Open Broadcaster Software - безкоштовна відкрита програма для мовлення потокового відео - ProGamer.Ru

Xsplit вже пристойний час як вимагає грошей за критично важливий функціонал, а заміни цією програмою для інтернет мовлення в общем-то і немає. Або є?

Вчора на сайті reddit.com був опублікований пост, в якому програміст-ентузіаст презентував любителям Starcraft 2 (повідомлення з'явилося саме в старкрафтерском розділі сайту), а заодно і всім іншим геймерам свій власний стрімерскій софт, на цей раз безкоштовний і з відкритим кодом. Звичайно, програма ще тільки розвивається, і багато ще потрібно виправляти і допрацьовувати, зате спробувати софт в справі можна вже зараз.

Щоб наші читачі змогли дізнатися деякі подробиці цього проекту, ми перевели оригінальний пост з reddit на російську мову. У тексті міститься також і посилання на скачку програми. Приємного читання і успішного мовлення!

Коли я вперше зацікавився транслюванням Starcraft і інших ігор для своїх друзів, я почув про одному додатку і подумав: «Підписка? Серйозно? Так я сам можу його написати »... що я власне і зробив.

Отже, через два-три місяці пошуку інформації та копіткої праці я зібрав першу публічну альфа-версію програми для стріму. Цей додаток підтримує карти захоплення, веб-камери і захоплює вміст робочого столу. Ви можете використовувати різні ефекти, накладати зображення, 1 є навіть плагін API, щоб розробники могли додавати в додаток свій власний функціонал. Програма влаштована досить просто і освоїтися в ній можна відносно швидко. Вона написана на C / C ++ і Direct3D 11 для максимальної якості картинки.

І найголовніше - це відкритий код і абсолютна безкоштовність.

Є ще багато функцій, які потрібно реалізувати (таких, як стрім в avi / mp4), багато чого потрібно підкоригувати і можливо, інтерфейс потребує невеликих доробках і поліпшення, але навіть в поточному стані вона може бути дуже корисною, так що я зціпив зуби і дозволив всім бажаючим ознайомитися з нею.

Завантажити програму можна тут .

Важливі зауваження:

 • Установник на даний момент відсутня. На щастя, з додатком не потрібні ніякі зовнішні бібліотеки, так що ви можете просто завантажити і запустити його. Я збираюся зробити належний установник пізніше.
 • Windows XP не підтримується, тому що, на жаль, в Windows XP немає підтримки Direct3D 11.
 • Поряд з 32-бітної версією доступна і 64-бітна, і я б рекомендував її власникам 64-бітних Windows.
 • При захопленні вмісту екрану переконайтеся, що в налаштуваннях відключений інтерфейс Aero, або ж вимкніть його в системних настройках, інакше частота кадрів буде жорстоко просідати. Майте на увазі, що захоплення екрану не підтримує повноекранні режими ігор. Ігри доведеться запускати у вікні, а Starcraft / Diablo в повноекранному (віконному) режимі.
 • Файл допомоги ще не завершений, але він вже містить базову інформацію про налаштування та використанні програми.
 • Плагін API поки не забезпечений документацією.

На даний момент з заздалегідь визначених потокових сервісів є тільки twitch / justintv. Якщо ви не використовуєте twitch, доведеться вводити інформацію про сервер вручну. Якщо ви можете повідомити мені необхідну інформацію про інших сервісах, на зразок own3d або ustream, я з радістю додам її в список (в services.xconfig).

Ніякого тестування не проводилося, це альфа-версія, яка запускалася лише на трьох різних машинах на момент написання цих рядків. Безсумнівно, люди будуть стикатися з помилками, проблемами і у кого-то цілком можуть виникнути складності з конфігураціями комп'ютерів, які я поки не передбачив.

Якщо ви хочете перевести додаток на іншу мову, це можна легко зробити в папках locale. Все, що вам потрібно, це скопіювати англійський файл, перейменувати його в [код iso 639-1] .txt (наприклад, ru.txt для російської мови), а потім відкрити його і переводити рядки праворуч від орігінала.2 Якщо ви надішлете такий файл мені, я додам цю мову в опції програми. Текстовий файл обов'язково зберігайте в кодуванні UTF-8. Також потрібно перевести файли в папці plugins / DShowPlugin / locale. Приношу вибачення за те, що вони розділені, але я дуже хотів зробити плагін для прикладу API.

Для зв'язку зі мною можете використовувати електронну пошту: [email protected] . Також при виникненні помилок обов'язково надсилайте лог і будь-яку інформацію про те, що конкретно сталося. Буду дуже вдячний.

І так, поки не почалися розмови про ffsplit - я не знав про нього майже до самого завершення роботи над альфа-версією. Так що, я вирішив доробити додаток - по крайней мере, сам по собі код може здатися комусь корисним, я буду задоволений і цим.

Стежити за оновленнями проекту можна на Твіттері: https://twitter.com/OBSProject

Оновлене:

 • А ви, хлопці, досить швидко працюєте. Дякую за тестування і підтримку. Як я і очікував, виникли проблеми. Ось список неполадок, виявлених на даний момент:
 • Аудіо: Деякі мікрофони можуть не працювати. Можете спробувати іншу модель, або відключити мікрофон, поки я це не виправлю. Будь ласка, надсилайте мені логи, якщо у вас виникають проблеми з мікрофоном.
 • Динаміки: Не працюють деякі конфігурації динаміків. Якщо у вас з'являється помилка «Speaker setup not yet implemented», будь ласка, надішліть мені лог, щоб я міг дізнатися вашу конфігурацію і додати її підтримку в наступній версії. Якщо ви не хочете чекати, налаштуйте більш просту конфігурацію, 3 і все повинно запрацювати.
 • Відео йде ривками: Оновлене! Причина не в захопленні екрану, а в дечому іншому, в наступному оновленні я це виправлю.
 • Software Desktop Capture не видає помилок, але або зафарбовує все чорним, або не захоплює взагалі: Ах, да. Я стикався з такою проблемою раніше, правда тільки на 64-бітової версії, але вона може виникнути і на 32-бітної. Її причина не в моєму додатку, а в бібліотеках Microsoft, які потрібно оновити. Перевірте наявність оновлень Windows, якщо це не допомогло, спробуйте оновити DirectX і драйвер відеокарти.
 • Помилка при додаванні об'єктів з робочого столу: 4 причина помилки виявлено і вона буде виправлена ​​в наступному оновленні.

Або є?
Коли я вперше зацікавився транслюванням Starcraft і інших ігор для своїх друзів, я почув про одному додатку і подумав: «Підписка?
Серйозно?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: