Рублі в Донецьку: в обмінниках порожньо, а здачу дадуть тільки гривнями

Подвійний цінник. Фото: Соцмережі

Рублі в Донецьку: в обмінниках порожньо, а здачу дадуть тільки гривнями Зайцев Василь, Станіслав Донець https://cdn.segodnya.ua/img/article/6049/99_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article /6049/99_tn.jpg 2015-04-03T07: 20: 37 + 03: 00 Донбас Мешканці не готові розплачуватися рублями і переплачувати втридорога

У магазинах і на ринках Донецька вже повним ходом приймають оплату російськими рублями, однак ці випадки поодинокі - рублів на руках у населення не так вже й багато. Курс 1 гривня = 2 рубля донеччани вважають грабіжницьким і не поспішають в обмінні пункти. Сегодня.ua пройшлася по торгових точках і подивилася, як діє анонсована бойовиками так званої "ДНР" "бівалютний система".

На одному з центральних ринків Донецька можна знайти подвійні цінники на різні види продуктів. Курс той же - 0,5 гривні за рубль, офіційний курс НБУ - 0,41 гривні. Різниця, на перший погляд, невелика, проте коли мова йде про сотні рублів, то цілком відчутна.

Фото: Соцмережі

"Виставили ціни в рублях, але поки ніхто не розплачувався. Всім же пенсії і зарплати пообіцяли виплачувати рублеві, ось ми і чекаємо, коли народ грошики на ринок понесе ", - пояснила жвава продавщиця бакалійного прилавка. До речі, ціни у неї злегка завищені - пройшовши кілька метрів, можна знайти точно такі ж упаковка цукру, гречки, рису, ячної і перлової круп на пару гривень дешевше. Для пенсіонерів це серйозно, вони і так ходять по ринку в передінфарктному стані, нарікаючи на цін.

"Де це бачено - яйця по 23 гривні або 47 рублів? - обурюється старенька. - Так з такими цінами краще померти, дешевше буде. Я вже мовчу про м'ясо, там взагалі непідйомна ціна. Все нажитися на нас хочете?"

Продавці м'ясного відділу не ризикнули виставити рублеві цінники. "Сенсу немає, - каже продавець Артур. - У нас все розплачуються гривнями, ніхто навіть не заїкався за рублі. Так їх навіть в обмінниках немає".

Фото: Соцмережі

В цілому ринок зберігає звичну лояльність, торгуючи хоч за гривні, хоч за рублі, хоч за долари і євро . Той факт, що стрімко убожіє населення скоро забуде, як виглядають вітчизняні гроші , Нікого, мабуть не бентежить.

Супермаркет в Калінінському районі також увійшов однією ногою в "бівалютну систему грошових розрахунків ДНР". З одного боку, в торговому залі зяють порожні вітрини, які навіть заповнити нічим, з іншого - подвійні цінники на шоколаді і цукерках, упаковках чаю, побутової хімії не радують. "Віддавати 70 гривень або 140 рублів за плитку шоколаду - все одно дорого, - каже покупець Сергій. - Дружина пішла в інший ряд вибирати собі лак для волосся - сказала, що балончик коштує 102 гривні або 204 рубля. З глузду з'їхати можна!"

Касири понуро вивчають вміст каси - рублями там і не пахне. До слова, в прилеглому обмінному пункті розводять руками - у них рублів немає і не передбачається. При цьому курс вказано всі той же - 50 гривень за 100 рублів.

Фото: Соцмережі

Невелика торгова точка, яка ввечері перетворюється в окошечную "наливайку", вивісила на дверях прайс на популярні найменування продуктів: картопля - 9,50 гривень - 19 рублів, цибулю - 8,40 гривень - 16,80 рублів і так далі. Крупи і соняшникову олію, тим не менш, в рублевий ряд не потрапили: літр пісного так і коштує 40 гривень.

"Ми беремо і гривні, і рублі. Уже розплачувалися вчора ввечері хлопці за спиртне. Але здачу ми видаємо тільки гривнею", - розповіла продавщиця.

На питання, як вони взагалі бачать систему до шляхів переміщення, жінка знизує плечима: "Мені все одно, то власник вирішує". У господаря є проблеми важливіші: асортимент його торгової точки зменшується з кожним днем, і треба звідкись завозити товар. Судячи по телефонній розмові, привезти товар неможливо ні з Росії, ні з вільних територій України. Пропуску, невикорінна корупція і небезпечні дороги - ось тільки мала частина його насущних проблем.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Quot;Де це бачено - яйця по 23 гривні або 47 рублів?
Все нажитися на нас хочете?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: