Що таке шрифти в кривих і шрифти в векторі

Для початку маленький відступ:

Багато хто вже знає, що графіка ділиться на два типи: векторна і растрова.

Растрове зображення, як мозаїка, складається з безлічі маленьких точок (пікселів).

Растрове зображення, як мозаїка, складається з безлічі маленьких точок (пікселів)

Кожна точка містить інформацію про колір. Якщо растрове зображення сильно збільшити - це безліч маленьких квадратиків (пікселів) стане помітним, картинка сильно втратить у якості, так як між квадратиками є відстань. Вони не злиті в єдине ціле. При «розтягуванні» така картинка немов рветься на точки.

Найбільш поширені растрові формати: JPEG, PNG, TIF.

Найпопулярніший редактор растрової графіки - Adobe Photoshop.

Векторне зображення складається не з пікселів, а з безлічі опорних точок і з'єднують їх кривих. Воно описується математично і його можна збільшувати скільки завгодно без втрати якості.

Воно буде «розтягуватися» під потрібний вам розмір, при цьому вага самого файлу мінятися не буде, тому що математичний опис (грубо кажучи, формула) теж не буде змінюватися.

Найпопулярніші векторні формати: CDR, AI. Найпопулярніші редактори векторної графіки - Adobe Illustrator, Corel Drow.

А ось тепер необхідно ввести ще одне поняття - векторні шрифти.

До шрифтів відноситься все те, що ви можете набрати на клавіатурі - букви і символи. Векторні шрифти - це не картинка в векторі. Це набір настановних файлів з заданими формулами - щоб ваші букви виглядали так, а не інакше. Вони як і зображення складаються з опорних точок і з'єднують їх кривих (мають математичний опис), нов цьому описі задані всі букви шрифту і цифри + є окремі описи для різних написань / накреслень одного і того ж шрифту (bold, з нахилом і т.п .).

)

Всі ви напевно стикалися з ситуаціями, коли якийсь шрифт в програмі підтримує тільки кирилицю або латиницю, і ви не можете використовувати його для двох мов. Це хороший приклад відсутності відповідної формули. У такому випадку ми можемо сказати - такого шрифту для кирилиці просто немає. І «намалювати» його за допомогою клавіш клавіатури ми ніяк не зможемо. Те ж саме, якщо ви хочете зробити шрифт жирніше (bold), а математичний опис такого шрифту відсутній - такого шрифту просто немає.

Те ж саме, якщо ви хочете зробити шрифт жирніше (bold), а математичний опис такого шрифту відсутній - такого шрифту просто немає

Є ще таке поняття, як растровий шрифт. Просто кажучи, це шрифт - картинка. Кожен знак якого надано у вигляді рядів растрових точок (пікселів), послідовно заповнюють його контур. Змінити масштаб такого шрифту - велика проблема, тому зараз растрові шрифти майже повністю замінені векторними.

Коли від замовника вимагають шрифти в векторі (в настановних файлах)?

Коротко: коли дизайнер верстає макет з нуля або вносить зміни в текст в макеті. (Ми в нашій друкарні в Москві робимо і те, і інше).

Якщо ви хочете, щоб ми написали у вашому макеті текст певним шрифтом або змінили написання шрифту (зробили жирніше), а шрифт не є стандартним (встановленим в офісних програмах за замовчуванням), нам потрібно, щоб ви прислали математичний опис цього шрифту для установки на комп'ютер верстальника. Як правило, це файли * ttf, * otf.

АЛЕ! Як говорилося вище - у кожного шрифту є певна кількість варіантів накреслень, і для кожного виду потрібно свій окремий файл установки.

Як говорилося вище - у кожного шрифту є певна кількість варіантів накреслень, і для кожного виду потрібно свій окремий файл установки

Тому, якщо ви просите зробити шрифт жирніше, а файлу з таким описом шрифту Ви не надіслали або творець шрифту не передбачив можливість саме для цього шрифту такого накреслення (що часто зустрічається в декоративних шрифтах, що імітує рукописний, найчастіше в назві присутнє script), ми не зможемо зробити цього «екологічним» способом.

Тому, якщо ви просите зробити шрифт жирніше, а файлу з таким описом шрифту Ви не надіслали або творець шрифту не передбачив можливість саме для цього шрифту такого накреслення (що часто зустрічається в декоративних шрифтах, що імітує рукописний, найчастіше в назві присутнє script), ми не зможемо зробити цього «екологічним» способом

Нам доведеться штучно обводити шрифт, що спричинить за собою втрату його оригінального накреслення і позначиться на естетиці макета (зміниться відстань між буквами, погіршиться читаність шрифту і т.п.). Дизайн поліграфічної продукції постраждає.

І ще: шрифти в векторі і шрифти «в кривих» - це не одне і те ж.

Що таке шрифти в кривих і коли потрібні вони?

Шрифт в кривих - це тільки самі лінії шрифту, тобто це вже не шрифт, а векторна картинка.

Тобто змінити текст (виправити букву, дописати слова, змінити накреслення) в такому макеті при відсутності у нас цього шрифту у вигляді інсталяційний файл ми не зможемо. Це «заморожена» версія векторного шрифту, його «зліпок».

Ми просимо макет зі шрифтами «в кривих» в тому випадку, якщо від нас не вимагається змінювати текст. Текст вже є в макеті, але в макеті треба зробити якісь зміни, які не стосуються текстової частини. Скажімо, треба посунути, поміняти текстовий блок місцями з картинкою або просто додати інші ілюстрації. Або ж поміняти формат вироби, поміняти фон і т.п.

Ми також просимо перевести шрифти «в криві» в тому випадку, якщо бачимо, що шрифт "злетів" в pdf, або ви надіслали макет не відповідає вимогам (тобто не друкування pdf)

Як перевести шрифти в криві?

Якщо перед здачею ГОТОВОГО макета до друку шрифти в ньому необхідно перевести в криві, для цього необхідно виділити текст і натиснути комбінації клавіш:

Corel Draw - CTRL + Q

Adobe Illustrator - CTRL + SHIFT + O

Читайте також: Як замовити друк продукції в нашій друкарні в Москві? (Погодження) і Вимоги до макетів

Коли від замовника вимагають шрифти в векторі (в настановних файлах)?
Що таке шрифти в кривих і коли потрібні вони?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: