Чим обробити стіни у ванній: вибираємо відповідний матеріал

  1. Чим обробити стіни у ванній: фарбування стін
  2. Пластикові панелі: переваги і недоліки
  3. Шпалери в ванній кімнаті: просто і зі смаком
  4. Штукатурка стін у ванній кімнаті як варіант обробки
  5. Ремонт стін у ванній кімнаті: альтернативні способи обробки

Зміст:
Чим обробити стіни у ванній: фарбування стін
Пластикові панелі: переваги і недоліки
Шпалери в ванній кімнаті: просто і зі смаком
Штукатурка стін у ванній кімнаті, як варіант обробки
Ремонт стін у ванній кімнаті: альтернативні способи обробки

Традиційним вирішенням питання обробки стін у ванній кімнаті є укладання кахлю - це найбільш оптимальний варіант, що дозволяє вирішити масу експлуатаційних проблем цього приміщення. Але крім кахлю існують і інші матеріали, що використовуються не менш часто. Про них і піде мова в даній статті, в якій разом з сайтом vannaja.net ми вивчимо ці матеріали, виявимо всі їхні сильні і слабкі сторони. І на підставі цієї інформації ви зможете остаточно визначитися з питанням, чим обробити стіни у ванній?

І на підставі цієї інформації ви зможете остаточно визначитися з питанням, чим обробити стіни у ванній

Як вибрати матеріал для оздоблення стін у ванній

Чим обробити стіни у ванній: фарбування стін

Не варто думати, що фарбування стін у ванній кімнаті - це забутий і давно канули в Лету спосіб обробки. Недарма ж кажуть, що все нове - це добре забуте старе - сучасні дизайнери використовують фарбу, щоб надати приміщенню неповторний вигляд. В умілих руках майстра вона здатна практично на все, і з точки зору візуального сприйняття, пофарбовані стіни можуть обійти навіть класику жанру - кахель або мозаїку.

В умілих руках майстра вона здатна практично на все, і з точки зору візуального сприйняття, пофарбовані стіни можуть обійти навіть класику жанру - кахель або мозаїку

Незвичайна фарбування стін у ванній кімнаті фото

Переваг у цього матеріалу для оздоблення стін ванної багато, і найцікавіше - це те, що навіть усі недоліки можна з легкістю усунути шляхом використання додаткових матеріалів. До усувати недоліки відноситься нездатність фарби переносити довгий вплив води - два-три шари спеціального акрилового лаку вирішують цю проблему. Також для фарбування потрібно ідеально рівна поверхня, а над цим потрібно попрацювати і вирівняти стіни у ванній .

Загалом, сама по собі ця технологія досить трудомістка, і якщо йдеться про її здійсненні своїми руками, то потрібно правильно порівняти свої можливості. У деяких випадках облицювання стін у ванній кімнаті фарбою обходиться мало не в два рази дорожче, ніж їх декорування кахельною плиткою.

У деяких випадках облицювання стін у ванній кімнаті фарбою обходиться мало не в два рази дорожче, ніж їх декорування кахельною плиткою

Як пофарбувати стіни у ванній кімнаті

Пластикові панелі: переваги і недоліки

Оздоблення стін у ванній кімнаті пластиковими ПВХ панелями має кілька явних переваг перед іншими матеріалами - це можливість швидкої самостійної облицювання стін і недорога вартість матеріалу. Загалом, якщо вас влаштовує варіант за принципом «дешево і сердито», то кращий матеріал, ніж пластик, ви не знайдете.

Загалом, якщо вас влаштовує варіант за принципом «дешево і сердито», то кращий матеріал, ніж пластик, ви не знайдете

Чим обробити стіни у ванній: пластикові панелі

Ці гідності повністю зводяться на "ні" недоліками пластика, виправити які практично неможливо.

  1. Схильність даного матеріалу перепадів температур - як би ви не старалися надійно закріпити панелі на стінах, з часом від нескінченних перепадів температури між ними з'являються щілини.
  2. Пластик з часом тьмяніє.
  3. Цей матеріал крихкий і легко мнеться при необережному поводженні зі стінами.

Оздоблення стін у ванній кімнаті панелями ПВХ фото

Якщо ваш вибір впаде на цей матеріал, то потрібно бути готовим до того, що довго він не прослужить. Хоча років п'ять буде все нормально. Подробиці обшивки стін пластиковими панелями ви можете подивитися у відео.

Шпалери в ванній кімнаті: просто і зі смаком

Питання, чим облицювати стіни у ванній просто і красиво, можна вирішити тільки одним способом - за допомогою шпалер. Думка про те, що це самий невідповідний матеріал для обробки даного приміщення, є помилкою. На сьогоднішній день існують шпалери, які не тільки витримують кілька циклів вологого прибирання, а й успішно протистоять високій вологості. Йдеться про шпалери під назвою «Супермойка», що виготовляються з вінілу або акрилу. Або ж про клейонці, недоліком якої є мале різноманітність колірних рішень.

Ідеальним варіантом для обробки стін у ванній є склошпалери - вони взагалі не схильні до згубного впливу вологи і здатні тривалий час витримувати навіть стовідсоткову вологість. Ці шпалери коштують недешево, і працювати з ними складно, але в кінцевому підсумку ви отримуєте якісну, довговічну, а головне, унікальну поверхню стін.

Не забувайте, що найбільший ефект досягається шляхом комбінування шпалер різної, але близькою за тону і структурі забарвленням.

Не забувайте, що найбільший ефект досягається шляхом комбінування шпалер різної, але близькою за тону і структурі забарвленням

Облицювання стін у ванній шпалерами фото

Штукатурка стін у ванній кімнаті як варіант обробки

Звичайно ж, мова йде не про цементно-піщаної або силікатної штукатурці, використовуваної для вирівнювання стін - для облицювання використовується декоративна штукатурка стін у ванній, вибір якої на сьогоднішній день величезний. Як і у випадку з фарбуванням, будь-яка декоративна штукатурка вимагає додаткового захисту від вологи - знову ж таки, це питання вирішується за допомогою спеціальних лаків.

Використовувати можна практично будь-який вид цієї обробки. Подобається венецианка, вельвет, марсельський віск або короїд - завжди, будь ласка! Обмежень тут немає, крім одного - самостійно цю роботу краще не виконувати. Якщо, звичайно, не шкода витрачених даремно коштів і часу. Професіонали виконають цю роботу набагато якісніше і швидше.

Штукатурка стін у ванній кімнаті фото

Ремонт стін у ванній кімнаті: альтернативні способи обробки

Крім вищеописаних найбільш часто використовуваних матеріалів, існують і інші варіанти обробки стін у ванній кімнаті, і вони також мають право на життя. Найбільш поширеною серед рідко використовуваних матеріалів є мозаїка . Багатьом вона не до смаку через дрібних фрагментів і складною технологією укладання. У всьому іншому її технічні характеристики і властивості повністю ідентичні кахельної плитці. За деякими параметрами вона її навіть перевершує - взяти, наприклад, гнучкість. За допомогою мозаїки з легкістю можна виконувати обробку радіальних поверхонь.

Іншим не менш затребуваним для обробки ванних кімнат матеріалом є дерево - цей натуральний, екологічно чистий матеріал здатний привнести в приміщення тепло і затишок. До того ж зробити дерев'яні стіни у ванній не так вже й складно - технологія їх влаштування проста і в чомусь схожа з обробкою стін пластиком .

Альтернативні способи облицювання стін у ванній кімнаті

Не зайвим буде згадати і такий вид матеріалу, як натуральний мармур - це чудова і довговічна обробка, єдиним недоліком якої можна назвати занадто високу вартість. В якості альтернативи мармурової поверхні можна запропонувати венеціанську штукатурку і навіть плівку «під мармур». В останньому випадку доведеться приділити багато уваги вирівнювання стін (їх потрібно зробити ідеальними). Недоліком використання самоклеющейся плівки є її схильність пошкоджень - вона легко дряпається і рветься при необережних рухах.

Загалом, питання, чим обробити стіни у ванній, можна вирішити багатьма способами - вибір тут набагато багатше, ніж може здатися на перший погляд. За великим рахунком, використовувати можна практично будь-який вподобаний вам матеріал, оскільки практично всім видам декоративного оздоблення в більшості випадків не важко надати здатність протистояти волозі.

І на підставі цієї інформації ви зможете остаточно визначитися з питанням, чим обробити стіни у ванній?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: