Велике і страшне майбутнє камер з AI

  1. Бачити і розуміти
  2. Крок в майбутнє з Clips від Google
  3. Lighthouse і звинувачення в побутовому шпигунстві

Образ сучасної людини вже кілька десятиліть тісно пов'язаний з фотокамерою. Смартфони дозволили зробити процес фотографування швидким і в якійсь мірі буденним. Однак настають інші зміни: незабаром камери обзаведуться інтелектом. Якими будуть ці камери і чого побоюватися? Про нові тенденції на прикладі двох гаджетів - в адаптованому перекладі матеріалу New York Times.

Якими будуть ці камери і чого побоюватися

Бачити і розуміти

До недавніх пір майже всі камери - будь то вбудовані в смартфонах, «мильниці» або системи відеоспостереження - були схожі на скляні очі, відірвані від будь-якого інтелекту. Вони фотографували все, що потрапляло в кадр, але абсолютно не розуміли, що саме вони бачать. Часом навіть основні факти вислизали від них. Наприклад, дивно, що в 2018 році смартфон автоматично не може виявити, коли ви знімаєте оголені фото і не пропонує зберігати їх з особливими настройками безпеки.

Але настають великі зміни. З'явилося нове покоління камер, які розуміють, що бачать. Вони являють собою умовні цифрові очі, пов'язані з розумом; машини, які не тільки бачать, що розташоване перед ними, але можуть впливати з цим, створюючи інтригуючі, але іноді і моторошні можливості.

Крок в майбутнє з Clips від Google

Для початку ці камери дозволять робити кращі знімки, запам'ятовувати моменти, які було практично неможливо зловити за допомогою відомих нам сьогодні «дурних» камер. Google наближає цю реальність за допомогою Clips, нової камери, що надійшла в продаж в кінці лютого поточного року. Вона використовує машинне навчання для автоматичного отримання знімків людей, домашніх тварин та інших об'єктів, які знаходить цікавими.

Інші виробники використовують штучний інтелект, щоб зробити камери більш корисними. Наприклад, останній iPhone від Apple використовує розпізнавання осіб для розблокування телефону. Стартап під назвою Lighthouse AI хоче зробити щось схоже для вашого будинку, використовуючи камеру безпеки, яка додає візуальний інтелект до побаченим зображенням. Коли ви встановлюєте цю камеру при вході в своє житло, вона може постійно аналізувати територію, попереджаючи вас, якщо ваші діти не прийшли додому до певного часу після школи або якщо не з'явився сантехнік.

Уявити корисні і місцями лякають можливості камер, які можуть інтерпретувати навколишній світ, не так вже й складно. Цифрові камери викликали революцію в області фотографії, але до сих пір це була всього лише революція масштабу: завдяки Мікрочіпи камери стали менше і дешевше, і ми почали носити їх всюди. А тепер AI затіває революцію в самому принципі роботи камери. Смарт-камери дозволять аналізувати фотографії з високою точністю, піднімаючи питання нового виду спостереження: не тільки з боку влади або правоохоронних органів, а й з боку оточуючих і домочадців.

Виробники знають про небезпеки, пов'язані з приватних даних. Багато заходять в сферу обережно, забезпечуючи свої продукти гарантіями безпеки, які, як вони стверджують, зменшують градус уразливості даних. Повертаючись до Clips від Google: камера має невеликі габарити і у неї відсутня екран. На передній панелі є об'єктив і кнопка. Тепер ви просто покладаєтеся на інтуїцію камери, яка була навчена розпізнавати міміку, освітлення, оздоблення та інші характеристики хороших фотографій. Вона також розпізнає знайомі обличчя: людей, з якими ви найчастіше стикаєтеся, і яких вона вважає найбільш цікавими для фотографування.

Clips, яка продається за $ 249, робить процес фотографування несвідомим і практично непомітним. Пристрій мобільно і його можна носити постійно; є зручний футляр з гнучким тримачем, його можна прикріпити до куртки, встановити на столі, носити на долоні або помістити в інше місце. Clips спостерігає за навколишнім середовищем, і коли помічає щось схоже на переконливий знімок, робить до 15 кадрів в секунду (щось на зразок короткого анімованого GIF або Live Photo на iPhone).

Журналіст Фархад Манжу (Farhad Manjoo) ділиться своїм досвідом використання камери Clips:

«- Минулого тижня я поїхав в Діснейленд з сім'єю. Протягом цих двох насичених подіями днів я рідко фотографував. Замість мене це робила камера, успішно знявши кілька сотень знімків. Деякі з них були досить хорошими: найяскравіші моменти нашої поїздки, які і я б зняв за допомогою смартфона. Але найцікавішими знімками були ті, які я б навряд чи зробив свідомо. З естетичної точки зору вони не були шедеврами, але мали глибоку емоційне забарвлення. Clips зловила моменти, коли мої діти лоботряснічают, б'ються в нескінченній черзі в Діснейленд, грають в догонялки будинку або смішно танцюють - всі вони або занадто спонтанні, або здавалися мені незначними для фіксації. Однак, саме завдяки таким знімкам можна буде зрозуміти, якою була наша життя через 30 років ».

Діти або домашні вихованці постійно роблять щось, що захочеться згадати через кілька років, але людина з камерою, нехай навіть з всюдисущим смартфоном, часто упускає це. Інтелектуальна камера дає можливість отримати рідкісні цінні кадри, позбавивши вас від необхідності самостійно ловити момент. Але створити і налаштувати таку камеру проблематично. Мимоволі виникає занепокоєння з приводу шпигунства: що Google, наприклад, може шпигувати за вами, або що ви, в свою чергу, можете шпигувати за іншими.

Google вирішує цю проблему двома способами. Пристрій в основному не підключено до інтернету і робить знімки без підключення до Мережі, але вимагає телефон для перегляду або збереження кліпів. При всьому цьому, вам навіть не потрібно мати обліковий запис Google.

«- Ми витратили багато часу на роздуми про конфіденційність і переконалися, що це той пристрій, що дійсно захочуть придбати. Ми дізналися, що камери не лякають людей, коли вони використовуються свідомо, і людина є частиною процесу », - пояснює Єва Снеі (Eva Snee), яка очолює дослідницьку групу Google щодо взаємодії людей з Clips.

Clips зроблена як камера. Коли вона включена, вона блимає білим світлодіодом, сигналізуючи, що можна починати запис. Ауді не записується, тому що це може здатися занадто схожим на шпигунство.

Lighthouse і звинувачення в побутовому шпигунстві

Журналіст Манжу ділиться враженнями і про камері Lighthouse: «Я використовував її протягом декількох тижнів. Lighthouse спочатку задумана як оновлюється по інтернету камера для безпеки житла, але вона стала широко популярною. Іноді ці пристрої можуть поводитися дивно, коли розпізнають руху будь-якого роду ». Головна особливість Lighthouse полягає в тому, що система камери може відчувати 3D-простір і вчитися розпізнавати обличчя. Вона також має відмінний природно-мовної інтерфейс, тому ви можете задати їй прості питання: «Що робили діти, коли мене не було?».

Lighthouse, який продається за $ 299 і вимагає щомісячної підписки вартістю в $ 10, потребує доопрацювань. Судячи з відгуків, камера не завжди точно диференціює людей.
Компанія тільки розвивається, і хочеться вірити, що її ПО покращиться. Вона дійсно корисна людям, які цікавляться тим, що відбувається вдома в їх відсутність. Хочете дізнатися, стрибає чи ваша собака на диван? Запитайте Lighthouse; вона може розпізнати собак, що стрибають навколо дивана або інших «заборонених» територій, і відразу ж покаже вам кліп.

Але якщо мова піде про вашому дружині, а не домашнього улюбленця? Чи зможете ви утриматися від спокуси і не попросити камеру показати свого чоловіка або партнера з незнайомою людиною? А Lighthouse може помилитися, і визнати за незнайомця няню. Де та тонка грань, після якої можна назвати дії камери шпигунством або стеженням за своєю сім'єю? З іншого боку - це звичайні здатності камери, яка не просто бачить, а й розуміє світ.
Алекс Тейчман (Alex Teichman), виконавчий директор Lighthouse, сказав, що в майбутньому буде вжито заходів безпеки проти так званого внутрісімейного шпигунства, наприклад: обмеження ідентифікації особи суто до незнайомих осіб. Він також зазначив, що система має безліч засобів контролю конфіденційності, які дозволяють відключати будь-який запис, коли присутні деякі члени сім'ї.

Його коментар звучить цілком правдоподібно. І Lighthouse, і Clips розроблені так, щоб не підштовхувати користувачів до зловживання їх можливостями. До того ж, жодна з цих пристроїв не надає більше можливостей для шпигунства, ніж наші смартфони; постійне соціальне спостереження є нормою в 2018 році. Ці пристрої - путівники в майбутнє. Незабаром всі камери будуть мати такі можливості. І вони не будуть просто дивитися на вас - вони будуть розуміти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

джерело: NYT

Якими будуть ці камери і чого побоюватися?
Вона також має відмінний природно-мовної інтерфейс, тому ви можете задати їй прості питання: «Що робили діти, коли мене не було?
Хочете дізнатися, стрибає чи ваша собака на диван?
Але якщо мова піде про вашому дружині, а не домашнього улюбленця?
Чи зможете ви утриматися від спокуси і не попросити камеру показати свого чоловіка або партнера з незнайомою людиною?
Де та тонка грань, після якої можна назвати дії камери шпигунством або стеженням за своєю сім'єю?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: