Нічні автобуси везуть з клубів на роботу

Смольний підбив перший підсумок роботи нічних автобусів: за одну ніч з 30 червня на 1 липня ними було перевезено 520 пасажирів. Згідно зі статистикою, найбільший пасажиропотік припав на час з 0 годин до 1.30 і з 4 ранку до 5.30, причому серед тих, хто скористався цією послугою, було багато молоді. «Фонтанка» оцінила ці цифри. Смольний підбив перший підсумок роботи нічних автобусів: за одну ніч з 30 червня на 1 липня ними було перевезено 520 пасажирів

http://news.spbmy.ru/2012/06/27/4165/

Смольний підбив перший підсумок роботи нічних автобусів: за одну ніч з 30 червня на 1 липня ними було перевезено 520 пасажирів. Згідно зі статистикою, найбільший пасажиропотік припав на час з 0 годин до 1.30 і з 4 ранку до 5.30, причому серед тих, хто скористався цією послугою, було багато молоді. «Фонтанка» оцінила ці цифри.

Першу статистику роботи нічних автобусів, які поки ходили тільки одну ніч - з суботи 30 червня на неділю 1 липня, - опублікував у себе в Твіттері голова комітету з транспорту Станіслав Попов. В цілому за п'ять з половиною годин роботи маршрутів, з 0 годин до 5.30 ранку, перевезений 521 чоловік, що чиновником було розцінено як «непоганий результат».

Найбільше пасажирів скористалися послугами автобуса №2М, який дублює «синю» гілку метро, ​​- 164 людини, що не дивно: він проходить відразу за кількома магістралях, на яких кипить життя і вночі, - Московський проспект, Садова вулиця, Невський і Каменноостровскому проспекти . Другий популярний маршрут - 3М, який йде паралельно «зеленої» гілці: його результат - 131 пасажир. Звичайно, ця популярність навряд чи пов'язана з тим, що на ньому можна вночі дістатися від «Рибальського» до «Елізаровскій», а швидше з тим, що 3М проходить весь Невський проспект, а також перетинає Васильєвський острів.

Близько 100 пасажирів перевіз і маршрут 4М, дублюючий «помаранчеву» гілку, яка також петляє по центру - від площі Олександра Невського він йде спочатку по Невському, а потім через Ліговський і роз'їжджаючи до Сінний площі.

В аутсайдерах опинилися два напрямки: 5М ( «фіолетова» гілка, 72 людини) і 1М ( «червона», 53). Швидше за все, останнє місце 1М пов'язано з тим, що, на відміну від всіх інших маршрутів, він тільки перетинає Невський в районі Ливарного, а нічний проспект Сутички, за яким він іде значну частину шляху, - це не нічний Московський проспект автобуса №2М.

Є у Смольного і перша статистика за віковим складом пасажирів нічних автобусів, а також по динаміці потоку: по-перше, водії отримали завдання вести візуальне спостереження за тими, хто сідає в автобус, а по-друге, певну інформацію дають і дані валідаторів, які , наприклад, показують, скільки людей скористалися звичайним проїзним, а скільки - студентським. Як кажуть в комітеті з транспорту, пік пасажирів припав на період з 00 годин до 1.30, а автобусами в цей час в основному користувалися молоді люди і туристи, які розплачувалися за готівковий розрахунок.

Після 2 години настав провал - пасажирів було дуже мало, а зростання почалося після 4 ранку. У лідерах знову була молодь, тільки на цей раз виснажена нічним життям; були і ті, хто, судячи з їх зовнішнім виглядом, сіли в нічний автобус, щоб дістатися на роботу. При цьому візуальні дані збігаються з висновками, які можна зробити, порівнюючи маршрут і кількість перевезених пасажирів: так, максимальна кількість пасажирів в автобусі №2М спостерігалося на ділянці Московський проспект - Садова, а 4М колесив по правому березі практично порожнім.

Виникає питання: 521 пасажир за ніч - це багато чи мало? Нагадаємо, що на маршрути ГУП «Пассажіравтотранс» вивів 67 автобусів великої місткості, які вміщують в середньому близько 100 чоловік кожен. Таким чином, при максимальній завантаженості за один рейс вони могли б перевезти 7 тисяч пасажирів. Однак, як зауважують фахівці, орієнтуватися скоріше потрібно не на загальну місткість автобусів, в яку включаються і стоячі місця, а тільки на кількість сидячих місць: навряд чи настануть такі часи, коли вночі автобус буде настільки забитий, що в ньому буде ніде сісти. У стандартному ЛіАЗ, які панують в автопарку «Пассажіравтотранс», близько 23 сидячих місць; таким чином, за один рейс 67 автобусів могли б перевезти 1500 сидячих пасажирів, а перевезли за всю ніч 521 - що, дійсно, не так погано.

Крім того, як нагадують експерти, Смольний розповів про проект роботи нічних автобусів за кілька днів до їх запуску - 27 червня, так що дізнатися про нього змогли в основному лише ті городяни, хто активно стежить за новинами. «Бачила тільки що запущені нічні порожні автобуси - люди з диким подивом на них поглядають і не наважуються навіть підходити», - написала в першу ніч роботи проекту блогер @tj_hedg. «Хороша ідея - нічні автобуси, доїхав до будинку сьогодні, тільки потрібна реклама в метро і самих автобусах, щоб люди знали про них», - розповів @ obraz89, також відбивши погану інформаційну артпідготовку проекту.

Ще одна причина низької інформованості - таблички з покажчиками маршрутів і розкладу їх руху стали з'являтися лише на цьому тижні. поки вони є тільки біля станцій метро , Однак, як обіцяють в комітеті з транспорту, скоро з'являться і на інших зупиночних пунктах.

Відзначимо, що один і той же нічний маршрут повторюється на покажчику два рази: в повному варіанті і з літерним префіксом, наприклад: 1М і 1 Мб. Префікси введені для позначення маршрутів, які курсують в період розводки мостів; наприклад, 1МА ходить від автостанції на вулиці Ушинського (станція метро "Дев'яткіна") до "Площі Леніна", а 1 Мб - від вулиці Маршала Жукова ( "Проспект Ветеранів") до "Чернишевській".

Таким чином, перший досвід курсування нічних автобусів можна визнати вдалим, що, в принципі, відбили в блогах ті петербуржці, які скористалися його послугами в першу ніч.

«У Пітері запустили нічні автобуси. І це круто, товариші! Таксисти, давайте, до побачення! »- написав @ pr_spb_8p." Крута ідея комітету з транспорту - нічні автобуси паралельно лініях метро. Бомбили негодуе », - розповів @tuya_mujer.

Висловлювали петербуржці і зауваження: «затестіть нічний автобус. Моя думка: потрібно виділити транспорт, який споживає менше палива (якщо можливо), інтервал зробити більше »(@bereznisky). Відзначимо, правда, що поки направити автобуси середньої місткості дійсно немає можливості - парк ГУП «Пассажіравтотранс» складається в основному з транспортних засобів великої місткості. А приватні перевізники, у яких є в парку така техніка, візьмуться за нічні автобуси тільки в тому випадку, якщо, крім субсидії, Смольний передбачить ще і невеликий прибуток.

Нагадаємо, що до кінця серпня нічні автобуси курсуватимуть тільки по вихідних і святкових ночами, після чого буде прийнято рішення: закривати проект або запустити його в щоденному режимі.

Маршрути нічних автобусів можна побачити тут .

Андрій Захаров, "Фонтанка.ру"

Виникає питання: 521 пасажир за ніч - це багато чи мало?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: