Яку програму для ведення бухобліку вибрати ІП? Що краще вибрати ІП-початківцю?

 1. Я хочу відразу застерегти початківців ІП від здійснення цієї помилки. І ось чому:
 2. Тоді які бухгалтерські програми порадите?
 3. Варіант №1: «Хмарні» бухгалтерії для ІП
 4. Варіант №2 Бухгалтерські програми від «1С»
 5. плюси:
 6. мінуси:
 7. Резюмуючи все це можна зробити такий висновок:
 8. Інші статті для IP:

Ну що ж

Ну що ж. Пора писати першу статтю, і почнемо з головного питання для будь-якого початківця IP: яку програму для ведення податкового обліку вибрати?

Дуже часта ситуація, коли початківець ІП намагається заощадити кілька тисяч рублів на придбання бухгалтерської програми. І ... намагається вести бухгалтерський облік в ручному режимі.

Тобто, намагається це робити, записуючи доходи і витрати буквально на листку паперу або створюючи саморобні таблиці в Excel. При цьому бланки рахунків і декларацій викачуються з Інтернету ... Коротше, повний морок.

Я хочу відразу застерегти початківців ІП від здійснення цієї помилки. І ось чому:

Справа в тому, що ведучи податковий (бухгалтерський) облік таким способом, можна швидко здійснити безліч помилок. Наприклад, змінилася форма декларації з ССО за 2016 рік, а Ви про це просто не впізнаєте, так як у Вас на руках буде старий бланк декларації, який завантажили з незрозумілого сайту (підхопивши при цьому вірус на комп'ютер).

Або змінилися реквізити платежів для пенсійних внесків, а Ви про це теж не знаєте.

Одним словом, я категорично не раджу вести бухгалтерію для ВП у «ручному режимі». Помилок швидко наробите, а усувати їх будете дуже довго. А то і зовсім отримаєте в один прекрасний день повідомлення про штраф.

Тоді які бухгалтерські програми порадите?

Насправді, зараз є два основні варіанти для ведення бухгалтерії ВП.

Варіант №1: «Хмарні» бухгалтерії для ІП

Це. так звані. «Хмарні бухгалтерії» або «онлайн-бухгалтерії». Потрібно просто пройти реєстрацію на сайті онлайн-бухгалтерії і відразу приступити до справи.

Нічого на свій комп'ютер встановлювати НЕ потрібно, а вся робота буде проходити в інтернет-браузері (наприклад, в Internet Explorer або в яндекс.браузер)

Серед «хмарних бухгалтерій» є два історичних лідера в Росії:

 1. Бухгалтерія «Моє Дело»
 2. Бухгалтерія «Контур.Ельба»

На мій погляд - це оптимальне рішення для ІП-новачків. Не потрібно думати про поновлення програми, море підказок, жива підтримка по телефону. Всі звіти формуються буквально в кілька кліків, є календар важливих подій і багато іншого.

Але і коштують такі сервіси для ВП без співробітників приблизно 10-12 тисяч рублів на рік. Також істотний мінус полягає в тому, що Ви будете «прив'язані» до таких сервісів.

Фактично, вся електронна документація по Вашому ІП буде перебувати на серверах сторонньої компанії. А переїзд на інші бухгалтерські послуги буде неочевидній завданням навіть для досвідченого в таких справах людини.

Особисто я починав вести облік в сервісі «Моє Дело» в далекому 2010 році. Але потім перейшов на «1С».

Варіант №2 Бухгалтерські програми від «1С»

На відміну від першого варіанта, програми від «1С» встановлюються на звичайний комп'ютер. До речі, у «1С» теж є варіант хмарної бухгалтерії, але я ніколи з ним не працював, на відміну від рішень «1С» для комп'ютерів.
Отже, якщо Ви вирішили встановити програму обліку на свій комп'ютер, то просто зателефонуйте до представника компанії «1С» в вашому місті. Обрисуйте йому Ваші потреби, і напевно, Вам запропонують готове рішення по осудною ціною.

Наприклад, для моїх задач виявилося досить купити програму «1С. Підприємець », яка мені ідеально підійшла. Програма «заточена» для ІП-шників і досить проста. Навіть для новачків. А коштує це задоволення приблизно 3500 рублів (без технічного супроводу)

плюси:

Ваша база даних електронних документів знаходиться тільки у Вас. Якщо Ви технічно підковані, то спокійно зможете обійтися без платного супроводу з боку компанії «1С». Це варто окремих грошей, іноді дуже великих.
Програма має дуже гнучкі настройки, і завжди можна залучити програмістів, які допрацюють можливості програми під Ваші потреби. Таких програмістів для «1С» дуже багато. І вони можуть «заточити» 1С практично під будь-які завдання. Зрозуміло, такі послуги
теж коштують грошей.

мінуси:

Все-таки, якщо Ви не дуже добре розбираєтеся в комп'ютерах і бухгалтерських програмах, то Вам доведеться підписувати договір на технічну підтримку від представників компанії «1С».

Далеко не будь-яка людина зможе відразу і коректно налаштувати «1С» після установки, зробити резервну копію бази даних. Або не розгубитися, якщо стався збій при оновленні самої програми.

Резюмуючи все це можна зробити такий висновок:

Якщо Ви ІП-новачок, то Вам пряма дорога в «хмарну бухгалтерію». Але потрібно розуміти, що подальша міграція на «1С» може виявитися нетривіальним завданням.

Якщо Ви досвідчений ІП і розбираєтеся в IT-технологіях (або можете собі дозволити купити таку підтримку), то розумніше буде відразу подивитися в бік «1С».

Не забудьте підписатися на новини для ІП на цій сторінці: https://ipvopros.com/podpiska

PS Якщо Вам допоміг наш сайт або сподобалася стаття, то поділіться з іншими ІП в соціальних мережах!


І не забудьте підписатися на нові статті для ІП!

Інші статті для IP:

 1. Початок роботи сайту для ІП!
 2. Про цей сайт
 3. Відповіді на питання ІП
 4. Розсилка для ІП

Пора писати першу статтю, і почнемо з головного питання для будь-якого початківця IP: яку програму для ведення податкового обліку вибрати?
Тоді які бухгалтерські програми порадите?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: