Як гармонійно вписати LSI-ключі в текст: приклади та рекомендації

 1. Чек-лист на просування мобільного додатка
 2. Просування в App Store - що потрібно зробити для оптимізації сторінки ПО:
 3. Реклама додатка та взаємодія з медіа - що потрібно зробити:
 4. Просуваємо софт допомогою Google ADS і соцмереж
 5. Реклама мобільних додатків Google ADS
 6. Сервіси, в яких демонструються оголошення:
 7. Як просувати додаток Android - види оголошень:
 8. Розкрутка додатки в Google Play і App Store через YouTube і соцмережі
 9. Як продати додаток в App Store і Google Play за допомогою ВКонтакте
 10. Розкрутка додатки в App Store за допомогою iAD
 11. Висновок додатки в топ використовуючи ASO - SEO для мобільних програм
 12. Просування мобільного застосування при обмеженому бюджеті

В умовах стабільного зростання популярності смартфонів і планшетів стає актуальним просування додатків для них, адже серед маси конкурентів нового продукту вкрай проблематично потрапити в ТОП магазина. Оскільки в Google Play і App Store пропонується безліч ігор і софту, основним завданням для розробників в даному випадку є розкрутка ПО на ринку.

Допоможе вирішити її ефективна реклама мобільного додатка , Генерацію якої потрібно довіряти професіоналам. Однак мало тільки просувати програми, потрібно ще правильно їх монетизувати відповідно до обраної моделі бізнесу, а також постійно залучати та утримувати зацікавлених користувачів. Досягти результатів допоможе покроковий алгоритм дій, який ми пропонуємо розробникам софта для портативних гаджетів на iOS і Android.

Чек-лист на просування мобільного додатка

Починаємо ми з метрик успіху і параметрів активності користувачів.

• Вибираємо конкретний період і аналізуємо кількість унікальних користувачів по днях (DAU), тижнях (WAU) та місяцями (MAU) • Вибираємо конкретний період і аналізуємо кількість унікальних користувачів по днях (DAU), тижнях (WAU) та місяцями (MAU).
• Розраховуємо Sticky Factor - співвідношення їх кількості за день до місячного показника DAU / MAU.
• Аналізуємо Retention Rate - ступінь залучення і Churn Rate - рівень відмов.
• Звертаємо увагу на тривалість сесії - час від запуску до закриття завантаженої програми.
• Розраховуємо Customer Acquisition Cost - вартість залучення аудиторії.
• Відслідковуємо Lifetime Value - усереднену виручку за час використання програми. Якщо LTV перевершує ціну її інсталяції (Cost Per Install) - ваша бізнес-модель має хороший потенціал.
• Визначаємо цінність користувача через показник середньої виручки за вказаний період (ARPU) і питомого прибутку секторів аудиторій через середню виручку з розрахунку на 1 платного юзера (ARPPU).

Далі слід розробити воронку продажів. Вона включає зростання залучення, збільшення монетизації і утримування користувачів. Зрозуміти, наскільки програма / гра цікава аудиторії допоможуть наступні фактори:

 • Відсоток інсталяцій і реєстрацій.
 • Кількість людей, що пройшли навчання (tutorial).
 • Число користувачів, що дійшли до 3 рівня в грі.

Без зростання залученості розкрутка мобільних додатків певні складнощі. Сторінка софта повинна залучати людей і спонукати їх до завантаження. У такому випадку висновок в топ Google Play або App Store цілком ймовірно стане успішним. Ступінь монетизації залежить від кількості які вчинили першу і другу оплату. Для залучення користувача орієнтуйтеся на коефіцієнти Retention Rate в 1, 7 і 30 добу після інсталяції.

Просування в App Store - що потрібно зробити для оптимізації сторінки ПО:

 1. Проаналізувати найменування, опис і відгуки користувачів за іншими програмами з вашої категорії.
 2. Позначити частотні слова і фрази, які точно визначають інструментарій софта.
 3. Перевірити актуальність ключових запитів і розмістити їх на сторінці.
 4. Завантажити скріншоти і відеоролики.
 5. Оформити спливаюче віконце з проханням поставити оцінку і залишити відгук.

Прислухайтеся до цих порад і просування гри / ПО в App Store стане помітно простіше і швидше Прислухайтеся до цих порад і просування гри / ПО в App Store стане помітно простіше і швидше.

Незалежно від того, на якій платформі просувається, iOS і Android, програму потрібно максимально оптимізувати і внести всі доступні поліпшення. Для App Store скористайтеся A / B-тестом. Допоможе в цьому реєстрація в Sensor Tower або Testnest.

Ще перед тим як почати просування додатків iOS і Android, рекомендується зробити soft-launch - знайти схожу аудиторію і провести кампанію, націлену на залучення користувачів, які інсталюють програму на свій гаджет і залишать відгуки. Завдяки цьому вийде виявити недоробки перш ніж ЦА отримає готовий продукт.

Реклама додатка та взаємодія з медіа - що потрібно зробити:

 1. Окреслити цілі і сформувати KPI.
 2. Підібрати формати і ресурси, де рекламувати ПО.
 3. Переконатися в правильності конфігурації аналітичних сервісів.
 4. Підготувати та розповсюдити інформацію про продукт на prWeb і prMac.
 5. Запропонувати власникам блогів і новинних порталів розмістити рецензію на програму.
 6. Розробити стратегію піару і просування софта допомогою соціальних мереж, е-мейл розсилок, нестандартних каналів (Tinder і т.п.).

Правильний і відповідальний підхід до справи - запорука того, що просування в Google Play і розкрутка додатків iOS дадуть позитивний результат. Також не забуваємо про підтримку лояльності користувачів. Формувати її можна за допомогою upsale - пропонувати розширений функціонал за додаткову оплату і залучати їх знижками / новими опціями за допомогою push-повідомлень і поштових розсилок.

Розкрутка Андроїд додатків без накрутки кліків:

 • Щоб уникнути цього, перевіряйте якісність трафіку. Активність користувачів в певний часовий інтервал - явна ознака накрутки кліків.
 • Також можна скористатися блокуванням фрода: Forensiq або Fraudscore.
 • З метою визначення ефективності каналів реклами інсталюйте трекінг-софт, наприклад, Appmetrica, Appsflyer, Kochava або Adjust.

Фродом є близько 34% трафіку з мобільних пристроїв. Фальсифікація KPI і кількості інсталяцій здійснюється з метою заробітку за рахунок рекламодавця. Тому рекомендуємо проводити моніторинг трафіку, щоб уникнути подібних неприємностей.

Варто відзначити, що скачування програми користувачем - лише частина успіху. Нерідко користувачі видаляють його після кількох хвилин використання або інсталюють програму і забувають про неї. Тому важливо підтримувати лояльність користувачів.

Допоможе в цьому ваша активність - регулярні оновлення, цікавий і корисний матеріал (якщо софт інформаційний), якісна робота з негативними відгуками, привернення уваги та заохочення користувачів Допоможе в цьому ваша активність - регулярні оновлення, цікавий і корисний матеріал (якщо софт інформаційний), якісна робота з негативними відгуками, привернення уваги та заохочення користувачів. Частиною вашої стратегії повинна стати чітко спланована і раціональна система залучення користувачів і підтримки їх інтересу. Тоді програма не загубиться в пам'яті смартфона і буде регулярно використовуватися.

Розробіть план акцій і знижок, і повідомляйте про них вашій аудиторії, наприклад, через push-повідомлення. Не забувайте про зворотний зв'язок і спілкуванні з користувачами. З негативними відгуками потрібно працювати і відповідати на них якомога оперативніше. Коли потенційні користувачі побачать, що у вас якісна техпідтримка, це підвищить їх лояльність. Регулярно оновлюйте софт і розширюйте його функціонал. Можна провести опитування з метою дізнатися, яких функцій людям не вистачає для комфортного використання програми.

Рекомендуємо вам також ознайомитися з маркетингом додатків. Про ключових аспектах просування ігр та програм через сервіси Гугл, соціальні мережі і оптимізацію сторінки в магазинах ми розповімо далі в статті. Відзначимо, що досягти успіху можна навіть при мінімальному бюджеті.

Просуваємо софт допомогою Google ADS і соцмереж

Щоб розширити кількість скачування софту, збільшити конверсії унікальних користувачів і в цілому активізувати аудиторію, потрібно здійснювати просування додатки в Google Play і App Store за допомогою максимальної кількості доступних для цього ресурсів.

Звичайно, акцент в даному випадку ми робимо на Google ADS, однак не варто нехтувати й іншими можливостями. Зокрема, рекомендується використовувати для просування Андроїд додатків (а також iOS) такі ресурси як Ютуб, Фейсбук, ВКонтакте і iAD. Звичайно, акцент в даному випадку ми робимо на Google ADS, однак не варто нехтувати й іншими можливостями

Реклама мобільних додатків Google ADS

Зараз ця платформа являє собою найбільш потужне джерело трафіку. Для кожної операційної системи (iOS і Android) тут розроблені універсальні інструменти, які відрізняються форматом і зовнішнім виглядом рекламних публікацій.

Від рекламодавця потрібно правильно розрахувати бюджет з урахуванням ставки за клік, визначити мову і місце розташування цільової аудиторії, коректно націлити. Останній параметр впливає на ефективність залучення цінних користувачів, які здійснять потрібні дії, наприклад, завантажать софт.

Реклама мобільних додатків Adwords вимагає постійного аналізу результатів, інакше є ризик нецільового витрачання бюджету. Допоможуть в цьому метрики успіху.

Сервіси, в яких демонструються оголошення:

 • Партнерські сайти.
 • Пошукова видача.
 • КМС.
 • AdMob.
 • Пошта Gmail.
 • Відповідні сторінки або актуальний контент на YouTube.

Також через ADS може таргетовану рекламу додатки в Google Play.

Варто відзначити, що при просуванні гри або софта в Google Play ваш продукт може показуватися не тільки в пошуковій видачі Варто відзначити, що при просуванні гри або софта в Google Play ваш продукт може показуватися не тільки в пошуковій видачі.

Ще він може з'являтися в інформаційних блоках: «Можливо вам сподобатися» і «Схожі програми», а також на головній сторінці в категорії «Це цікаво».

Щоб зрозуміти, як просунути додаток в Google Play, слід розібратися з алгоритмом показу оголошень.

Справа в тому, що ваша реклама демонструється не тільки користувачам, які ввілі релевантний запит, але і аудиторії, яка шукає софт, схожий на ваш, або подивились інформацію про програми з відповідної категорії.

Як просувати додаток Android - види оголошень:

 • Стандартні з функцією інсталяції.
 • Відеоролики з опцією установки.
 • Графічні банери з кнопкою завантаження.

Гугл за замовчуванням пропонує автоматичне налаштування таргентінга і вартості конверсії, а також генерацію оголошень. Однак краще коригувати кампанію вручну. Це допоможе уникнути неефективного таргетингу, точніше визначити цільову аудиторію і гнучко контролювати ставки, а також вибрати актуальні формати публікацій, задати тип ОС, інтернету (мобільний зв'язок і Wi-Fi) і модель девайса користувача.

По закінченню установки підключаємо рекламну кампанію. Для цього використовуємо самі конверсійні ключові фрази, які слід попередньо розділити на кластери. Після вибираємо ресурси і формат показу публікацій. У випадках, коли цікавлять тільки нові користувачі, можна задіяти стратегію формування ставки за конверсію, доповнивши її оптимізатором Google ADS. Таргінг при цьому рекомендується на нові пристрої.

Розкрутка додатки в Google Play і App Store через YouTube і соцмережі

Якщо, наприклад, вас цікавить просування гри в App Store або Google Play жанру MMORPG, ваша реклама буде показана там, де ймовірність кліка по оголошенню і завантаження інсталятора найбільш висока Якщо, наприклад, вас цікавить просування гри в App Store або Google Play жанру MMORPG, ваша реклама буде показана там, де ймовірність кліка по оголошенню і завантаження інсталятора найбільш висока. Це може бути огляд гри подібного жанру, стрім блогерів, гайд по ігровим локаціях або супутні тематичні відеоматеріали.

Нюанс даного методу полягає в ретельному тестуванні, оскільки існує ймовірність високої CPI (плати за установку). У порівнянні з КМС і пошуковою видачею вона може бути вище в 5-6 разів.

Також для YouTube рекомендується спочатку відмовитися від розміщення в мультфільмах і прибрати відповідні ключові фрази. Трафіку з такого джерела багато, але його цінність не висока з огляду на випадкового скачування дітьми.

Просування додатків Android і iOS через Facebook відрізняється тим, що внутрішня аналітика соціальної мережі враховує конверсію, якщо завантаження сталася протягом 28 діб після перегляду користувачем оголошення. Наші фахівці рекомендують оптимальний варіант як рекламувати додаток в Facebook.

Полягає він у разі необхідності розділення всіх генеруються кампаній на 3 категорії:

 • Власники смартфонів.
 • Нові девайси.
 • Власники планшетів.

Це дозволить демонструвати рекламний банер в Фейсбуці користувачам з радою характеристиками, що виключить нецільової трафік. Головне, створити і правильно налаштувати індивідуальні цільові аудиторії. Ще рекомендується запускати ремаркетинг на користувачів, які відвідували сайт протягом 30 днів, але не користувалися вашим продуктом.

Як розкрутити додаток в Google Play через Facebook - основні етапи:

 1. Інтеграція модуля Facebook SDK. Це кошти розробки, які потрібні для націлювання на існуючу аудиторію. Дана процедура не займе багато часу. Здійснюється вона розробником програми.
 2. Формування діплінков. Маються на увазі прямі посилання, які використовуються для перенаправлення користувачів, клікнувши на рекламний банер. При цьому користувачі потрапляють на конкретну сторінку в магазині. Таким чином економиться час людей, бажаючих завантажити ваш продукт, адже їм не доведеться самостійно шукати потрібну інформацію.
 3. Налаштування кампанії, яка включає: створення рекламного аккаунта, визначення цілей, генерацію груп оголошень, вибір ОС мобільного девайса, підбір деталізованої цільової аудиторії, формування таргетингу, вказівка ​​бюджету і графіка показу.

В рамках соціальної мережі кампанія оптимізується протягом перших днів після старту. Проаналізувати результати роботи, аудиторію і плейсмент можна через Ads Manager. Відзначимо, що перші два етапи залежать від розробника продукту, тоді як реклама додатків в Facebook налаштовується фахівцем маркетингового агентства.

Якщо вона буде ефективною, то підвищення відсотка повернення (Retention Rate) і активності користувачів впродовж доби (DAU) гарантовано. Також даний інструмент сприяє залученню уваги користувачів до програми і утримання аудиторії в сучасних умовах перенасичення ринку програм для мобільних пристроїв.

Як продати додаток в App Store і Google Play за допомогою ВКонтакте

Особливість даної соціальної мережі полягає в інтеграції з системою трекінгу установок myTarget Особливість даної соціальної мережі полягає в інтеграції з системою трекінгу установок myTarget. Реклама продукту через ВК відрізняється великим спектром охоплення топових майданчиків рунета і гнучкістю налаштувань.

Створені через myTarget кампанії можна розширити, задіявши в роботі такі популярні в СНД ресурси, як «Однокласники», «Мой Мир» і різні сервіси Mail.ru.

Таким чином, можливості розкрутки помітно зростають. В цілому, алгоритм дій схожий на той, що використовується для просування в Фейсбуці. Потрібно вказати діплінкі, створити і налаштувати рекламну кампанію.

При цьому генерується і оформляється оголошення, а також формується аудиторія. Через деякий час після запуску збирається і аналізується статистика.

Розкрутка додатки в App Store за допомогою iAD

Як видно з назви, дана система розроблена для просування софта під операційну систему iOS. Рекламна площадка Apple містить кілька шаблонів оголошень і вбудований генератор банерів, що функціонує на їх основі. Завдяки цьому значно прискорюється старт кампанії. Додатково до них можна підключити Full-Page і Medium Rectangle - оптимізовані формати оголошень під iAD Workbench.

Висновок додатки в топ використовуючи ASO - SEO для мобільних програм

Після того як ви створили додаток і додали його в store, потрібно успішно конкурувати з кількома мільйонами програм і залучати свою цільову аудиторію. Допоможе в цьому ASO - аналог СЕО , Мета якого полягає в підвищенні позицій ПО в рейтингах магазинів за ключовими словами і збільшенні органічних інсталяцій після перегляду користувачем сторінки вашої програми. Цінність установки з пошуку вище, оскільки люди, що знайшли софт за назвою або основним фразам, сильніше зацікавлені в його постійному використанні.

Висновок в топ Google Play або App Store за допомогою ASO включає 4 етапи: Висновок в топ Google Play або App Store за допомогою ASO включає 4 етапи:

 1. Визначення основних цілей перед початком робіт.
 2. Аудит програми і аналіз конкурентів.
 3. Базова оптимізація.
 4. A / B тестування.

Перші 2 пункту є підготовчі етапи.

Формування KPI допоможе конкретизувати очікуваний результат. Аудит дозволить відшукати слабкі сторони софта і завчасно їх усунути.

Проаналізувавши конкурентів, можна прийняти на озброєння їхні методи або зробити висновки з помилок і розкручувати програму більш ефективно.

За результатами успішних проектів можна скласти план зовнішньої і внутрішньої оптимізації.

Просування в Google Play і App Store - що включає базова оптимізація:

 • Визначення релевантних ключових фраз (за допомогою Keyword Planner, Mobile Action, Keywordtool, ASODesk та інших джерел).
 • Заповнення сторінки текстовим контентом (title, h1, description, keyword).
 • Додавання графічних компонентів (скріншоти, відеоролики, іконка).
 • Локалізувати софт під держави, важливі для розкрутки.
 • Налаштувати індексацію контенту (App Indexing) і переходи по глибинним посиланнях (Deep Links).
 • Працювати з рейтингами і відгуками, при цьому важливо швидко відповідати на негативні відгуки користувачів.

Перші чотири пункти відносяться до внутрішньої оптимізації (on-page), а два останніх - до зовнішньої (off-page). Далі рекомендуємо регулярно проводити A / B тестування локальних змін в сторінці. Це допоможе вам визначити, який саме елемент покращує конверсії і видимість програми в магазинах.

Просування мобільного застосування при обмеженому бюджеті

У початківців розробників бюджет на маркетинг, як правило, дуже обмежений, тому їх бажання дізнатися, як розкрутити додаток в App Store або Google Play з мінімальними витратами цілком виправдано.

Фахівці агентства TrendLine підготували для вас кілька рекомендацій. В першу чергу, визначте свої цілі, наприклад, попадання в ТОП серед софта своїй категорії або в цілому по магазину, отримання 10 000 установок чи 8 000 конверсій всередині програми і т.д. Виходячи з цього формується бюджет і спектр використовуваних інструментів.

Найбільш проста и доступними варіантамі платній розкрутки є Публікація в Facebook и Instagram, а такоже старт кампании в Google Play Ads Найбільш проста и доступними варіантамі платній розкрутки є Публікація в Facebook и Instagram, а такоже старт кампании в Google Play Ads. У Першому випадка оголошення розміщуються з акцентом на сторінку Вашої програми, Завдяк чому вона теж побічно просувається. Ще ви можете відстежувати завантаження ПЗ з рекламних кампаній і оцінювати актуальність публікацій для націлених користувачів.

Для старту досить зареєструвати софт в Facebook. Оскільки Instagram давно став його частиною, показ оголошень налаштовується синхронно для обох майданчиків. Варто кампанія в Фейсбуці від 5 доларів, однак для широкого таргетингу цієї суми не вистачить.

Просуватися через Гугл Рекламу також не складно. Досить зареєструватися в сервісі і запустити оголошення, вибравши тип «для пошукової мережі» і «установка мобільного софта».

Переваги цього методу полягають в наступному:

 • демонстрація над пошуковою видачею Google Play,
 • реклама за запитами конкурентів,
 • підвищена конверсія в інсталяцію (при коректному підборі ключових фраз).

Мінімальний бюджет тут формується виходячи з ніші і рівня конкуренції. Особливістю цього методу є демонстрація і в пошуковій мережі Гугл, що викличе багато нецільових запитів, які доведеться додавати в мінус-слова.

Ще можна запустити універсальну кампанію, яка дозволить рекламуватися в YouTube. Вона відрізняється більш широким охопленням аудиторії на різних майданчиках. Мінімальну і максимальну межу витрат відсутня. Рекомендується тестувати систему на невеликому бюджеті і коригувати його за результатами обробки потрібної кількості даних. Не забувайте після запуску кампанії відстежувати метрики успіху: Churn Rate і Return Rate, MAU / DAU, ARPU і інші.

Якщо вам важлива висока якість просування додатків і ви готові до інвестицій в маркетинг, звертайтеся в професійне маркетингове агентство TrendLine . Ми гарантуємо ефективний висновок в топ Google Play і App Store вашого мобільного софта.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: