Трасування - переклад з растра в вектор. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

SneznyBars всі записи автора

Зараз же ми розглянемо дуже животрепетну тему для початківців ілюстраторів - трасування. Трасування від слова trace (слід, відбиток, читається [treis]) - переклад з растрової графіки в вектор.

Я отримую багато листів з питанням, як же переводити в вектор існуючі олівцеві начерки, малюнки гуашшю і т.д. Чи можна це зробити автоматично? І чи достатньо буде просто конвертувати JPEG в EPS?

Давайте розберемося, що ж таке вектор, а що таке растр, адже досить тільки зрозуміти цю різницю, і більшість питань зникне саме по собі!

Зазвичай ми маємо справу в растровими зображеннями: знімаємо на цифровий фотоапарат, сканірум малюнок або просто зберігаємо картинку з сайту Інтернету, все це - набір пікселів, тобто якась матриця точок, з яких складається малюнок.

А принципова відмінність вектора - це те, що малюнок складається не з точок, а з об'єктів - фігур, які задаються математичними формулами. Звідси різниця, при збільшенні растрової картинки рано чи пізно малюнок буде розпадатися на квадратики-пікселі. Вектор можна збільшувати скільки завгодно, формула залишиться формулою, тобто межа в малюнках залишиться такою ж чіткою.

Векторний малюнок тюльпана, зроблений по фотографії.
Векторний малюнок тюльпана, зроблений по фотографії

Векторний малюнок тюльпана, зроблений по фотографії

Збільшений фрагмент фотографії та векторного файлу.

Якщо ви просто переконвертіруете файл з JPEG в EPS, то це нічого не змінить, як була матриця пікселів, так вона і залишиться. Це схоже на те, як ви б сіль з банки під написом "сіль" пересипали в банку з написом "цукор". Але напис на банці сіль солодше не зробить.

Файл EPS може містити як растрові, так і вектор об'єкти, але стоки приймають тільки такі EPS, які містять тільки векторні об'єкти.

Для того, щоб перевести фотографію або малюнок в вектор, потрібно створити в векторі об'єкти, які відповідають групам пікселів растрового зображення.

Можна використовувати автоматичне трасування. Наприклад, трассіровать можна за допомогою того ж Illustrator: вставляєте растрове зображення в Illustrator, виділяєте його, вгорі з'являється кнопку Live Trace. Якщо натиснути на трикутник поруч з кнопкою, то з'являться встановлені параметри.

Залежно, що ви хочете перевести в вектор (фотографію, чорно-біле зображення, начерк, логотип), потрібно вибрати відповідний параметр.

При виборі Tracing Options (настройки трасування) ви можете налаштувати параметри вручну для досягнення найкращого результату. Якщо результат вам сподобався, натисніть кнопку Expand (там же зверху).

Принцип трасування: векторні об'єкти створюються по контуру кордонів схожих за кольором пікселів. Тому при автоматичному трасуванні фотографій дуже складно отримати оптимальний результат: об'єктів буде або занадто багато або важливі деталі будуть відсутні.
Принцип трасування: векторні об'єкти створюються по контуру кордонів схожих за кольором пікселів

Важливою особливістю вектора є і те, що ви можете відключити, видалити, перемістити, збільшити, відобразити і т.д. будь-який об'єкт в малюнку, не порушуючи при цьому інші елементи. Тобто вектор можна легко редагувати. І покупці на багатьох банках платять більше за вектор саме через цю можливості.

На жаль, якщо з автоматичне трасування дала вам близький до фотографії результат, то, швидше за в файлі скільки об'єктів, що відредагувати їх абсолютно неможливо. Приклад на малюнку вгорі - спробуйте змінити положення будь-якого пелюстки, що складається з тисячі-другий якірних крапок. На мій погляд - неможливо!

Тому фотобанки не люблять, а деякі і не приймають, щойно зроблені автоматичного трасування.

Ось правила Istockphoto.com http://russki.istockphoto.com/illustrator_5.3_traces.php

"Будь ласка, майте на увазі, що iStock не приймає автотрассірованние файли. Автотрассірованние файли може бути дуже складно редагувати: в них додаються непотрібні точки і форми, з'являються дивні кольору, а складні долі часто сильно огрубляются. Будь ласка, не розраховуйте на те, що комп'ютер зробить за вас вашу роботу, а візьміться за перо і використовуйте свої очі, щоб визначити місця, де повинні бути точки. "

Коли ж доцільно використовувати автоматичне трасування? Використовуйте їх для створення векторів відбитків пальців, губ, мазків пензля, розбризканих краплею чорнила, слідів крейди, тобто всіляких гранджевих елементів. Для того, що має складну структуру, що важко або практично неможливо створити самостійно. У цих випадках для зображення фактури векторна неакуратність неминуча.

На малюнку: чорнило були спочатку разбразгани по папері, результат сфотографований, файл переведений в вектор. Праворуч - приклад їх використання.
На малюнку: чорнило були спочатку разбразгани по папері, результат сфотографований, файл переведений в вектор

Так як же все таки перевести растр в вектор? Якщо ви хочете отримати гідний результат, яким можна пишатися, то вам доведеться зробити все самостійно! Тобто намалювати все контури, там де вони повинні бути, потім їх розфарбувати.

Запевняю вас, що результат буде набагато краще, якою б трассировщик ви не використали. Ви набагато краще знаєте, ніж будь-який комп'ютер, де проходить межа між двома об'єктами, де повинна бути висока деталізація, а де достатнього і одного елемента.

Ручне трасування фотографії:
Ручне трасування фотографії:

Ручне трасування фотографій - дуже хороший спосіб навчитися малювати. Так що якщо у вас є цифровий фотоапарат, але якість знімків залишає бажати кращого, використовуйте його для створення основи для майбутнього вектора. Вам не доведеться морочитися з пропорціями і розташуванням світла, не треба думати, де знаходяться тіні, а де повинні бути відблиски. Вам потрібно лише розставити крапки для створення контурів.

До речі, професіонали практично завжди використовують ручну трасування. Спочатку на папері малюють ескіз, він може бути різного ступеня опрацьованості, потім в програмі описують контури (з графічним планшетом це робити простіше) і доводять роботу до розуму.

Створення зображення на основі малюнка олівцем:
Створення зображення на основі малюнка олівцем:

Який би трасування була - ручний або автоматичною - файл, на основі якого ви її виробляли, повинен бути ваш. Не можна використовувати в якості прототипу растрові малюнки і фотографії знайдені в Інтернеті!

Ось що пише Istockphoto.com в своїх правилах:

"Ми цінуємо мистецтво трасування, але якщо ви не є автором вихідного зображення, то залиште похідні (тобто 'відбулися' від іншого джерела) зображення для власного естетичної насолоди або особистого портфоліо. IStock пильно стежить за похідними роботами.

Якщо вам потрібна основа, на якій ви хочете постоить свою роботу в Illustrator, пам'ятайте, що ви повинні бути творцем оригінального твору / фотографії / ескізу / малюнка / відскановане зображення, на якому ви засновуєте свою роботу. Якщо буде виявлено, що ілюстрація заснована на сторонньому джерелі (тобто на вами знайдених творах, зображеннях з Інтернету, роботах інших художників, журналах, кліп-артах і т.п.), то це може спричинити за собою припинення прав на завантаження . "

Акуратно використовуйте ваші власні фотографії при створенні векторів! У разі якщо особа впізнається - необхідний реліз. При завантаженні вектора отрисовать з фотографії на Istockphoto.com необхідно також завантажувати це фото (причепити на місце релізу). Якщо малюнок реалістичний, але в його основі не фото, а ескіз або ваш малюнок, то поступити потрібно так само, щоб виключити підозру в порушенні чиїхось прав. Поверх ескізу можна зробити відповідну напис (якщо боїтеся, що він може бути кимось несанкціоновано використовуватися).

джерело

Чи можна це зробити автоматично?
І чи достатньо буде просто конвертувати JPEG в EPS?
Коли ж доцільно використовувати автоматичне трасування?
Так як же все таки перевести растр в вектор?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: