Новинки вільного софта

За допомогою чергової щотижневої добірки свіжого вільного ПЗ можна вирішити чимало практичних завдань: легко налаштувати системний монітор Conky, створити "живу" завантажувальний флешку , Впоратися з файлами на ПК або сервері за допомогою підручних веб-технологій і вести секретний особистий щоденник. Також відзначимо оригінальне втілення кота Шредінгера - дистрибутив Fedora 19.


Налаштування системного монітора з Conky Manager

Будь-яка поважаюча себе операційна система має в своєму складі штатний системний монітор, що дозволяє відстежувати багато показників роботи системи: використання CPU і пам'яті, заповнення дисків, швидкість мережі і т.д. Але багатьом хотілося б більш розвинених засобів системного моніторингу, ніж надається стандартним додатком . І в дистрибутивах GNU / Linux такі кошти є, як, наприклад, Conky.

Монітор Conky, звичайно ж, всім хороший. Програма може відстежувати велику кількість системних параметрів. Вона може використовувати широкий візуальні теми і, завдяки чималій кількості налаштувань, гармонійно виглядає на будь-якому робочому столі.

Хіба що вся настройка проводиться виключно через редагування спеціального конфігураційного файлу conkyrc. І хоча в Мережі повно готових конфігураційних файлів для conky, графічний настроювач для багатьох користувачів був би не зайвим.

І такий графічний настроювач є. Він називається Conky Manager , Остання версія якого має номер 1.1.0.1. Це графічний інтерфейс для управління файлами Conky, який надає можливості для запуску і зупинки системного монітора, вибору і зміни візуальних тим Conky.

У комплект з Conky Manager входить декілька тем, які можна вибрати в головному вікні програми (причому можна їх встановити навіть кілька відразу). У вкладці Edit теми можна індивідуально налаштовувати на рівні окремих віджетів .

При установці Conky Manager в домашній папці користувача буде створено каталог ~ / conky-manager / themes, куди можна додавати нові теми. Для цього тут потрібно створити окрему папку і підкаталог config, куди перекинути конфігураційний файл теми. А також для повної відповідності можливостям Conky Manager сюди слід додати скріншот теми і файл з авторської інформацією.

Пакети Conky Manager в даний час доступні в Launchpad для Ubuntu і похідних (Linux Mint, і т.д.).

sudo apt-add-repository ppa: teejee2008 / ppa sudo apt-get update sudo apt-get install conky-manager


UNetbootin для створення "живих" флешок

Запис установочного "живого" ISO-образу дистрибутива Linux на флешку - досить поширена завдання. Я, наприклад, вже давно не користуюся CD-приводом для установки або оновлення системи. Для вирішення цього завдання існує чимало програм. UNetbootin - одна з їх числа.

UNetbootin (Universal Netboot Installer) - це вільна утиліта для створення Live USB з ISO-образів дистрибутивів Linux / BSD. Ця утиліта кроссплатформенная, і її збірки є для Windows , Linux і MacOS . Остання недавня версія програми - UNetbootin 585.

З корисних властивостей UNetbootin можна назвати не деструктивну інсталяцію ISO-образу на флешку, коли не проводиться її переформатування, і флешку з встановленої Live-системою можна продовжувати використовувати як звичайний змінний носій інформації.

Працювати з UNetbootin просто: вибрати ISO-образ, вибрати завантажувальний пристрій і натиснути OK. Також UNetbootin має великий список заздалегідь приготовлених ISO-образів популярних систем, які можна завантажити через Мережу безпосередньо з самої програми.

Я, наприклад, за допомогою UNetbootin створив Live-USB останньої версії "Федори". А деякі гарячі голови використовують UNetbootin навіть для створення завантажувальних флешок з Windows XP / 7, хоча, звичайно, цей спосіб не можна назвати стандартним для UNetbootin і схваленим в Microsoft.


RedNotebook для литдибр

Зараз прийнято вести свої особисті щоденники в публічному онлайн-режимі на спеціальних сайтах-блогах. Такі приватні особисті дневнічкі, на відміну від блогів професійних seo -шніков, правозахисників та інших представників "серйозних бізнесів", отримали смішну назву "литдибр", отриманого при наборі слова "щоденник" на клавіатурі з помилково перемикання розкладки. Але є і "старомодні" способи ведення щоденника в оффлайн-режимі виключно для себе за допомогою спеціальних програм. Наприклад, для оффлайн-литдибр добре може підійти додаток RedNotebook .

На вигляд RedNotebook - практично натуральний Livejournal . Тут є календар, хмара тегів, поле для пошуку і сама стрічка щоденникових записів.

RedNotebook працює в двох режимах: редагування і перегляд. При роботі в режимі редагування доступні базове форматування тексту, створення посилань, вставка зображень, тегів. підтримується розмітка Markdown .

У RedNotebook є також готові шаблони записів - контакти, дзвінки, поїздки, зустрічі і т.д. До вже готовими шаблонами можна створити свої власні.

Є можливість створити резервну копію свого щоденника. Також присутній експорт записів в PDF , HTML , Latex .

Такі щоденники, як RedNotebook, програють веб-варіантам в тому, що до онлайн-щоденників є доступ з будь-якого комп'ютера, підключеного до Мережі. Зате до щоденника RedNotebook не мають доступу різні системи стеження типу PRIZM. Хоча при цьому додаткова опція в RedNotebook для шифрування записів не завадила б.

RedNotebook - додаток кроссплатформне. Російська локалізація виконана на відсотків вісімдесят. Вага установника програми в залежності від ОС складає до 30 мегабайт. Остання версія з виправленнями помилок 1.7.2.


Файловий менеджер Fire Commander

Якось ми на прикладі FTP-клієнтів FireFTP вже розповідали про браузерних програмах . Такі програми виконуються у вигляді розширення для браузера Firefox .

Fire Commander - ще одне таке додаток. Це розширення для браузера являє собою традиційний двохпанельний файловий менеджер . Може стати в нагоді прихильникам роботи з файлами в двохпанельний режимі, в системах, де, наприклад, злий адмін не дає встановити Total Commander .

А можливостей Fire Commander дає досить, незважаючи на те, що "важить" розширення близько 100 кілобайт. З його допомогою можна здійснювати основні маніпуляції з файлами і каталогами: навігація, копіювання, переміщення, видалення, перейменування, створення. Fire Commander працює з ZIP архівами , Підтримує запуск командного рядка. У програмі є вбудований переглядач для текстових файлів і картинок. Зовнішні програми для поширених типів файлів можуть бути також налаштовані.

Зовнішні програми для поширених типів файлів можуть бути також налаштовані

Для роботи мишкою в Fire Commander можливостей трохи, і, наприклад, drag-n-drop не працює. Зате тут в пошані клавіатура, і працюють всі стандартні клавіші: F1 - допомога, F2 - перейменування, F3 - перегляд, F4 - редактор, F5 - копіювання, F6 - переміщення, F7 - створення директорій, F8 - видалення. Повний набір всіх клавішних поєднань можна подивитися на спеціальній сторінці .

Розробка розширення ведеться постійно, і поточна версія програми - Fire Commander 0.3.6.


серверний файл-менеджер AjaXplorer

За компанію до попереднього файлового менеджера слід зазначити і ще один засіб для роботи з файлами на основі веб-технологій. Це набір скриптів AjaXplorer , Який призначений для організації на веб-хостингу файлового господарства, з доступом до нього через звичайний браузер . Як і багато інших веб-додатки, AjaXplorer написаний з використанням HTML , PHP , AJAX і JavaScript .

Корисною фішкою AjaXplorer, на мій погляд, можна назвати багато користувачів режим роботи. Тому за допомогою цього набору скриптів можна легко організувати розмежований доступ до файлів на сервері.

З інших можливостей AjaXplorer можна назвати наступні функції:

  • базові операції з файлами - створення, перейменування, копіювання, переміщення, видалення, скачування файлів або каталогів;
  • режим drag-n-drop, підтримка клавішних поєднань;
  • мультизагрузка файлів;
  • редагування файлів з підсвічуванням коду;
  • онлайн перегляд зображень, прослуховування MP3-файлів ;
  • робота з архівами zip;
  • корзина з можливістю відновлення;
  • модульна архітектура, що дозволяє розширювати базовий набір скриптів.

Є також мобільний клієнт для Android , Який, правда, не володіє поки ще всі можливості роботи через звичайний браузер.

AjaXplorer пережив недавно оновлення до п'ятої версії. В даний час виходять мінорні версії AjaXplorer з виправленням помилок, і тим, хто його вже використовує, поки, напевно, не слід поспішати з оновленням.


Fedora 19 "Кот Шредінгера"

Fedora Project випустила нову версію ОС з відкритим кодом Fedora 19 , Під кодовою назвою "Schr? Dinger's Cat". І з цією назвою відбувся невеликий конфуз. Через специфічні символів в назві нового дистрибутива, оновлення ядра призводило до створення неправильного grub2.cfg, в результаті чого завантаження була неможлива. Виправити проблему вдалося через якийсь хитрий "милиця", і після цього розробники, схоже, зареклися давати нестандартні назви нових версій системи.

Дистрибутив Fedora раніше був, в першу чергу цікавий тим, що містив завжди найсвіжіші версії прикладного та системного ПЗ, аж до бета-версій. Але зараз, коли є роллінг-дистрибутиви і Launchpad для Ubuntu, це вже не так актуально.

Головною ж особливістю Fedora є те, що це практично бета-версії Red Hat Enterprise Linux , І за якими можна судити про майбутню системі RHEL 7. Наприклад, в Fedora 19 відмовилися від використання бази даних Oracle MySQL і перейшли замість неї на Maria DB . Сміливе рішення, хоча при цьому пакети з MySQL все одно залишаться доступні в якості додаткової опції.

Сміливе рішення, хоча при цьому пакети з MySQL все одно залишаться доступні в якості додаткової опції

Для російськомовних користувачів інтерес представляє RFRemix 19 . Це Fedora 19, в якому виправлені недоліки системи, породжені американським патентним законодавством: додані кодеки мультимедіа, поліпшена підсистема рендеринга шрифтів. Ще RFRemix відрізняється поліпшеними параметрами російськомовної локалізації.

Михайло АСТАПЧІК

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: