Штраф за роботу без ліцензії

 1. Підстави для притягнення до відповідальності
 2. Хто вважається правопорушником
 3. суми штрафів

Ліцензія - це спеціальний дозвіл, що видається юридичній особі або приватному підприємцю на право здійснювати конкретного виду роботу, яка є ліцензованим видом діяльності. Являє собою документ, що видається органом, що ліцензує на паперовому або електронному носії, підтвердженим електронним підписом. Відповідальність за порушення підприємницької діяльності, або за діяльність без ліцензії, передбачена Адміністративним кодексом РФ, Кримінальним кодексом РФ.

Підстави для притягнення до відповідальності

Ліцензія - це спеціальний дозвіл, що видається  юридичній особі  або приватному підприємцю на право здійснювати конкретного виду роботу, яка є ліцензованим видом діяльності

За роботу без ліцензії до відповідальності притягуються громадяни, які беруть участь в бізнесі, при наявності відповідних доказів їх обізнаності про незаконність скоєних ними дій. Приводом для притягнення до відповідальності є:

 • робота без реєстрації;
 • робота без отримання ліцензії, у випадках, коли вона є необхідною;
 • порушення правил ліцензування.

Підприємці, що працюють без створення юридичної особи, піддаються покаранню, як посадові особи.

Згідно з нормами Цивільного кодексу, при виникненні розбіжностей між незареєстрованим підприємцем і його контрагентами, заходи для їх вирішення будуть застосовуватися відповідно до законодавчих норм що регулюють діяльність підприємців.

При розбіжності з податковими органами, на нього так само поширюються всі правила і вимоги, передбачені Податковим кодексом для підприємців.

Хто вважається правопорушником

Згідно зі встановленими правилами і законами, вважається, що підприємець працює без ліцензії, якщо:

 • він подав заяву на отримання ліцензії, але ще не отримав позитивного повідомлення про її проведення;
 • при отриманні відмови в отриманні ліцензії;
 • в разі призупинення дії ліцензії;
 • по закінчення часу дії ліцензії і т.д.

За вчинення даного правопорушення, підприємець, може бути підданий адміністративному або кримінальному покаранню.

суми штрафів

Адміністративний кодекс передбачає штраф за роботу без ліцензії від 4000 до 5000 рублів з конфіскацією сировини, знарядь виробництва, виготовленої продукції.

Порушення умов, передбачених ліцензією так само карається накладенням штрафу від 3000 до 4000 рублів. За грубі порушення штрафні санкції збільшуються до 5000 рублів або призупиненням права діяльності терміном до 90 діб.

Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за роботу без ліцензії - штраф до 300 000 рублів, або в розмірі доходу засудженого за 2 роки, обов'язкові роботи від ста вісімдесяти до двохсот сорока годин, арешт від 4 до 6 місяців. При обтяжуючих обставинах - штраф від 100 000 до 500 000 рублів, або в розмірі доходу засудженого за 3 роки, позбавлення волі на строк до 5 років з накладенням штрафу до 80000 рублів.

Суб'єктом такого злочину можуть бути особи, які мають громадянство РФ і іноземні громадяни, які досягли віку 16 років.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: