Біткоіни в Україні - як купити і на що можна витратити | СЬОГОДНІ

 1. Біткоіни в Україні - як купити і на що можна витратити 30 листопада 2017, 7:40 Переглядів: Для...
 2. Що таке біткоіни
 3. Де купити біткоіни
 4. Що купити за біткоіни
 5. АВТОР:
 6. Орфографічна помилка в тексті:
 7. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 8. Для того, щоб поставити собі обладнання для "емісії" біткоіни, не обов'язково бути крутим фахівцем
 9. Що таке біткоіни
 10. Де купити біткоіни
 11. Що купити за біткоіни
 12. АВТОР:
 13. Орфографічна помилка в тексті:
 14. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 15. Для того, щоб поставити собі обладнання для "емісії" біткоіни, не обов'язково бути крутим фахівцем
 16. Що таке біткоіни
 17. Де купити біткоіни
 18. Що купити за біткоіни
 19. АВТОР:
 20. Орфографічна помилка в тексті:

Біткоіни в Україні - як купити і на що можна витратити

30 листопада 2017, 7:40 Переглядів:

Для того, щоб поставити собі обладнання для "емісії" біткоіни, не обов'язково бути крутим фахівцем

Фото: pixabay.com.

Інтерес до біткоіни останнім часом б'є всі рекорди. Як, власне, і його ціна . Сайт "Сегодня" вирішив розібратися в ситуації, і в першій частині великого матеріалу про популярну криптовалюта з'ясувати, що таке біткоіни, скільки грошей потрібно мати на рахунку, щоб придбати його, і що можна купити за біткоіни в Україні.

Назва цієї "віртуальної валюти" входить в число надпопулярних запитів Google по всьому світу і в Україні зокрема.

Не менш популярно і назва біткоіновской "копійки", т. Е. Мінімальної одиниці - Сатоши, яка становить одну стомільйонний частина біткоіни.

Одна з головних причин такого загального неспадающій інтересу, звичайно ж, немислимий зростання курсу bitcoin. За останні півроку він піднявся в десять разів.

Ще на початку 2017 роки за один біткоіни не давали і тисячі доларів. А в червні він подолав позначку в 3 000 доларів. У серпні трохи просів, приблизно до 2 800 доларів. А потім знову пішов зростання, і рекорди посипалися, як з рогу достатку. 2 вересня: біткоіни вперше подолав позначку 5 000 доларів. 20 жовтня: біткоіни перевалив за 6 000 доларів. 2 листопада: новий ціновий рекорд - 7 000. 17 листопада: 8 000, 26 листопада: 9 000 доларів. За таких три дні біткоіни подолав не тільки новий ціновий рубіж, але і психологічний бар'єр, досягнувши до 28 листопада $ 10 000 . Наступний рубіж - 11 000 доларів - упав за добу (з 28 до 29 листопада).

З часів виведення біткоіни на ринок - в 2009 році - це перший такий стрімкий його подорожчання, і що буде далі - ніхто не знає. Перші чотири роки свого існування біткоіни коштував менше 20 доларів. І тільки з 2013 року почав зростати.

Інфографіка: blockchain Інфографіка: blockchain.info

Що таке біткоіни

Біткоіни, або bitcoin (від англ. Bit - "двійковечисло", або "шматочок інформації", і coin - "монета") - це віртуальна, тобто існуюча тільки в інтернеті, платіжна система і одночасно назва грошової одиниці. Творцем програмного забезпечення для цієї системи вважається Сатоши Накамото (Satoshi Nakamoto). Але це не ім'я, а псевдонім, і хто ховається за ним - одна людина або група осіб - достеменно не відомо. Творець сверхпопулярной сьогодні "валюти майбутнього" чомусь не поспішає називати себе. Мало того, програмісти і криптографи, яких "підозрювали" в причетності до створення біткоіни, теж незрозуміло з яких причин дружно "відхрещуються" від цього винаходу.

Творці біткоіни називали свою валюту "електронною готівкою" (electronic cash). Але зараз біткоіни більше називають різновидом криптовалюта - віртуальних ( "електронних") грошей, які створюються і переміщаються між рахунками (гаманцями) власників методом криптографії, тобто шифрування інформації за допомогою секретного алгоритму (коду, ключа). Криптографічний алгоритм біткоіни носить назву SHA-256.

Біткоіни - не перша криптовалюта в світі. Але, безумовно, найпопулярніша на сьогоднішній день. Унікальний біткоіни хіба що тим, що не має "єдиноначальності", тобто будь-якого центру - банківської або технічної структури, яка б контролювала операції з грошима (транзакції) і випускала б нові "кріптоденьгі". По крайней мере, так стверджували творці біткоіни і так стверджують ті, чий бізнес пов'язаний сьогодні з цієї криптовалюта.

Що стосується контролю над системою - дискусії з цього приводу ведуться до цих пір. І "зашифрованность" авторів системи bitcoin тільки підігріває інтерес. А ось створювати нові біткоіни - "Майн" - дійсно може хто завгодно. Було б відповідне обладнання і реєстрація в системі біткоіни.

Фото: pixabay Фото: pixabay.com

Причому для того, щоб поставити собі обладнання для "емісії" біткоіни, не обов'язково бути крутим фахівцем. Інтернет рясніє оголошеннями типу "обладнання для Майнінг", "Майнінг-ферми під ключ". У вигляді бонуса вам навіть прорахують рентабельність тієї чи іншої комплектації.

Правда, розрахунок за обладнання все чомусь просять не в криптовалюта, а в національній або в міжнародній (доларах, євро).

Де купити біткоіни

Але все ж видобуток біткоіни - це бізнес, доля невеликої кількості людей. А ось купити криптовалюта може дійсно кожен. І не тільки красиві золоті і срібні монети "біткоіни", які продають в переходах і на сайтах безкоштовних оголошень.

Фото: pixabay Фото: pixabay.com

Важливо пам'ятати: монетки, які можна помацати, - підробки, сувеніри з Китаю. А ось віртуальні, які помацати не можна, - вони якраз і є справжні біткоіни.

За запитом "купити біткоіни" Google видасть відразу безліч майданчиків - кріптобіржі, віртуальні гаманці - де можна обміняти гривні на біткоіни. На більшості таких майданчиків досить зареєструватися і покласти гроші на свій рахунок (поповнити баланс). Деякими банківськими картками можна оплатити покупку біткоіни і безпосередньо, як оплачуються будь-які покупки в інтернет-магазинах.

На деяких сайтах-обмінниках біткоіни змінюють так само, як будь-яку іншу валюту. У біткоіни вже є навіть власне "банківське" позначення - BTC. Хоча світова банківська система поки не визнала біткоіни валютою.

На цих сайтах обміну валют вказано навіть курс біткоіни на поточний момент. Наприклад, в день підготовки матеріалу 1BTC можна було купити за 308 456 - 399 000UAH.

Причому не обов'язково купувати відразу цілий біткоіни за 10 000 доларів. Можна купити Сатоши - "біткоіновскіе копійки". А точніше, мікробіткоіни. Ціна 1 Сатоши, як говорилося, - 0,00000001 частина від ціни біткоіни. Тобто при ціні біткоіни в 10 000 доларів один (одна? Одне?) Сатоши буде коштувати 0,01 цента. Так що там центи! На одну українську копійку можна купити відразу 3 Сатоши! Ще й здача залишиться. Віртуальна.

Правда, 3 Сатоши вам ніде не продадуть. Чи не продадуть і 1 мікробіткоін, який дорівнює 100 Сатоши. Мінімальний розмір зазвичай вказаний на сайті обміну. Десь він вказаний в біткоіни (наприклад, від 0,001BTC). Але на більшості сайтів мінімальна сума обміну вказана в гривнях. Як правило, обов'язковий мінімум - 500 грн. За ці гроші ще вчора можна було стати володарем 0,0014 - 0,0016 біткоіни, в залежності від майданчика, на якій було придбано проектор.

Ціна обміну складається з курсу біткоіни, комісії, яку беруть собі обмінники, і комісії, яку платять Майнер.

Купити біткоіни можна і в цілком реальних кріптоматах - майже звичайних банкоматах, але для операцій з криптовалюта. Такі кріптомати в нинішньому році з'явилися і в Україні. Правда, пов'язані вони тільки з однієї з існуючих кріптовалютних бірж.

Правда, пов'язані вони тільки з однієї з існуючих кріптовалютних бірж

Двері.Фото: cryptomat.com.ua

Біткоіни в кріптоматах можна купити за готівку. Як розповіли "Сегодня" в компанії KUNA, яка займалася встановленням кріптоматов в Києві і Харкові, в даний час більшість кріптоматов демонтовані (з кріптоматов старої версії зараз працює в Києві тільки один), тому що компанія-виробник змінює їх дизайн і вдосконалює функціонал. Як буде виглядати нова версія - поки зберігається в таємниці.

"Щоб скористатися кріптоматом, потрібно мати біткоіни-адреса у вигляді QR-коду. Термінал сканує його з додатка на смартфоні або навіть з роздруківки на папері і відправить на нього куплені активи. Адресу можна отримати в будь-якому біткоіни-гаманці, такому як Copay або Electrum ", - розповідає маркетолог біткоіни-агентства KUNA Вадим Попов.

Що купити за біткоіни

Незважаючи на те, що біткоіни не визнана окремою валютою, проте розрахунки в криптовалюта в більшості країн не заборонені. Найбільш вдале визначення, яке найкраще характеризує статус біткоіни, на наш погляд, прийнято в Хорватії. Там біткоіни класифікували як "приватні гроші". Відповідно, і питання: чи приймати платежі за товари та послуги в біткоіни, - це приватна справа громадян і компаній. А держава в приватні справи не втручається.

В Україні ситуація схожа. Спочатку держава намагалася боротися з кріптобізнесом. Вилучала обладнання, намагалося "пришити" звинувачення в кіберпріступності. А в жовтні 2017 року Верховній Раді було зареєстровано одразу три законопроекти на тему криптовалюта. "Про обіг криптовалюта в Україні", "Про стимулювання ринку криптовалюта і їх похідних в Україні" і навіть "Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо стимулювання ринку криптовалюта і їх похідних в Україні").

Поки з вмістом цих законопроектів знайомляться депутати, голосування по ним ще не проводилося. А тим часом біткоіни потихеньку пробує себе в плані засоби платежу. Розрахуватися біткоіни можна вже в деяких інтернет-магазинах, кафе і ресторанах. Можна оплатити біткоіни рекламу на сайті або, навпаки, отримати оплату в біткоіни за виконану роботу (як правило, пов'язану з інтернетом). Також оплату в біткоіни приймають у багатьох приватних фірмах, що займаються продажами товарів і послуг. Криптовалюта можна заплатити за курси, за доставку кондитерських виробів, за бізнес-консультації і т. Д.

А на сайтах оголошень вибір варіантів, куди витратити біткоіни, взагалі величезний. Ось тільки деякі зі знайдених оголошень:

"Продам квартиру в Дніпрі за 1 біткоіни".
! Продається завод по переробці нафти. Можлива оплата біткоіни ".
"Ділянка, будинок, недобудову за ВТС".
"Продам квартиру після ремонту за біткоіни в Херсоні. 6-7 біткоіни".

Але чи варто витрачати біткоіни зараз? Або почекати, поки бурхливо дорожчає криптовалюта ще підросте? Читайте в другій частині статті найближчим часом.

У продовженні матеріалу про біткоіни на сайті "Сегодня", яке вийде 1 грудня, читайте про те, чи є біткоіни валютою майбутнього або ж його можна вважати "МММ" XXI століття в світовому масштабі ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "біткоіни в Україні: де можна придбати і на що витратити" валюту майбутнього "". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Біткоіни в Україні - як купити і на що можна витратити

30 листопада 2017, 7:40 Переглядів:

Для того, щоб поставити собі обладнання для "емісії" біткоіни, не обов'язково бути крутим фахівцем

Фото: pixabay.com.

Інтерес до біткоіни останнім часом б'є всі рекорди. Як, власне, і його ціна . Сайт "Сегодня" вирішив розібратися в ситуації, і в першій частині великого матеріалу про популярну криптовалюта з'ясувати, що таке біткоіни, скільки грошей потрібно мати на рахунку, щоб придбати його, і що можна купити за біткоіни в Україні.

Назва цієї "віртуальної валюти" входить в число надпопулярних запитів Google по всьому світу і в Україні зокрема.

Не менш популярно і назва біткоіновской "копійки", т. Е. Мінімальної одиниці - Сатоши, яка становить одну стомільйонний частина біткоіни.

Одна з головних причин такого загального неспадающій інтересу, звичайно ж, немислимий зростання курсу bitcoin. За останні півроку він піднявся в десять разів.

Ще на початку 2017 роки за один біткоіни не давали і тисячі доларів. А в червні він подолав позначку в 3 000 доларів. У серпні трохи просів, приблизно до 2 800 доларів. А потім знову пішов зростання, і рекорди посипалися, як з рогу достатку. 2 вересня: біткоіни вперше подолав позначку 5 000 доларів. 20 жовтня: біткоіни перевалив за 6 000 доларів. 2 листопада: новий ціновий рекорд - 7 000. 17 листопада: 8 000, 26 листопада: 9 000 доларів. За таких три дні біткоіни подолав не тільки новий ціновий рубіж, але і психологічний бар'єр, досягнувши до 28 листопада $ 10 000 . Наступний рубіж - 11 000 доларів - упав за добу (з 28 до 29 листопада).

З часів виведення біткоіни на ринок - в 2009 році - це перший такий стрімкий його подорожчання, і що буде далі - ніхто не знає. Перші чотири роки свого існування біткоіни коштував менше 20 доларів. І тільки з 2013 року почав зростати.

Інфографіка: blockchain Інфографіка: blockchain.info

Що таке біткоіни

Біткоіни, або bitcoin (від англ. Bit - "двійковечисло", або "шматочок інформації", і coin - "монета") - це віртуальна, тобто існуюча тільки в інтернеті, платіжна система і одночасно назва грошової одиниці. Творцем програмного забезпечення для цієї системи вважається Сатоши Накамото (Satoshi Nakamoto). Але це не ім'я, а псевдонім, і хто ховається за ним - одна людина або група осіб - достеменно не відомо. Творець сверхпопулярной сьогодні "валюти майбутнього" чомусь не поспішає називати себе. Мало того, програмісти і криптографи, яких "підозрювали" в причетності до створення біткоіни, теж незрозуміло з яких причин дружно "відхрещуються" від цього винаходу.

Творці біткоіни називали свою валюту "електронною готівкою" (electronic cash). Але зараз біткоіни більше називають різновидом криптовалюта - віртуальних ( "електронних") грошей, які створюються і переміщаються між рахунками (гаманцями) власників методом криптографії, тобто шифрування інформації за допомогою секретного алгоритму (коду, ключа). Криптографічний алгоритм біткоіни носить назву SHA-256.

Біткоіни - не перша криптовалюта в світі. Але, безумовно, найпопулярніша на сьогоднішній день. Унікальний біткоіни хіба що тим, що не має "єдиноначальності", тобто будь-якого центру - банківської або технічної структури, яка б контролювала операції з грошима (транзакції) і випускала б нові "кріптоденьгі". По крайней мере, так стверджували творці біткоіни і так стверджують ті, чий бізнес пов'язаний сьогодні з цієї криптовалюта.

Що стосується контролю над системою - дискусії з цього приводу ведуться до цих пір. І "зашифрованность" авторів системи bitcoin тільки підігріває інтерес. А ось створювати нові біткоіни - "Майн" - дійсно може хто завгодно. Було б відповідне обладнання і реєстрація в системі біткоіни.

Фото: pixabay Фото: pixabay.com

Причому для того, щоб поставити собі обладнання для "емісії" біткоіни, не обов'язково бути крутим фахівцем. Інтернет рясніє оголошеннями типу "обладнання для Майнінг", "Майнінг-ферми під ключ". У вигляді бонуса вам навіть прорахують рентабельність тієї чи іншої комплектації.

Правда, розрахунок за обладнання все чомусь просять не в криптовалюта, а в національній або в міжнародній (доларах, євро).

Де купити біткоіни

Але все ж видобуток біткоіни - це бізнес, доля невеликої кількості людей. А ось купити криптовалюта може дійсно кожен. І не тільки красиві золоті і срібні монети "біткоіни", які продають в переходах і на сайтах безкоштовних оголошень.

Фото: pixabay Фото: pixabay.com

Важливо пам'ятати: монетки, які можна помацати, - підробки, сувеніри з Китаю. А ось віртуальні, які помацати не можна, - вони якраз і є справжні біткоіни.

За запитом "купити біткоіни" Google видасть відразу безліч майданчиків - кріптобіржі, віртуальні гаманці - де можна обміняти гривні на біткоіни. На більшості таких майданчиків досить зареєструватися і покласти гроші на свій рахунок (поповнити баланс). Деякими банківськими картками можна оплатити покупку біткоіни і безпосередньо, як оплачуються будь-які покупки в інтернет-магазинах.

На деяких сайтах-обмінниках біткоіни змінюють так само, як будь-яку іншу валюту. У біткоіни вже є навіть власне "банківське" позначення - BTC. Хоча світова банківська система поки не визнала біткоіни валютою.

На цих сайтах обміну валют вказано навіть курс біткоіни на поточний момент. Наприклад, в день підготовки матеріалу 1BTC можна було купити за 308 456 - 399 000UAH.

Причому не обов'язково купувати відразу цілий біткоіни за 10 000 доларів. Можна купити Сатоши - "біткоіновскіе копійки". А точніше, мікробіткоіни. Ціна 1 Сатоши, як говорилося, - 0,00000001 частина від ціни біткоіни. Тобто при ціні біткоіни в 10 000 доларів один (одна? Одне?) Сатоши буде коштувати 0,01 цента. Так що там центи! На одну українську копійку можна купити відразу 3 Сатоши! Ще й здача залишиться. Віртуальна.

Правда, 3 Сатоши вам ніде не продадуть. Чи не продадуть і 1 мікробіткоін, який дорівнює 100 Сатоши. Мінімальний розмір зазвичай вказаний на сайті обміну. Десь він вказаний в біткоіни (наприклад, від 0,001BTC). Але на більшості сайтів мінімальна сума обміну вказана в гривнях. Як правило, обов'язковий мінімум - 500 грн. За ці гроші ще вчора можна було стати володарем 0,0014 - 0,0016 біткоіни, в залежності від майданчика, на якій було придбано проектор.

Ціна обміну складається з курсу біткоіни, комісії, яку беруть собі обмінники, і комісії, яку платять Майнер.

Купити біткоіни можна і в цілком реальних кріптоматах - майже звичайних банкоматах, але для операцій з криптовалюта. Такі кріптомати в нинішньому році з'явилися і в Україні. Правда, пов'язані вони тільки з однієї з існуючих кріптовалютних бірж.

Правда, пов'язані вони тільки з однієї з існуючих кріптовалютних бірж

Двері.Фото: cryptomat.com.ua

Біткоіни в кріптоматах можна купити за готівку. Як розповіли "Сегодня" в компанії KUNA, яка займалася встановленням кріптоматов в Києві і Харкові, в даний час більшість кріптоматов демонтовані (з кріптоматов старої версії зараз працює в Києві тільки один), тому що компанія-виробник змінює їх дизайн і вдосконалює функціонал. Як буде виглядати нова версія - поки зберігається в таємниці.

"Щоб скористатися кріптоматом, потрібно мати біткоіни-адреса у вигляді QR-коду. Термінал сканує його з додатка на смартфоні або навіть з роздруківки на папері і відправить на нього куплені активи. Адресу можна отримати в будь-якому біткоіни-гаманці, такому як Copay або Electrum ", - розповідає маркетолог біткоіни-агентства KUNA Вадим Попов.

Що купити за біткоіни

Незважаючи на те, що біткоіни не визнана окремою валютою, проте розрахунки в криптовалюта в більшості країн не заборонені. Найбільш вдале визначення, яке найкраще характеризує статус біткоіни, на наш погляд, прийнято в Хорватії. Там біткоіни класифікували як "приватні гроші". Відповідно, і питання: чи приймати платежі за товари та послуги в біткоіни, - це приватна справа громадян і компаній. А держава в приватні справи не втручається.

В Україні ситуація схожа. Спочатку держава намагалася боротися з кріптобізнесом. Вилучала обладнання, намагалося "пришити" звинувачення в кіберпріступності. А в жовтні 2017 року Верховній Раді було зареєстровано одразу три законопроекти на тему криптовалюта. "Про обіг криптовалюта в Україні", "Про стимулювання ринку криптовалюта і їх похідних в Україні" і навіть "Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо стимулювання ринку криптовалюта і їх похідних в Україні").

Поки з вмістом цих законопроектів знайомляться депутати, голосування по ним ще не проводилося. А тим часом біткоіни потихеньку пробує себе в плані засоби платежу. Розрахуватися біткоіни можна вже в деяких інтернет-магазинах, кафе і ресторанах. Можна оплатити біткоіни рекламу на сайті або, навпаки, отримати оплату в біткоіни за виконану роботу (як правило, пов'язану з інтернетом). Також оплату в біткоіни приймають у багатьох приватних фірмах, що займаються продажами товарів і послуг. Криптовалюта можна заплатити за курси, за доставку кондитерських виробів, за бізнес-консультації і т. Д.

А на сайтах оголошень вибір варіантів, куди витратити біткоіни, взагалі величезний. Ось тільки деякі зі знайдених оголошень:

"Продам квартиру в Дніпрі за 1 біткоіни".
! Продається завод по переробці нафти. Можлива оплата біткоіни ".
"Ділянка, будинок, недобудову за ВТС".
"Продам квартиру після ремонту за біткоіни в Херсоні. 6-7 біткоіни".

Але чи варто витрачати біткоіни зараз? Або почекати, поки бурхливо дорожчає криптовалюта ще підросте? Читайте в другій частині статті найближчим часом.

У продовженні матеріалу про біткоіни на сайті "Сегодня", яке вийде 1 грудня, читайте про те, чи є біткоіни валютою майбутнього або ж його можна вважати "МММ" XXI століття в світовому масштабі ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "біткоіни в Україні: де можна придбати і на що витратити" валюту майбутнього "". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Біткоіни в Україні - як купити і на що можна витратити

30 листопада 2017, 7:40 Переглядів:

Для того, щоб поставити собі обладнання для "емісії" біткоіни, не обов'язково бути крутим фахівцем

Фото: pixabay.com.

Інтерес до біткоіни останнім часом б'є всі рекорди. Як, власне, і його ціна . Сайт "Сегодня" вирішив розібратися в ситуації, і в першій частині великого матеріалу про популярну криптовалюта з'ясувати, що таке біткоіни, скільки грошей потрібно мати на рахунку, щоб придбати його, і що можна купити за біткоіни в Україні.

Назва цієї "віртуальної валюти" входить в число надпопулярних запитів Google по всьому світу і в Україні зокрема.

Не менш популярно і назва біткоіновской "копійки", т. Е. Мінімальної одиниці - Сатоши, яка становить одну стомільйонний частина біткоіни.

Одна з головних причин такого загального неспадающій інтересу, звичайно ж, немислимий зростання курсу bitcoin. За останні півроку він піднявся в десять разів.

Ще на початку 2017 роки за один біткоіни не давали і тисячі доларів. А в червні він подолав позначку в 3 000 доларів. У серпні трохи просів, приблизно до 2 800 доларів. А потім знову пішов зростання, і рекорди посипалися, як з рогу достатку. 2 вересня: біткоіни вперше подолав позначку 5 000 доларів. 20 жовтня: біткоіни перевалив за 6 000 доларів. 2 листопада: новий ціновий рекорд - 7 000. 17 листопада: 8 000, 26 листопада: 9 000 доларів. За таких три дні біткоіни подолав не тільки новий ціновий рубіж, але і психологічний бар'єр, досягнувши до 28 листопада $ 10 000 . Наступний рубіж - 11 000 доларів - упав за добу (з 28 до 29 листопада).

З часів виведення біткоіни на ринок - в 2009 році - це перший такий стрімкий його подорожчання, і що буде далі - ніхто не знає. Перші чотири роки свого існування біткоіни коштував менше 20 доларів. І тільки з 2013 року почав зростати.

Інфографіка: blockchain Інфографіка: blockchain.info

Що таке біткоіни

Біткоіни, або bitcoin (від англ. Bit - "двійковечисло", або "шматочок інформації", і coin - "монета") - це віртуальна, тобто існуюча тільки в інтернеті, платіжна система і одночасно назва грошової одиниці. Творцем програмного забезпечення для цієї системи вважається Сатоши Накамото (Satoshi Nakamoto). Але це не ім'я, а псевдонім, і хто ховається за ним - одна людина або група осіб - достеменно не відомо. Творець сверхпопулярной сьогодні "валюти майбутнього" чомусь не поспішає називати себе. Мало того, програмісти і криптографи, яких "підозрювали" в причетності до створення біткоіни, теж незрозуміло з яких причин дружно "відхрещуються" від цього винаходу.

Творці біткоіни називали свою валюту "електронною готівкою" (electronic cash). Але зараз біткоіни більше називають різновидом криптовалюта - віртуальних ( "електронних") грошей, які створюються і переміщаються між рахунками (гаманцями) власників методом криптографії, тобто шифрування інформації за допомогою секретного алгоритму (коду, ключа). Криптографічний алгоритм біткоіни носить назву SHA-256.

Біткоіни - не перша криптовалюта в світі. Але, безумовно, найпопулярніша на сьогоднішній день. Унікальний біткоіни хіба що тим, що не має "єдиноначальності", тобто будь-якого центру - банківської або технічної структури, яка б контролювала операції з грошима (транзакції) і випускала б нові "кріптоденьгі". По крайней мере, так стверджували творці біткоіни і так стверджують ті, чий бізнес пов'язаний сьогодні з цієї криптовалюта.

Що стосується контролю над системою - дискусії з цього приводу ведуться до цих пір. І "зашифрованность" авторів системи bitcoin тільки підігріває інтерес. А ось створювати нові біткоіни - "Майн" - дійсно може хто завгодно. Було б відповідне обладнання і реєстрація в системі біткоіни.

Фото: pixabay Фото: pixabay.com

Причому для того, щоб поставити собі обладнання для "емісії" біткоіни, не обов'язково бути крутим фахівцем. Інтернет рясніє оголошеннями типу "обладнання для Майнінг", "Майнінг-ферми під ключ". У вигляді бонуса вам навіть прорахують рентабельність тієї чи іншої комплектації.

Правда, розрахунок за обладнання все чомусь просять не в криптовалюта, а в національній або в міжнародній (доларах, євро).

Де купити біткоіни

Але все ж видобуток біткоіни - це бізнес, доля невеликої кількості людей. А ось купити криптовалюта може дійсно кожен. І не тільки красиві золоті і срібні монети "біткоіни", які продають в переходах і на сайтах безкоштовних оголошень.

Фото: pixabay Фото: pixabay.com

Важливо пам'ятати: монетки, які можна помацати, - підробки, сувеніри з Китаю. А ось віртуальні, які помацати не можна, - вони якраз і є справжні біткоіни.

За запитом "купити біткоіни" Google видасть відразу безліч майданчиків - кріптобіржі, віртуальні гаманці - де можна обміняти гривні на біткоіни. На більшості таких майданчиків досить зареєструватися і покласти гроші на свій рахунок (поповнити баланс). Деякими банківськими картками можна оплатити покупку біткоіни і безпосередньо, як оплачуються будь-які покупки в інтернет-магазинах.

На деяких сайтах-обмінниках біткоіни змінюють так само, як будь-яку іншу валюту. У біткоіни вже є навіть власне "банківське" позначення - BTC. Хоча світова банківська система поки не визнала біткоіни валютою.

На цих сайтах обміну валют вказано навіть курс біткоіни на поточний момент. Наприклад, в день підготовки матеріалу 1BTC можна було купити за 308 456 - 399 000UAH.

Причому не обов'язково купувати відразу цілий біткоіни за 10 000 доларів. Можна купити Сатоши - "біткоіновскіе копійки". А точніше, мікробіткоіни. Ціна 1 Сатоши, як говорилося, - 0,00000001 частина від ціни біткоіни. Тобто при ціні біткоіни в 10 000 доларів один (одна? Одне?) Сатоши буде коштувати 0,01 цента. Так що там центи! На одну українську копійку можна купити відразу 3 Сатоши! Ще й здача залишиться. Віртуальна.

Правда, 3 Сатоши вам ніде не продадуть. Чи не продадуть і 1 мікробіткоін, який дорівнює 100 Сатоши. Мінімальний розмір зазвичай вказаний на сайті обміну. Десь він вказаний в біткоіни (наприклад, від 0,001BTC). Але на більшості сайтів мінімальна сума обміну вказана в гривнях. Як правило, обов'язковий мінімум - 500 грн. За ці гроші ще вчора можна було стати володарем 0,0014 - 0,0016 біткоіни, в залежності від майданчика, на якій було придбано проектор.

Ціна обміну складається з курсу біткоіни, комісії, яку беруть собі обмінники, і комісії, яку платять Майнер.

Купити біткоіни можна і в цілком реальних кріптоматах - майже звичайних банкоматах, але для операцій з криптовалюта. Такі кріптомати в нинішньому році з'явилися і в Україні. Правда, пов'язані вони тільки з однієї з існуючих кріптовалютних бірж.

Правда, пов'язані вони тільки з однієї з існуючих кріптовалютних бірж

Двері.Фото: cryptomat.com.ua

Біткоіни в кріптоматах можна купити за готівку. Як розповіли "Сегодня" в компанії KUNA, яка займалася встановленням кріптоматов в Києві і Харкові, в даний час більшість кріптоматов демонтовані (з кріптоматов старої версії зараз працює в Києві тільки один), тому що компанія-виробник змінює їх дизайн і вдосконалює функціонал. Як буде виглядати нова версія - поки зберігається в таємниці.

"Щоб скористатися кріптоматом, потрібно мати біткоіни-адреса у вигляді QR-коду. Термінал сканує його з додатка на смартфоні або навіть з роздруківки на папері і відправить на нього куплені активи. Адресу можна отримати в будь-якому біткоіни-гаманці, такому як Copay або Electrum ", - розповідає маркетолог біткоіни-агентства KUNA Вадим Попов.

Що купити за біткоіни

Незважаючи на те, що біткоіни не визнана окремою валютою, проте розрахунки в криптовалюта в більшості країн не заборонені. Найбільш вдале визначення, яке найкраще характеризує статус біткоіни, на наш погляд, прийнято в Хорватії. Там біткоіни класифікували як "приватні гроші". Відповідно, і питання: чи приймати платежі за товари та послуги в біткоіни, - це приватна справа громадян і компаній. А держава в приватні справи не втручається.

В Україні ситуація схожа. Спочатку держава намагалася боротися з кріптобізнесом. Вилучала обладнання, намагалося "пришити" звинувачення в кіберпріступності. А в жовтні 2017 року Верховній Раді було зареєстровано одразу три законопроекти на тему криптовалюта. "Про обіг криптовалюта в Україні", "Про стимулювання ринку криптовалюта і їх похідних в Україні" і навіть "Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо стимулювання ринку криптовалюта і їх похідних в Україні").

Поки з вмістом цих законопроектів знайомляться депутати, голосування по ним ще не проводилося. А тим часом біткоіни потихеньку пробує себе в плані засоби платежу. Розрахуватися біткоіни можна вже в деяких інтернет-магазинах, кафе і ресторанах. Можна оплатити біткоіни рекламу на сайті або, навпаки, отримати оплату в біткоіни за виконану роботу (як правило, пов'язану з інтернетом). Також оплату в біткоіни приймають у багатьох приватних фірмах, що займаються продажами товарів і послуг. Криптовалюта можна заплатити за курси, за доставку кондитерських виробів, за бізнес-консультації і т. Д.

А на сайтах оголошень вибір варіантів, куди витратити біткоіни, взагалі величезний. Ось тільки деякі зі знайдених оголошень:

"Продам квартиру в Дніпрі за 1 біткоіни".
! Продається завод по переробці нафти. Можлива оплата біткоіни ".
"Ділянка, будинок, недобудову за ВТС".
"Продам квартиру після ремонту за біткоіни в Херсоні. 6-7 біткоіни".

Але чи варто витрачати біткоіни зараз? Або почекати, поки бурхливо дорожчає криптовалюта ще підросте? Читайте в другій частині статті найближчим часом.

У продовженні матеріалу про біткоіни на сайті "Сегодня", яке вийде 1 грудня, читайте про те, чи є біткоіни валютою майбутнього або ж його можна вважати "МММ" XXI століття в світовому масштабі ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "біткоіни в Україні: де можна придбати і на що витратити" валюту майбутнього "". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Одна?
Одне?
Але чи варто витрачати біткоіни зараз?
Або почекати, поки бурхливо дорожчає криптовалюта ще підросте?
Одна?
Одне?
Але чи варто витрачати біткоіни зараз?
Або почекати, поки бурхливо дорожчає криптовалюта ще підросте?
Одна?
Одне?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: