Якщо верблюд не лізе крізь вушко голки

Vzplanout jako věchet slámy (Фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага)   От скажіть мені - те, що ви регулярно відвідуєте наші уроки, це ж ясно, неспроста Vzplanout jako věchet slámy (Фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага) От скажіть мені - те, що ви регулярно відвідуєте наші уроки, це ж ясно, неспроста. Це означає, що одного разу ви взяли і загорілися сильним почуттям до чеської мови. В даному випадку чехи порівнюють такий порив з пучком соломи: vzplanout jako věchet slámy - «спалахнути як пучок соломи», - скажуть тут про сильне і раптово виникло почуття.

Між іншим, в прояві своїх гарячих почуттів потрібно все-таки бути обачним. Адже трапляється таке, що хтось може виявитися не підготовленим до такої вашої спритності і просто злякатися. Тоді він подумає, що ви просто вилупилися з диких яєць: je jako z divokých vajec - «він як з диких яєць», - кажуть в Чехії про зірвалися з ланцюга індивідів.

Má žízeň jako velbloud (Фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага)   Ну, а з яйцями, як водиться, треба тримати вухо гостро, все-таки крихкий продукт як-ніяк Má žízeň jako velbloud (Фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага) Ну, а з яйцями, як водиться, треба тримати вухо гостро, все-таки крихкий продукт як-ніяк. Саме тому, якщо хтось в Чехії лавірує, ловчить і викручується - пояснення цьому простіше простого: tancovat mezi vejci - він «танцює між яйцями». Думаю, немає сенсу пояснювати, чому між яйцями слід танцювати акуратно. І адже так, буває, людина затанцює, що забуває і стакан води випити. Зате, коли він прийде до тями, то відчуває, що готовий випити цілу бочку води. Чехи рівень його спраги порівнюють з верблюжим: má žízeň jako velbloud - «він хоче пити як верблюд».

Між іншим, верблюд в Чехії - тварина особливе. Саме його закликають, щоб позначити, нездійсненність будь-якого факту: spíše projde velbloud uchem jehly - «скоріше верблюд пройде крізь вушко голки». Так, чого вже хитрувати, зізнайтеся, навряд чи хтось із вас бачив в житті таке шоу!

Фото: Jorge Barrios, License CC BY 3 Фото: Jorge Barrios, License CC BY 3.0 Unported Тим часом, верблюда ж використовують в своїх махінаціях і ті, хто схильний до перебільшень. Вони просто беруть і одним помахом руки перетворюють комара в верблюда! Dělat z komára velblouda - «робити з комара верблюда», - каже про них мудрий чеський народ.

Ну, про верблюдах ми помріяли, а тепер давайте поговоримо про таємниці. Як вважають чехи, таємницю таїти нічого, треба з нею йти назовні, так вони і говорять: ven s tím - «назовні з цим!» Тобто, заклик звучить щось на кшталт «по секрету всему свету». Не знаю, чи правильна це життєва позиція, проте, мабуть, це особиста справа кожного - чи видавати свої таємниці всьому світу.

А на цьому я з вами прощаюся, і головні свої таємниці - пізнання в області чеської мови - я на сьогодні видавати закінчую.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: