію, номер паспорта і код. Доступ до сервісу відкритий для всіх користувачів. Після введення даних система практично відразу видасть відповідь. Перевірка ведеться по базі недійсних паспортів РФ. Система повинна повідомити один з варіантів відповіді:

 • Серед недійсних паспортів не знайдений;
 • Недійсний (закінчився термін дії, вилучено, знищений);
 • У базі ГУВМ не значиться.

Останній варіант не має на увазі, що паспорт недійсний, це означає, що відомості про документ ще не надійшли в базу.

При перевірці паспорта на сайті ГУВМ МВС потрібно мати на увазі, що аналіз ведеться тільки по базі недійсних паспортів, тобто викрадених, втрачених, виданих з помилковими даними або втратили свій термін дії. Якщо документ не числиться в базі недійсних паспортів, то це зовсім не означає, що він дійсний. При підробці документа могли використовуватися вигадані серія і номер. Однак російський паспорт має високий ступінь захисту, порівнянну з захистом грошових банкнот, тому рідко коли документ підробляється з нуля, звичайно використовується вже готовий бланк. Це може бути крадений або загублений паспорт. Так як документ будь-якому громадянину необхідний, про крадіжку або втрати зазвичай оперативно заявляють в правоохоронні органи, а після цього серія і номер виявляються в базі недійсних паспортів. Так чи інакше, абсолютної гарантії, це не дає і носить тільки довідковий характер. Це варто враховувати.

Недійсні паспорта громадян РФ

ГУВМ МВС вважає недійсними не тільки підроблені паспорти. Причин, за яким документ втрачає свою дійсність, є кілька:

 • Закінчення терміну дії документа (обов'язковий обмін в 20 і 45 років);
 • Втрата або крадіжка (після заяви в ГУВМ МВС);
 • Вказівка ​​помилкових даних в документі;
 • Наявність в документі записів, яких не повинно бути;
 • Відсутність деяких сторінок;
 • Видимих ​​пошкоджень;
 • Неможливість прочитання інформації в документі;
 • Зміна персональних даних;
 • Зміна зовнішності власника паспорта.

Документ також можуть визнати недійсним, якщо при вступі в російське громадянство людина надав неправдиві відомості і це було виявлено через якийсь час.

Особистий запит в ГУВМ МВС

Найнадійніший спосіб перевірити паспорт - зробити офіційне звернення в ГУВМ МВС.

Для цього складається письмовий запит, який передається або при при особистому візиті, або поштою. Процедура забере чимало часу - стандартний термін розгляду запитів такого роду становить близько місяця. Спосіб перевірки через пряме звернення в держслужбу знадобиться в тих випадках, коли необхідно отримати офіційне, юридично значиме підтвердження достовірності паспорта. Відповідь на запит, що прийшов з ГУВМ МВС вже має юридичний статус і повністю визначає статус паспорта.

Відповідь на запит, що прийшов з ГУВМ МВС вже має юридичний статус і повністю визначає статус паспорта

Візуальний огляд паспорта

Крім перевірки паспорта на сайті ГУВМ МВС і особистого звернення в госструктуру, можна винести припущення про справжність документа самостійно шляхом його візуального огляду. Для цього необхідний детектор банкнот (типу «Ультрамаг»), який зазвичай є в комерційних організаціях, що працюють з готівковими коштами.

Спочатку можна візуально оглянути бланк, якщо він занадто новий або навпаки надто потертий, що не відповідає його датою видачі, то це повинно насторожити і вже саме по собі є приводом для подальшого більш детального вивчення документа. Має сенс звернути увагу на дати народження і реєстрації за місцем проживання, чи відповідають вони віку пред'явника документа.

Паспорт - документ, досить захищений від підробки. Зловмисники рідко підробляють весь бланк, найчастіше вони обмежуються тільки частковими змінами. Що тут мається на увазі?

 1. Заміна фотографії. Зловмисники переклеюють фото у вкраденому або загубленому паспорті. Для цього розшивається книжковий блок і повністю замінюється лист або знімається ламінація і вклеюється нове фото. Підроблена сторінка при уважному огляді буде відрізнятися від оригіналу, будуть видні сліди клею, деформації та інші пошкодження.
 2. Часткова заміна сторінок. Можливо, зловмисники виберуть простіший, але грубий спосіб підробки і просто замінять деякі сторінки з одного паспорта на інші, взяті з реального бланка. Подібна підробка виявляється легко: потрібно порівняти серію і номер на кожній сторінці паспорта, вони будуть різними.

захисні елементи

У цьому документі є багато захисних елементів, деякі можна помітити візуально, для інших знадобиться спеціальний прилад. Назвемо лише основні:

 • Трехтоновие водяні знаки «РФ» на кожен сторінці - видно, якщо подивитися книжковий блок паспорта на світло;
 • Приховані слова «Паспорт», «Росія», «Місце проживання», «МВС Росії», які можна виявити за допомогою УФ-випромінювання;
 • Захисні волокна - червоні проглядаються при звичайному денному освітленні, зелені та жовті видно при УФ-випромінювання;
 • Поліграфічна захист - використовується металографічний друк, рельєфність якої перевіряється на дотик;
 • Коричнева смуга на останній сторінці з особливим орнаментом і прихованим зображенням «Росія» - можна побачити при нахилі бланка;
 • Лазерна мікроперфорація на кожній сторінці;
 • Захисна ламінована плівка;
 • Інфрачервоний захист.

При перевірці повинні насторожити будь розмиті чорнило і нечіткість написання. Єдина сторінка, де допускається внесення інформації від руки - це місце реєстрації.

Відео: додаткові моменти по візуальної перевірки паспорта

Закордонні паспорти

На сайті ГУВМ МВС можна перевірити закордонні паспорти, але тільки старого зразка, видані на 5 років. Для перевірки біометричних документів нового покоління потрібно звертатися особисто до Міграційної служби.

Закордонний паспорт перестає бути дійсним зазвичай після закінчення терміну його дії, який вказаний на першій сторінці. Але це не означає, що його власник зможе виїжджати за кордон аж до цієї дати. Як правило, візові вимоги більшості країн світу передбачають, що закордонний паспорт іноземного гостя матиме якийсь «запас», зазвичай від 1 до 6 місяців. Тут все залежить від держави, куди намічається подорож. Наприклад, для отримання шенгену такий «запас» повинен становити не менше 3 місяців, для оформлення візи до Великобританії і США - 6 місяців.

Як перевірити паспорт громадянина СНД?

Перевірити паспорт іноземного громадянина на справжність в російській ГУВМ МВС не вийде. Такими даними ця служба не має в своєму розпорядженні. Однак дізнатися деяку інформацію все-таки можна. Якщо іноземець перебуває в Росії на легальних підстави і має патент або дозвіл на роботу, РВП або ВНЖ, то достовірність цих документів можна перевірити на веб-ресурсі ГУВМ МВС - сервіси.гувм.мвд.рф . Там же доступна інформація по наявності паспорта мігранта в так званому "Чорному списку" .

Також на цьому сайті реалізована можливість перевірки заборони на в'їзд для іноземця, який прибув з країн СНД або інших держав. Інформація буде корисною не тільки бажаючим приїхати в РФ, але і роботодавцям, які беруть на роботу іноземців.

Інформація буде корисною не тільки бажаючим приїхати в РФ, але і роботодавцям, які беруть на роботу іноземців

Потрапити в «чорний список» ГУВМ МВС паспорт може по ряду причин:

 • Проживання в Росії понад дозволеного терміну;
 • порушення міграційних правил ;
 • Вчинення двох або більше адміністративних правопорушень протягом року;
 • Порушення митних правил;
 • Неоплачені штрафи, аліменти, комунальні платежі, кредити;
 • Депортація або видворення під час попереднього відвідування РФ.

Для перевірки знаходження паспорта іноземця в «чорному списку» необхідно вказати персональну інформацію і дані паспорта. Після введення перевірочного коду і натиснення кнопки «Відправити» система видасть інформацію про те, встановлена ​​заборона на в'їзд чи ні.

Штрафні санкції

Російський паспорт вважається недійсним уже на наступний день після того, як громадянину виповниться 20 або 45 років. Саме в цьому віці документ слід обміняти. Також паспорт підлягає заміні:

 1. При зносі або псування;
 2. При зміні особистих даних;
 3. У разі крадіжки або втрати документа.

Обміняти документ бажано протягом 30 днів, інакше можливий адміністративний штраф від 2000 до 3000 рублів для жителів регіонів і до 5000 рублів для жителів Москви і Санкт-Петербурга.

Використання, виготовлення і збут підроблених документів (ст. 327 КК РФ) в РФ вважається кримінальним злочином. Залежно від тяжкості злочину, порушника чекає:

 • Кримінальний штраф до 180 тис. Руб .;
 • Обов'язкові роботи до 480 годин;
 • Виправні роботи на строк до 2 років;
 • Позбавлення волі на 2 роки.

Іноземців після кримінального покарання депортують на батьківщину із забороною на в'їзд до 10 років.

також рекомендуємо:

Що тут мається на увазі?
Як перевірити паспорт громадянина СНД?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: