Загальний підхід до створення веб-сторінки. Початок. мета

мета

Перш ніж ви приймете таке нелегке рішення - створити сторінку в Інтернеті, ви повинні чітко уявляти собі - навіщо ви це робите і яка ваша кінцева мета: просто представити інформацію про себе в Мережі, викласти в Інтернет ваше літературне (або ще якесь) творчість , зробити відвідуваний ресурс, створити комерційний ресурс, представництво вашої фірми в Інтернеті і так далі і тому подібне.

Тому що якщо ви збираєтеся відразу або з часом перетворити вашу сторінку в якесь комерційне підприємство, то треба чітко це розуміти і свої дії зі створення сторінки з самого початку підкоряти даної мети. Якщо ж перед вами не стоїть завдання створити комерційний ресурс, а ви хочете зробити просто свою домашню сторінку, тоді відразу задумайтеся - хто саме буде на неї ходити і які види сервісів цим відвідувачам (та й вам) знадобляться.

Після того, як ви визначилися з метою створення своєї сторінки в Інтернеті, необхідно визначитися із засобами, які ви будете використовувати для її розробки.

Спочатку поговоримо про такий варіант розвитку подій, при якому ви вирішили зробити сторінку своїми руками (в даному випадку ми маємо на увазі, швидше за все, домашню сторінку).

Для того щоб створити сторінку своїми руками, можна скористатися одним з наступних способів.

1) Зробити свою сторінку за допомогою спеціальної www-заготовки і www-редактора, які зараз пропонують деякі сайти, що пропонують безкоштовне розміщення домашніх сторінок на їх сервері 1) Зробити свою сторінку за допомогою спеціальної www-заготовки і www-редактора, які зараз пропонують деякі сайти, що пропонують безкоштовне розміщення домашніх сторінок на їх сервері. Найбільш яскраві приклади - Narod.Ru і Boom.Ru . Цей спосіб хороший тим, що вам практично не потрібно нічого вивчати або освоювати будь-якої програмний пакет, а тільки необхідно підготувати пару своїх фотографій у вигляді графічного файлу (відсканувати їх або сфотографувати себе за допомогою цифрової камери), зайти на цей сайт і заповнити з допомогою вбудованого редактора кілька полів.>

З одного боку, цей спосіб здається вкрай привабливим - дійсно: не потрібно читати якісь підручники, вивчати способи створення інтернетівських сторінок, а просто заходиш на сайт, вальяжно вибираєш з декількох запропонованих тобі варіантів вигляду сторінки (домашня сторінка, резюме, фотоальбом, каталог ) і шаблону оформлення, а далі забиваєш трохи тексту, вводиш шлях до своєї фотографії і все - сторінка готова! Ось так ось швидко, просто і досить ефективно.

Питається, а може, не варто взагалі користуватися якимись іншими способами Питається, а може, не варто взагалі користуватися якимись іншими способами? Може, робити тільки так, раз цей спосіб настільки ефективний? Відповідаю. На жаль, будь-яка економія часу на вивчення теорії і певну практику призводить до серйозних недоліків. Коротше кажучи, як не можна вивчити англійську мову за три дні, що б там не говорили всякі Анжеліки Парашкіна, так і оригінальну сторінку неможливо зробити за допомогою всіх цих "милиць" - www-редакторів і шаблонів. Тобто вона-то буде виглядати цілком навіть пристойно, але це з серії, коли ви купуєте собі дешевий костюм, який носить половина міста. Костюм, може, і хороший, але аж надто неоригінальний. І все знайомі, побачивши вас в цьому костюмі, показують пальцем і кричать: "Ну ось, Толяну ліниво було сходити до кравця і витратити трохи більше грошиків і часу, ось він і купив собі костюмчик, в якому хто тільки не ходить!".

З іншого боку, якщо у вас досить прості завдання - помістити свій реферат в Інтернет або дійсно зробити домашню сторінку, не витрачаючи багато часу на вивчення того, що вам надалі навряд чи знадобиться, тоді вам пряма дорога на Narod.Yandex.Ru . Швидко, просто, ефективно, та й ще купа всякого сервісу надається (трохи пізніше ми про це поговоримо детальніше).

2) Другий спосіб, за допомогою якого ви можете самі розробити свою сторінку в Інтернеті, це окрема програма (а не редактор на www-сторінці), що представляє собою так званий "візуальний www-редактор". Насправді таких редакторів досить багато. Це і Word (він вміє зберігати створені в ньому тексти з ілюстраціями у вигляді www-сторінок; інша справа - ЯК він це робить, але про це поговоримо трохи пізніше), і Corel Draw (точніше, спеціальний редактор www-сторінок від фірми Corel) , і ще редактори кількох фірм, але найпоширеніший (хоча не можна сказати, що найкращий) - це Microsoft FrontPage 2000.

"Візуальними" подібні редактори називаються тому, що ви можете на них все що завгодно малювати і писати, використовуючи для цього вбудовані в редактор інструменти, а він уже сам буде генерувати з цього текст www-сторінки (кожна www-сторінка насправді являє собою текст програми на мові HTML, але про це докладніше ми будемо говорити пізніше).

Зовнішній вигляд редактора Microsoft FrontPage 2000 і найпростіша сторінка, створена на ньому

Тобто такий редактор знову ж таки не вимагає знання мови, за допомогою якого створюються www-сторінки, але він вимагає певного вивчення його можливостей. При цьому, з одного боку, ви можете досить швидко і без особливих зусиль створити щось, що цілком може називатися web-сторінкою. І така сторінка буде набагато більш індивідуальна (якщо, звичайно, ви не будете користуватися доданими до цієї програми стандартними наборами так званих "тим" (Theme) web-сторінок), ніж зроблена за допомогою www-заготовки. Однак і в використанні візуальних редакторів є багато своїх "підводних каменів", які завжди виникають, якщо ви використовуєте між собою і мовою програмування (а все web-сторінки, як ми вже говорили, в кінцевому підсумку є текст програми на мові HTML, створеному саме для гіпертекстових документів) якісь милиці у вигляді візуальних редакторів. В кінцевому підсумку ви завжди отримаєте трохи не те, що хотіли, а крім того, далеко не завжди зможете домогтися від цього редактора, щоб він в точності виконав всі ваші вказівки.

Щоб більш-менш ефективно працювати з такими редакторами (і щоб кінцевий результат не був схожий на "звичайну жахливу домашню сторінку"), вам треба знати про деякі небезпеки і "граблях", які підстерігають в процесі роботи з ними. Крім того, вам треба буде прочитати і запам'ятати кілька порад, які я дам в наступних статтях, щоб не повторювати типові для початківців помилки.

3) Третій спосіб, за допомогою якого ви можете зробити свою інтернетівську сторінку, найскладніший, але зате найефективніший. Для цього вам треба вивчити мову HTML (HyperText Markup Language - мова розмітки гіпертексту) і скористатися будь-яким HTML-редактором. Втім, оскільки інтернетівських сторінка являє собою звичайний текст, розмічений за допомогою команд HTML, ви навіть можете взагалі не користуватися ніякої спеціальної програмою, а робити свої сторінки в будь-якому простому текстовому редакторі типу Notepad, що входить в поставку Windows. Втім, до таких крайнощів доходити не потрібно, тому що зручніше все ж працювати в якомусь спеціальному HTML-редакторі, сервіс якого дозволить значно скоротити час, витрачений на розробку цієї сторінки.

Втім, до таких крайнощів доходити не потрібно, тому що зручніше все ж працювати в якомусь спеціальному HTML-редакторі, сервіс якого дозволить значно скоротити час, витрачений на розробку цієї сторінки

Один з найпопулярніших і зручних HTML-редакторів - Allaire HomeSite

Звичайно, цей спосіб - самий трудомісткий, оскільки вимагає вивчення мови HTML, але я вас запевняю, що насправді мова HTML дуже простий. Зрозуміти, що він собою являє, можна буквально за кілька днів занять. Вивчити більшість використовуваних в ньому команд - питання теж буквально пари-трійки днів. Так що нічого страшного в цьому немає. Всі складності починаються зовсім не з самої мови HTML, але про це ми поговоримо трохи пізніше.

Зате якщо ви будете робити свою сторінку безпосередньо на HTML (можливо, помірно користуючись при цьому спеціальними засобами візуалізації; під програму HomeSite для цього дуже зручно використовувати візуальний редактор Macromedia Dreamweaver ), То будете мати можливість повною мірою реалізувати саме те, що ви хотіли, та й до того ж ваша сторінка стане набагато більш універсальною (тобто однаково буде виглядати під різними браузерами та операційними системами), ніж та сторінка, яка зроблена під якимось візуальним редактором (які, як правило, "заточені" під якийсь один вид броузера; Microsoft FrontPage, зрозуміло, "заточений" під роботу з Microsoft Internet Explorer).

Питається, а може, не варто взагалі користуватися якимись іншими способами?
Може, робити тільки так, раз цей спосіб настільки ефективний?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: