В Україні можуть знову злетіти ціни на гречку

"Гречана лихоманка" може повторитися. фото Сьогодні

В Україні можуть знову злетіти ціни на гречку https://cdn.segodnya.ua/img/article/2802/39_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2802/39_tn.jpg 2011-12- 13T18: 38: 11 + 02: 00 Бізнес Росію вже лихоманить.

Як повідомив генеральний директор ТОВ "ПроЗерно" Володимир Петриченко, за тиждень з 2 по 9 грудня крупа в європейській частині країни (оптові партії) подорожчала на 920 рублів за тонну - до 28 020 рублів.

За його словами, сплеск цін могло викликати насамперед підвищення відпускних цін на гречку деякими її виробниками в Алтайському краї (основний виробник цього зерна в Росії).

"Незрозуміло, чому це зроблено, ніяких підстав для зростання цін немає, ринок гречаної крупи насичений ", - підкреслив він.

Динаміка цін на інші крупи, згідно з аналізом ТОВ "ПроЗерно", не змінилася. Рис з 2 по 9 грудня подешевшав на 495 рублів за тонну - до 18 450 рублів, пшоно - на 60 рублів (до 8 645 рублів за тонну).

Відзначимо, що в Україні сплеск цін на гречку почався в серпні минулого року після аналогічних подій в Росії. При цьому частина експертів вказувала, що причиною подорожчання цього продукту в українському роздробі був не тільки дефіцит гречки, а й масовий експорт її в РФ.

Для зниження цін Україна навіть почав імпорт гречки з Китаю. У поточному ж сезоні країна значно збільшила посівні площі під гречкою, що, за оцінками експертів, призвело до її перевиробництва. Зокрема, при потребі країни в 160-180 тис. Тонн продукції, Мінагропрод прогнозував урожай в обсязі 370-380 тис. Тонн. Це призвело до зниження цін в роздрібі з 19 грн / кг до 14-12 грн / кг. Правда, на рівень "докризовий" вартість гречки так і не повернулася.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: