Як виміряти швидкість інтернету?

 1. В яких одиницях вимірюється швидкість Інтернету?
 2. Як виміряти швидкість з'єднання?
 3. Альтернативний спосіб: перевірка Інтернет-з'єднання за допомогою торрентів
 4. Що може впливати на швидкість з'єднання?

Від швидкості Інтернет-з'єднання залежить, перш за все, ваш комфорт при використанні мережі.

При падінні швидкості найпростіші сторінки можуть завантажуватися хвилинами, а на скачування фільму в HD-якості буде потрібно від декількох годин до декількох діб. Природно, що проблему хочеться усунути, причому якомога швидше, але спершу потрібно переконатися, що вона взагалі існує.

В яких одиницях вимірюється швидкість Інтернету?

Пропускна здатність інтернет-з'єднання (тобто, власне, швидкість Інтернету) - це кількість даних, які комп'ютер приймає або передає за певну одиницю часу (зазвичай це секунда).

У багатьох користувачів викликає утруднення те, що одночасно використовуються дві різних одиниці виміру: біти і байти.

 • 1 байт = 8 біт;
 • 1 кілобайт (КБ) = 8 кілобіт (Кбіт) = 1 024 байт;
 • 1 мегабайт (Мб) = 8 мегабіт (Мбіт) = 1024 кілобайт;
 • 1 гігабайт (Гб) = 8 гігабіт (Гбіт) = 1024 мегабайт.

Складність виникає в тому, що швидкість Інтернет-каналу зазвичай вимірюють в бітах, а ось розмір файлів зазвичай вказують в байтах. На практиці це означає, що якщо провайдер пропонує вам Інтернет-з'єднання зі швидкістю 100 Мбіт / секунду, файл розміром 100 мегабайт ви скачаєте за 8 секунд.

ВАЖЛИВО: У тарифах вказують саме вхідну швидкість, що виходить (на передачу даних), як правило, буде менше. Втім, велика вихідна швидкість потрібно рідко.

Також потрібно розуміти, що в прикладі вище мова йде про ідеальні умови - в звичайній ситуації швидкість все одно буде трохи нижче, ніж заявлена ​​(це пов'язано із завантаженням конкретного веб-сервера, станом ліній передач і т. Д.).

Як виміряти швидкість з'єднання?

Якщо ви помітили падіння швидкості, найпростіше буде скористатися одним з онлайн-сервісів з перевірки Інтернет-з'єднання. Працюють такі сайти дуже просто: вони відправляють вашого комп'ютера пакет даних певного обсягу і засікає час, потрібний на його отримання. Це швидкий, безпечний і точний спосіб визначити реальну швидкість з'єднання з мережею.

Перед тим, як вимірювати швидкість, потрібно:

 1. Перевірити комп'ютер на предмет вірусів;
 2. Вимкнути всі менеджери закачувань, торренти, фаєрвол та інші програми, які використовують мережу;
 3. Закрити всі сайти, активно споживають трафік (музику, фільми, ігри і т. Д.);
 4. Якщо у вас до одного Інтернет-каналу підключено кілька пристроїв (наприклад, через роутер), відключіть все, крім одного. Ідеально буде забезпечити пряме з'єднання комп'ютера з Інтернетом (не через роутер).

Після цього можна перевіряти швидкість з'єднання. Для отримання точних результатів ми рекомендуємо зробити 3-4 перевірки на декількох сервісах - середнє значення і буде самим реалістичним. Можна скористатися наступними сайтами:

//www.speedtest.net/ru/

net/ru/

Один з найпопулярніших сервісів такого плану. Автоматично визначає ваше місцезнаходження, пропонуючи найбільш підходящі для точного тестування сервери, заміряє швидкості прийому і передачі даних, а також пінг (час відповіді сервера на надійшов з вашого комп'ютера запит). Результат виводить в мегабитах (тобто, для отримання швидкості закачування в мегабайтах, потрібно ділити на 8, а порівнювати із заявленою провайдером швидкістю можна відразу).

//2ip.ru/speed/

Простий і зручний сервіс, який приймає до уваги вашого провайдера і заявлену ним швидкість. Також зберігає відгуки про провайдерів, залишені на основі проведених тестів іншими користувачами - це може бути корисно. Результат, як і попередній, видає в мегабитах.

//pr-cy.ru/speed_test_internet/

ru/speed_test_internet/

Ще один непоганий сайт, який використовує при вимірюванні дані про ваше місцезнаходження, але тут, на відміну від попередніх сервісів, доведеться вказати його вручну. Результат теж в мегабитах.

Порівнявши результати, отримані на всіх сайтах, ви зможете отримати найбільш адекватні реальному стану речей дані.

Альтернативний спосіб: перевірка Інтернет-з'єднання за допомогою торрентів

Якщо ви користуєтеся яким-небудь торрент-клієнтом, то можна виміряти швидкість Інтернету з його допомогою. Для цього просто виберіть торрент з великою кількістю сідерів, поставте його на закачку і дочекайтеся, коли швидкість прийому досягне верхньої позначки. Звичайно, в цьому випадку теж треба позбутися від усього, що може засмічувати канал (антивіруси, музика онлайн і т. Д.), Але цей спосіб дає один з найточніших результатів.

Що може впливати на швидкість з'єднання?

Причин для падіння швидкості підключення до Інтернету може бути кілька. Основна з них - це проблеми з провайдером. Як правило, саме швидкість Інтернету робить основний вплив на вартість тарифу. Якщо пропускна здатність вашого з'єднання не відповідає заявленій, виходить, що провайдер просто обманює вас, змушуючи переплачувати. Але перед тим як дзвонити в сервісний центр, рекомендується виміряти реальну швидкість роботи мережі - з такими відомостями ваша заявка буде більш обгрунтована і, швидше за все, її розглянуть швидше.

Також варто пам'ятати про те, що не завжди падіння швидкості пов'язано з роботою провайдера. Воно може бути викликано:

 • Вірусами. Деякі види шкідливого програмного забезпечення можуть використовувати ваше Інтернет-з'єднання в своїх цілях - наприклад, для розсилки спаму;
 • Роботою антивірусів. Або інших програм, які використовують Інтернет або обмежують пропускну здатність каналу (менеджери завантажень, торенти, оновлення Windows або іншого ПО і т. Д.);
 • Пошкодженням кабелів в межах квартири. Провід може перетерти дверима, зноситися і т. Д .;
 • Завантаженістю веб-ресурсу. Сайт, на який ви намагаєтеся зайти, може бути просто перевантажений великою кількістю запитів. Також на сервері може діяти штучне обмеження швидкості - це робиться для того, щоб уникнути повної недоступності сторінки на серверах з великим навантаженням;
 • Неправильні драйвера. Наприклад, ви користуєтеся USB модемом, і встановили застарілі драйвера для нього - це може привести до падіння швидкості.

Все це може впливати на швидкість з'єднання з Інтернетом. Тому перед тим, як дзвонити провайдеру, рекомендується:

 1. Якщо у вас повільно відкривається веб-сайт, спробуйте зайти на інші ресурси. Відкрийте три-п'ять сторінок, можливо, проблема з конкретним сайтом;
 2. Якщо швидкість «просіла» рівномірно, на всіх ресурсах, спробуйте відключити від мережі всі пристрої, крім одного (не того, на якому виявили проблему - наприклад, якщо падіння швидкості ви помітили при серфінгу з комп'ютера, скористайтеся смартфоном), і перевірте роботу Інтернету з нього. Якщо тут все в порядку, значить, проблема пов'язана з конкретним комп'ютером - це віруси, драйвера або програмне забезпечення (наприклад, багато користувачів забувають вимкнути менеджери закачувань);
 3. Якщо проблема зберігається на всіх пристроях, перевірте стан кабелів в межах вашої квартири: не згинається чи провід навпіл, чи не пошкоджена він дверима і т. Д. Особливу увагу приділіть штекерам - якщо у них зламаний тримач, можливо, проблема в цьому;
 4. Якщо з кабелями все в порядку, телефонуйте в техпідтримку провайдера, перерахуйте, що ви зробили, і добийтеся від них перевірки стану ліній і обладнання. Швидше за все, проблема у них.

Не завантажуйте підозрілі файли, не користуйтеся незахищеними Wi-Fi мережами , Прокладайте кабелі за плінтусами або кабель-каналами, і, якщо ви вибрали хорошого провайдера, ваш Інтернет буде працювати відмінно!

В яких одиницях вимірюється швидкість Інтернету?
Як виміряти швидкість з'єднання?
В яких одиницях вимірюється швидкість Інтернету?
Як виміряти швидкість з'єднання?
Що може впливати на швидкість з'єднання?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: