Як вигідно перевести гривні в рублі або навпаки

 1. Конвертація гривні в рубль через банк або на кордоні
 2. Як правильно перевести гривні в рублі, не маючи часом
 3. Торгівля гривнею на біржі
 4. Конвертації валют країн-сусідів

У світлі останніх подій, що відбуваються між Кримом, Україною та Росією, все більш актуальним стає питання, як переводити гривні в рублі. Пов'язано це, в першу чергу, з колосальним потоком мігрантів із зон бойових дій і районів з погіршенням економічної ситуації на території України. Нижче ми докладно розглянемо всі способи і нюанси конвертації.

Поточний курс гривні завжди публікується на сайтах комерційних банків і в операційних офісах. При цьому центральний банк України транслює офіційний курс на своєму сайті, якому повинні дотримуватися інші кредитні організації. Крім того, всередині державної фінансової системи всі розрахунки відбуваються саме за курсом ЦБ. До того ж бізнес-канали на телебаченні часто транслюють поточні валютні курси, в тому числі, котирування гривні, так що з пошуком актуального курсу виникнути проблем не може.

Конвертація гривні в рубль через банк або на кордоні

Готівкові гроші завжди мають високий попит Готівкові гроші завжди мають високий попит. На жаль, більшість громадян, які не мають фінансової освіти, цього не розуміють, чим активно користуються як спекулянти, так і великі банки.

Якщо у вас з'явилася необхідність перевести ваші гривні в рублі в Криму або взагалі, ви, звичайно ж, можете звернутися в будь-яку банківську організацію (ПриватБанк, Приват24 ...) і по поточному банківському курсу провести обмін. При цьому ви можете втратити від 1% до 10%, в залежності від ситуації на валютному ринку.

 • Якщо на валютному ринку переважає волатильність, то спред (різниця між купівлею і продажем) буде ширше.
 • Якщо ж ситуація зворотна, і ціна стоїть на місці, то умови найбільш сприятливі для обміну валюти.

Також існує офіційний курс гривні ЦБ, який формується з очікувань державних фінансових аналітиків, і якого банки теоретично повинні дотримуватися. Однак, як показує практика, в умовах ринкової економіки та інших об'єктивних чинників - єдині орієнтири комерційних банків при обміні готівкової валюти - це поточна ціна на біржі і власна жадібність.

Як правильно перевести гривні в рублі, не маючи часом

Якщо ж ви залишаєте країну в поспіху, і обміняти завчасно гроші можливості немає, то вам, швидше за все, доведеться користуватися послугами приватних осіб. Зустрітися з ними ви зможете на прикордонних автобусних зупинках або в поїзді, при перетині кордону. Валютні спекулянти в Криму пропонують вкрай завищені ціни на гроші, і міняти ваші кошти у них варто тільки в самих надзвичайних ситуаціях. Або можна поміняти невелику суму коштів, якої вистачить на дрібні витрати в дорозі, а вже в майбутньому, переборовши кордон, звернутися в банк.

Рекомендовані для вас статті:

трохи математики

Відповідаючи на питання, як правильно перевести гривні в рублі, важливо розуміти, що навіть самий вигідний курс вам не допоможе, якщо ви не розумієте сам процес конвертації. І якщо банківський співробітник ПриватБанку навряд чи вирішить вас обрахувати, то валютний спекулянт, швидше за все, постарається трохи помилитися в свою сторону.

Отже, за останні 10 років гривня значно зміцнилася по відношенню до рубля, і, наприклад, на поточний момент за 1 одиницю української валюти дають 2,44 рубля. Якщо вам потрібно дізнатися: 10 гривень - це скільки рублів, то вам потрібно 10 помножити на курс 2,44. Значить, 10 гривень дорівнюють 24,40 рублів.

Потрібно пам'ятати, що при обміні готівки у вас буде дві різні ціни!

Одна - на покупку (вона буде нижче) і одна - на продаж (вона буде вище). Таким чином, набуваючи валюту в моменті, назад ви її зможете продати тільки за завищеною ціною. Наприклад, банк купує гривні за 2,30 рубля, а продає вже за 2,90. Різниця в 60 копійок є спредом, це фактичні витрати, які несе будь-яка людина, який вирішив обміняти валюту готівковим чином. Та ж сама механіка простежується, якщо ви будете купувати валюту з рук.

Далі представлені кілька наочних прикладів

Заробітна плата становить 9000 гривень, яким буде її еквівалент в рублях?

 • 9000 грн * 2,4 руб / грн = 21600 руб.

Булка хліба коштує в магазині 14 гривень, скільки необхідно витратити рублів, щоб її купити?

 • 14 грн. * 2,4 руб / грн. = 33,60 руб.

1000 гривень, це скільки рублів?

 • 1000 гривень * 2.4 = 2400 рублів

Припустимо, що на поточний момент в Криму валюти обмінюються в наступному співвідношенні: 1 до 2,400. Отже, за 1 нашу гривню банк дасть 2 рубля 40 копійок. При розрахунку вам непогано допоможе наступна формула: A * 2,4 = B, де A - гроші в гривнях, B - гроші в рублях.

Наприклад, ви м еняете 10 265 гривень на російські рублі. Застосуємо нашу формулу!

Як стає зрозуміло з математичного виразу, вам повинні видати 24 634 рубля Як стає зрозуміло з математичного виразу, вам повинні видати 24 634 рубля.

Інший приклад: н еобходимо отримати рівно 30 000 рублів. Давайте спробуємо дізнатися, скільки на це нам знадобиться гривень. Для цього злегка змінимо формулу:

 • А * 2,4 = 30 000
 • А = 30 000 / 2,4
 • А = 12 500 гривень
 • Перевірка: 12 500 * 2,4 = 30 000. Все вірно.

Однак для рубля ця формула неприйнятна. Якщо ви помножите 2,4 на суму в рублях, у вас вийде невірне значення. Для того, щоб отримати правильне значення, необхідно розділити 1 на 2,4. Отримуємо 0,41. Знаючи це число, ми зможемо скласти нову формулу для рубля:

A * 0.41 = B, де A - гроші в гривнях, B - гроші в рублях.

Розглянемо наступний приклад. Вам потрібно терміново перевести ваші 18 000 рублів в українські гривні. Конвертація відбудеться в такий спосіб.

 • 18 000 * 0.41 = 7380 гривень.

Крім того, може скластися така ситуація, коли людині необхідно провести зворотну операцію і купити гривні вже за рублі. В такому випадку операція проводитися не з множенням, а з поділом.

 • Заробітна плата в 20 000 рублів в українській валюті буде дорівнювати 8333 грн. (20 000 руб. / 2,4 грн / руб = 8333 грн.)

Торгівля гривнею на біржі

Крім банківських обмінників і приватних спекулянтів, існує також інший спосіб, як переводити рублі в гривні і навпаки. Мова, звичайно ж, йде про валютній біржі.

На жаль, пара UAH / RUB торгується з куди менше ліквідністю, ніж долар або євро. Проте залишилися економічні зв'язки між двома державами примушують банки підтримувати відповідний обсяг торгів. Фактично UAH / RUB торгується на валютному ринку Московської Біржі і Української міжбанківської біржі. Реальний доступ до торгів з невеликим капіталом отримати вкрай важко. Однак завжди можна скористатися послугами FOREX-брокерів, які транслюють котирування UAH / RUB. Про можливість виведення конвертованої валюти, в даному випадку, необхідно уточнювати безпосередньо у персонального менеджера.

В якості альтернативного способу перевести грн в рублі, можна безготівковим чином провести транзакцію в особистому кабінеті деяких банків. В даному випадку вся операція відбудеться віртуально на вашому рахунку. Як правило, курс в даному випадку - трохи вигідніший, ніж в обмінному пункті.

Конвертації валют країн-сусідів

В цілому, на території країн СНД не повинно виникати проблем з конвертацією В цілому, на території країн СНД не повинно виникати проблем з конвертацією. Банки завжди мають в своєму розпорядженні необхідний запас валютних резервів. Справа залишається за пошуком найбільш вигідного курсу серед безлічі запропонованих, але в епоху інтернет-технологій це не повинно стати серйозною перешкодою.

Конвертуючи гривні в рублі, варто запам'ятати декілька основних правил:

 • обміняти ваші кошти тут же назад ви зможете тільки зі збитком, так що добре зважуйте всі «за» і «проти» перед самою операцією;
 • уважно оглядайте купюри незалежно від того, змінюєте ви гроші в банку, або купуєте з рук - скрізь може попастися підробка;
 • не женіться за курсом, якщо вам терміново потрібні кошти - міняйте гроші за запропонованою ціною.

Дотримуючись цих нехитрих правил, ви зможете знизити свої фінансові ризики при перекладі гривні в рублі і навпаки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter! Величезне Вам спасибі за допомогу, це дуже важливо для нас і наших читачів!

Булка хліба коштує в магазині 14 гривень, скільки необхідно витратити рублів, щоб її купити?
Гривень, це скільки рублів?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: