Решмеділова: за спиною Києва намітився консенсус Москви і Вашингтона

  1. поділіться

Останній раунд переговорів спецпредставника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера і помічника президента РФ Владислава Суркова свідчить про зближення позицій Москви і Вашингтона в українському питанні, і це дуже неприємний сигнал для офіційного Києва

Останній раунд переговорів спецпредставника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера і помічника президента РФ Владислава Суркова свідчить про зближення позицій Москви і Вашингтона в українському питанні, і це дуже неприємний сигнал для офіційного Києва. Про це в коментарі «2000» розповіла політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова.

«На тлі попередньої зустрічі Суркова і Волкера в Белграді підсумки переговорів в Дубаї дійсно виглядають сенсаційно. Спочатку про них було вкрай мало публічної інформації, а також була відсутня реакція Волкера, і в перший час українські ЗМІ дуже активно ретранслювали оцінки Суркова. Це, в принципі, не властиво для вітчизняних ЗМІ, які традиційно акцентували на заявах представника Держдепу. Показово, що не було ніяких коментарів з українського боку, хоча Волкер приїжджав до Києва до переговорів з помічником російського президента і, однозначно, обговорював з нашими політиками майбутні переговори. З боку української влади щодо переговорів утворився красномовний інформаційний вакуум », - підкреслила експерт.

Решмеділова зазначає, що на подальше обговорення миротворчої місії в Донбасі вплине фактор президентських виборів в Росії: «Так чи інакше, питання введення миротворців швидко не вирішиться. Позначиться також виборчий процес в Росії, який буде гальмувати рішення теми миротворчої місії. Потрібно розуміти, що після виборів це вже буде зовсім інший Путін, а характер і наповнення переговорного процесу можуть бути для Києва дуже неприємними ».

«Фінальний варіант проекту введення миротворців може бути більш прийнятним для Росії, і цю ймовірність потрібно враховувати, щоб потім сильно не дивуватися. Це цілком закономірно, оскільки Україна фактично не бере участі в переговорах і не представляє свої інтереси безпосередньо. Переговори Москви і Вашингтона щодо українського питання проходять без участі України. Ніхто не буде прислухатися до українського невдоволення вже постфактум узгодженого Росією і США рішення », - говорить Решмеділова.

Експерт зазначає, що в переговорах Росії і США проглядається якийсь натяк на досягнення консенсусу.

«Зустріч Волкера і Суркова в Дубаї далеко не остання, консультації та узгодження позицій тривати. Але в світлі останніх подій можна зробити проміжний висновок, що в скрутному діалозі сторонам таки вдалося знайти точки дотику, адже до цього переговори йшли дуже напружено. Показовим сигналом в цьому процесі став і «Кремлівський доповідь». Він, як ми бачимо, став чистою формальністю без будь-яких фактичних обмежень. За великим рахунком доповідь мав швидше внутрішню спрямованість на конгрес », - підсумовує експерт.

поділіться

Теги: Курт Волкер , Владислав Сурков

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: