Microsoft Office 2013: записки здивованого користувача

Різними версіями Microsoft Office я користуюся з 1996 року. Переживши недовгий період захоплення вітчизняним текстовим редактором «Лексикон» (пам'ятаєте такий?), Одного разу спробував Word 6 - і тут же на нього перебрався. Підкупила можливість бачити на екрані текст саме в тому вигляді, в якому він буде надрукований. Сьогодні цим уже нікого не здивуєш, але тоді дивувало, та ще й як.

Наступні 16 років я регулярно переходив з однієї версії «Офісу» на іншу. Після того, як з тестерів ПЗ перейшов в журналісти, Word і зовсім став для мене найголовнішою комп'ютерною програмою. Років зо три тому, коли улюблений поштовий клієнт The Bat остаточно перетворився на анахронізм, почав потихеньку переповзати на Outlook, і рік тому перейшов на нього остаточно. Але з часів World 6 офісний пакет не викликав у мене ніяких емоцій. Так, щось ставало трохи краще, щось спочатку злегка дратувало, але в цілому перехід від версії до версії був поступовим і спокійним. Перевстановлювати на комп'ютері операційну систему - ну давайте заодно і «Офіс» освіжимо. А ні - так і нехай собі працює. Наприклад, незважаючи на приємну лаконічність Office 2010 в порівнянні з 2007, на моєму великому комп'ютері до останнього моменту стояла саме 2007 я версія. І ліцензія адже була, але якось руки не доходили. Працює - і добре. Але в січні 2013-го сталося несподіване: спробувавши Office 2013, я не тільки випробував по відношенню до нього масу емоцій, а й почав оновлювати офісний пакет на всіх особистих комп'ютерах. Спробую систематизувати враження.

1) Дизайн нового «Офісу» простий і елегантний. Все під руками, і в той же час панель інструментів не перевантажена. Функції розкладені по виразно названим вкладках, і практично всі забезпечені виразної іконкою. Чи не виникає неприємних запитань: «Та куди ж, %% № $, вони це засунули?». Ми, досвідчені хлопці, звичайно, звикли знаходити потрібні нам функції, куди б їх не занесло бурхливими думками експертів по usability, але в даному випадку гадати не треба. Все потрібне попадається на очі відразу.

Все потрібне попадається на очі відразу

2) В екстер'єрі Office 2013 оселилася приємна легкість. Вона проявляється як в шрифтах і компонуванні меню, так і в загальній кількості «повітря» на екрані. З чогось суто утилітарного екрани перетворень перетворюються на таку собі творче середовище. Звичайно, краще писати тексти в Word або робити звіти в Excel ми від цього не станемо, але займатися неприємною роботою буде менш неприємно.

3) Курсор! Прекрасний курсор! Раніше він рухався аби як, і на це ніхто не звертав уваги. Тепер же у всіх додатках курсор переміщається плавно, і букви з цифрами немов випливають з нього. Раніше таке траплялося тільки на екранах вигаданих комп'ютерів в фантастичних фільмах, а тепер - на улюбленому ноутбуці. Ось ніби ж дрібниця, зовсім дрібниця. Але дивишся на те, як нудно рухається курсор в старих версіях, і рука сама тягнеться за кредитною карткою.

4) Інтеграція з SkyDrive. На презентаціях Office 2013 напирали - як це чудово, коли файл лежить в хмарі, і ви з колегами можете працювати над ним все разом. Можливо, в такому собі звальних праці є особлива принадність, але я працюю з текстами в поодинці, і неважливо - зі своїми або чужими. Проте, тісний зв'язка з SkyDrive виявилася вкрай корисною і для мене. Самим SkyDrive користуюся давно. Зручний сервіс, не гірше інших. І останнім часом звик зберігати всі документи саме в його татко на всіх комп'ютерах.

Що ж, ніякої Office 2013 не потрібен? Дуже навіть потрібен! По-перше, новий офіс відправляє всі файли в SkyDrive сам, без моєї участі. По-друге, поряд з файлами, він відправляє туди і дані про їх редагуванні. Тобто, закривши файл на робочому ноутбуці, я запускаю Word будинку, і у мене зліва відразу ж з'являється список документів, над якими працював останнім часом. Один клік, і робочий файл відкривається будинку, причому на тому ж місці, де я закінчив з ним возитися. Зручно? Та не те слово. Досвідчені трудоголіки з останніх сил б'ють в долоні. Крім жартів, якщо ви використовуєте одночасно кілька комп'ютерів (наприклад, як я - відразу три), ця інтеграція заощадить масу нервової енергії. Скільки разів доводилося гарячково згадувати, на який з машин лежить потрібний документ, а тепер ось воно - завжди під руками, навіть якщо в даний момент користуєшся смартфоном або планшетом. Ну і переживати з приводу обвалення хмари не доводиться: фізичні копії на дисках все одно залишаться.

5) Інтеграція з соцмережами. Точніше, в моєму випадку - з одного соцмережею, Facebook. Також російська версія підтримує Linkedin, але я хоч і тримаю там аккаунт, однак користуватися ним не користуюся. А ось з Facebook все відмінно. Звідти автоматично підтягується контактна інформація, і, читаючи лист від знайомої людини, я заодно дивлюся - що він недавно публікував в Facebook. Контраст між серйозним посланням і котиками буває дуже зворушливим. Ну і поява в заголовку листа портрета співрозмовника, як мінімум, приємно.

6) Зросла швидкість роботи. Як відомо, кожна нова версія операційної системи і офісного пакету Microsoft працює набагато швидше старої. За ідеєю, вони вже повинні сильно перевершити швидкість думки, але, схоже, людство теж не стоїть на місці. У порівнянні з Office 2010 нова інкарнація дійсно запускається швидше і справляється з дорученнями (наприклад, з розкидання пошти по папках, згідно заданому правилу) трохи за менший термін. І це добре.

Чи є в новій версії щось погане або подразнюючу? Особисто я не помітив. Начебто у фінальній версії були проблеми зі стабільністю роботи (точніше, з її відсутністю), але з тих пір вийшла щедра порція оновлень, і зараз Office 2013 від дитячих хвороб позбувся. По крайней мере, за два тижні роботи на трьох різних пристроях мені не вдалося зловити жодного бага або, чого доброго, обвалення всього програми. Нормально працює (мені написали, що новий «Офіс» не дружить з деякими моделями мережевих принтерів HP. Можливо, мова йде про якісь нюанси конфігурації, але ось так).

Мене, правда, потішило, що вийшов одночасно з «сенсорної» Windows 8 офісний пакет не підтримує плитковий інтерфейс. Тобто, звичайно, в ньому з'являються відповідні іконки, але самі додатки запускаються в режимі Робочого столу. Виглядає це, треба сказати, забавно. Поставив копію Office 2013 на свій планшет Dell Latitude 10 , Спробував писати на ньому що-небудь корисне. Потужності 2-ядерного процесора Intel Atom для роботи вистачає більш ніж, а ось чутки про адаптованості нового офісного пакету до управління пальцями сильно перебільшені. Ви можете погортати сторінки, змінити шрифт, додати якусь позначку. Але коли справа дійде до серйозної роботи, без мишки і клавіатури обійтися не вдасться. Ну, чудес ніхто і не чекав. Зате на планшеті з Windows 8 можна організувати повноцінне робоче місце, на відміну від його сурогатів на конкуруючих платформах.

Як водиться, у Office купа різних версій, і коштують вони дуже по-різному. Щоб не переказувати всі можливі варіанти покупки, відразу відправляю читача на www.microsoft.ru , Там все написано максимально докладно.

Зупинюся на головному. Є два основні сценарії придбання нової версії «Офісу». По-перше, її можна купити назавжди. Продавці досить вільно поводяться з рекомендованими цінами Microsoft, але, наприклад, найпростішу версію, Home & Student можна придбати приблизно за 3 000 рублів, а цілком серйозну Home & Business за 8 000.

Другий варіант - покупка офісного пакету на певний термін. Обираємо не Microsoft Office 2013, а Microsoft Office 365. З користувальницької точки зору вони дуже схожі, але і відмінностей теж вистачає. Головне - ви стаєте власником ліцензії не назавжди, а на кілька місяців або на рік. Щомісячна підписка для домашнього користувача варто 249 рублів, а рік обійдеться в 2499 рублів. За цю суму ви можете встановлювати Office на п'яти комп'ютерах одночасно (при покупці звичайної ліцензії мова зазвичай йде про одну системі). До речі, серед цих комп'ютерів цілком можуть бути і системи на Mac OS.

Приємним бонусом стане можливість редагувати документи і читати пошту в браузерних версіях Word, Excel і Outlook (до речі, дуже схожі на справжні), а Microsoft від щедрот накине 20 гігабайт місця в хмарному сховищі SkyDrive. Подробиці про покупку, повторюся, краще почитати на Microsoft.ru, тому що там, за доброю традицією, багато-багато всяких варіантів ліцензій, в залежності від того, де саме ви плануєте використовувати «Офіс». Найкраще бути студентом: їм ліцензії на обидва варіанти віддають хіба що не безкоштовно.

Особисто мені до душі покупка ліцензії «в розстрочку». Хіба мало - що там трапиться через рік? Може знижки які будуть. Або спадок отримаєте. Багато варіантів. Ну і п'ять копій краще, ніж одна.

Резюме дуже просте. Office 2013/365 у Microsoft вийшов відмінний. Нічого не поставлено з ніг на голову, додатками можна користуватися без попередньої багатогодинної тренування, і всі вони дуже покращали. Правда, цінителі лають новий OneNote, але я принад цього додатка поки для себе не відкрив, тому порівнювати не візьмуся.

Office 2013 перший за 18 років, що викликає емоційну реакцію, причому, що не дуже типово для Microsoft, суто позитивну. У вряди-годи у корпорації вийшло зробити продукт не тільки функціональний, але і просто красивий.

Як водиться, на офіційному сайті можна скачати пробну версію. Простим смертним дається на безкоштовне знайомство місяць, але якщо уявити себе представником малого бізнесу (продайте одному сигарету за символічну суму, щоб не відчувати себе обманщиком), можна отримати і все три місяці. Тільки майте на увазі: гроші на ліцензію краще відкласти відразу, тому що повертатися на стару версію не захочеться зовсім точно.

Пам'ятаєте такий?
Чи не виникає неприємних запитань: «Та куди ж, %% № $, вони це засунули?
Що ж, ніякої Office 2013 не потрібен?
Зручно?
Чи є в новій версії щось погане або подразнюючу?
Хіба мало - що там трапиться через рік?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: