19 навчальних YouTube-каналів по веб-розробці російською мовою

 1. Sorax
 2. Webtheory
 3. Ілля Кантор
 4. Loftblog
 5. Веб-стандарти
 6. RubyScreencastsRu
 7. Magisters | Навчання сучасним професіями
 8. Master-CSS
 9. AutoLineX
 10. Knowcity
 11. uWebDesign
 12. Webformyself
 13. TechnologiesWeb
 14. HexletUniversity
 15. JSPirates
 16. Procode
 17. 404fest
 18. WebMarik | Відео уроки
 19. WebDesignMaster

04 квітня, 2015 року, 15:00

55569

Якщо ви вирішили стати веб-розробником, але не знаєте, з чого почати, пропонуємо піти найпростішим і поширеним способом - вчитися на YouTube. Тут можна знайти безліч корисної інформації, причому абсолютно безкоштовно. Вам все розкажуть (іноді навіть доступним людською мовою), а головне - покажуть. Ну а щоб ви не заплутали в нескінченних відео, безладно розкиданих по неосяжному відеохостингу, пропонуємо почати з добірки найкорисніших російськомовних каналів, яку досвідчені веб-розробники збирають на GitHub.

Ну а щоб ви не заплутали в нескінченних відео, безладно розкиданих по неосяжному відеохостингу, пропонуємо почати з добірки найкорисніших російськомовних каналів, яку досвідчені веб-розробники  збирають  на GitHub

Sorax

На цьому каналі можна знайти послідовні відеоуроки і подкасти по веб-розробці на JavaScript і CSS, а зовсім для новачків - базові знання про те, з чого почати навчання веб-програмування, а також загальну інформацію. Канал розбитий на блоки, в кожному з яких представлені навчальні відео по темі, що дуже зручно для тих, хто починає навчання з нуля. Уроки тривають по 10-20 хвилин.

Webtheory

На даному каналі можна навчитися програмувати на HTML, CSS, CoffeeScript, jQuery, а також створити сайт з нуля під cms DLE. Всі відеоуроки зручно розсортовані по категоріям і тривають від 10 до 20 хвилин. У кожному уроці автор відео показує найосновніші прийоми програмування на обраною мовою, а також розповідає необхідну теорію в короткому викладі, зрозумілому навіть для людей нетехнічних спеціальностей. Крім того, канал і самі відео досить стильно і якісно оформлені з візуальної точки зору.

Ілля Кантор

Тут є навчальні відео по Node.js, Express, Socket.io. Автор веде свій канал досить давно, і для людей, які навчаються з нуля, він може здатися складним для сприйняття. У відеоуроку використовується багато спеціалізованої термінології, незрозумілою для початківців. Тому, перш ніж занурюватися в нетрі каналу Іллі Кантора, краще спершу обзавестися бекграундом і хоча б вивчити теорію.

Loftblog

Цей канал створений за образом і подобою популярних гумористичних відеоблогів - тут вас не тільки навчать програмувати на JavaScript, jQuery, CSS і HTML, але також розкажуть новини, пожартують, прочитають реп і зроблю ще багато чого заради підписок, переглядів і лайків. Благо, все відео акуратно розсортовані - уроки окремо, огляди окремо.

Веб-стандарти

Це канал для більш-менш що відбулися фахівців. Тут публікують доповіді за сучасними фронтенд-технологіям, корисні посилання, Лайфхак і туторіали. З нуля на цьому каналі програмувати не навчать, зате допоможуть тримати ніс за вітром, що завжди корисно в такий стрімкий розвиток сфері, як веб-розробка.

RubyScreencastsRu

Скрінкасти по Ruby і Ruby on Rails представлені на каналі трохи хаотично, благо в назві кожного відео вказується номер епізоду. Втім, вже з перегляду стартового відео можна зробити висновок, що «новачкам тут не місце». Для ефективного навчання на каналі вам доведеться обзавестися базовими знаннями по Ruby, вивчити термінологію і більш-менш вільно в ній орієнтуватися, якщо ви хочете встигати за польотом думки автора скрінкасти.

Magisters | Навчання сучасним професіями

На цьому каналі перелік дисциплін найобширніший: HTML5, CSS3, JavaScript, Bootstrap, PHP, Python, а також багато іншого, не пов'язане з веб-розробкою. Канал підходить для початківців, все уроки тут розбиті по розділах. Автор знайомить глядачів як з практикою, так і теорією, розжовуючи її зрозумілою для «чайника» мовою, тому «труднощів перекладу» виникнути не повинно.

Master-CSS

Майстер Серьога навчить своїх передплатників робити сайти на PHP, HTML, а також малювати їх в Photoshop. Його уроки вдають із себе коротенькі тренінги, в рамках яких за 5-10 хвилин він встигає показати той чи інший прийом в розробці. Відео розбиті за категоріями, а лекції Серьога читає досить неформально і з ентузіазмом, примудряючись не тільки розслабити, а й зацікавити глядача.

AutoLineX

Автор каналу знайомить своїх передплатників з премудростями PHP, HTML, CSS, jQuery, а також створює пізнавальні огляди. Канал сподобається новачкам ще й тим, що автор починає з самого-самого початку - навіть не основ, а установки необхідного для вивчення мови програмного забезпечення.

Knowcity

Тут ви знайдете корисні уроки по ActionScript 3.0, HTML, CSS, PHP, Javascript, jQuery і багато чому іншому. Канал годиться для вивчення з нуля, однак потрібно приготуватися до того, що деякі відео записані в більш низьку якість. Автор веде блог ще з 2011 року і поступово виправляється, проте основи основ доведеться слухати крізь перешкоди і скрегіт.

uWebDesign

На даному каналі містяться огляди, подкасти та відеоуроки по WordPress, CSS, Sass - втім, новачкові буде складно винести з нього структуровані знання. Канал більше підходить для тих, хто вже має базове уявлення про веб-дизайні і хоче підвищити свою майстерність.

Webformyself

Андрій Бернадський співтовариші вчать на своєму каналі розробляти сайти з нуля на CSS і HTML, а заодно раскутіть його і почати заробляти. Проект містить масу корисних навчальних статей та відеоуроків по сайтобудування і стане в нагоді не тільки новачкам, але і більш-менш досвідченим веб-розробникам.

TechnologiesWeb

Тут знайдуться туторіали по Ruby, Javascript, SQL, CMS і т.д. Матеріалу на каналі дуже багато, в ньому нескладно заплутатися. При цьому, не всі розділи добре структуровані, тому новачкам ймовірно, краще для початку обзавестися базисом, перш ніж занурюватися в цей неосяжний басейн знань.

HexletUniversity

Канал вільного онлайн-університету Hexlet.ru публікує курси та лекції з JavaScript, Java, Computer Science. Матеріалу тут предостатньо, лекції читає Рахім Давлеткаліев - викладач і розробник, на рахунку якого сотні освітніх подкастів і відео-роликів по IT-спеціальностей.

JSPirates

«Приблизно щотижневий відео-подкаст про Node.js», - так самі автори описують свій канал. А ще тут є уроки по JavaScript. Для новачків канал навряд чи стане корисним, а ось уже сформованим фахівцям, можливо, буде що почерпнути.

Procode

Канал орієнтований на тих, хто хоче навчитися кодіть, але не знає, з чого почати. Тут є відеоуроки програмування на HTML5, а також туторіали зі створення простеньких ігор з докладними інструкціями і корисними порадами.

404fest

Канал не для новачків, а для вже бувалих веб-дизайнерів. Тут публікують доповіді конференцій і це відмінне місце, щоб познайомитися з колегами і дізнатися щось нове. Можна слухати доповіді та задавати доповідачам питання або спілкуватися в кулуарах з цікавими людьми. Творці каналу обіцяють приємну і дружню атмосферу.

WebMarik | Відео уроки

Досить нішевий канал по фреймворку JQuery Mobile, Yiiframework. Прокладати собі шлях в веб-розробку з цього каналу - задумка, приречена на провал. Але для тих, хто вже в професії і хоче освоїти нові фреймворки, канал може стати вельми корисним.

WebDesignMaster

Канал про те, як зробити сайт. Уроки веб-дизайну, HTML-верстки для новачків і просунутих користувачів. У своїх уроках автор детально розповідає про те, як зробити сайт, про всі тонкощі процесу створення дизайну сайту, і показує на наочних прикладах, як це роблять професійні розробники. Все відео розбиті за категоріями і чітко структуровані, тому плутанини в процесі навчання виникнути не повинно.

Раніше на AIN.UA виходила добірка з 17 навчальних YouTube-каналів по інтернет-рекламі російською мовою. У ній представлені канали про SEO, SMM, контекстну рекламу і багато іншого від українських і зарубіжних фахівців.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Помітили помилку?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: