5 неприємних помилок при запуску Windows 10 після поновлення, і що з ними робити

 1. 1. Windows 10: «Комп'ютер запущений некоректно»
 2. 2. Windows 10 не завантажується далі логотипу
 3. 3. Помилки «Boot Failure» і «An operating system was not found»
 4. 4. Не запускається Windows 10: чорний екран
 5. 5. Довге завантаження Windows 10 при включенні

У цій статті зібрані найбільш поширені помилки при запуску Windows 10, а також способи їх усунення. Сподіваємося, ця інформація дещо полегшить життя тим, хто перейшов на нову версію системи і раптово опинився між молотом і ковадлом.

1. Windows 10: «Комп'ютер запущений некоректно»

Перша поширена проблема при запуску Windows 10 полягає в тому, що система повідомляє про якусь критичну помилку (CRITICAL_PROCESS_DIED, INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE), а потім виводить блакитний екран «Автоматичне відновлення» з текстом «Комп'ютер запущений некоректно».

Перша поширена проблема при запуску Windows 10 полягає в тому, що система повідомляє про якусь критичну помилку (CRITICAL_PROCESS_DIED, INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE), а потім виводить блакитний екран «Автоматичне відновлення» з текстом «Комп'ютер запущений некоректно»

Автоматичне відновлення: комп'ютер запущений некоректно

Причина цієї помилки, в більшості випадків - пошкодження і видалення системних файлів або записів в реєстрі. Це може бути викликано установкою і видаленням програм, якими діями антивірусів або утиліт для очищення реєстру Windows.

Рішення проблеми полягає у відновленні файлів і записів реєстру, які пошкоджені:

 1. Натисніть на кнопку Додаткові параметри на блакитному екрані, виберіть Пошук і усунення несправностей> Додаткові параметри> Параметри завантаження.
 2. Натисніть Перезавантажити.
 3. У вікні Параметри завантаження натисніть клавішу F6 або цифру 6 на цифровій клавіатурі для запуску безпечного режиму з підтримкою командного рядка.
 4. Комп'ютер перезавантажиться в безпечному режимі, і автоматично відкриється командний рядок. У ній введіть:
sfc / scannowdism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealthshutdown -r

Комп'ютер буде перезавантажений і після цього запуск Windows буде здійснено в нормальному режимі.

2. Windows 10 не завантажується далі логотипу

Інша відома проблема полягає в тому, що система завантажується аж до логотипу Windows, після чого комп'ютер несподівано вимикається. Причина цієї помилки також полягає в пошкодженні системних файлів, однак, на відміну від першого випадку, пошкодження настільки серйозні, що система не може сама запустити відновлення.

В цьому випадку доведеться створити аварійний диск відновлення Windows на іншому ПК з Windows 10:

 1. В панелі управління Windows 10 знайдіть і виберіть пункт Відновлення> Створення диска відновлення.
 2. В відобразиться вікні встановіть параметр Виконати резервне копіювання системних файлів на диск відновлення і натисніть Д алеї.
 3. Підключіть до комп'ютера порожній USB-накопичувач. Виберіть його у вікні створення диска відновлення і натисніть Далі> Створити. Дочекайтеся закінчення копіювання файлів і натисніть Готово.
 4. Вийміть USB-накопичувач з комп'ютера, підключіть його до того, на якому система Windows не завантажується 10, і включіть завантаження з нього в BIOS.
 5. Запуститься середовище відновлення Windows. У ній потрібно вибрати Відновлення образу системи, або пункт Командний рядок, а потім ввести в ній команди з інструкції за рішенням першої проблеми.

Середовище відновлення Windows

Також можна запустити середовище відновлення системи з диска, з якого ви встановлювали Windows. Для цього треба завантажитися з установочного диска, в засобі завантаження замість Встановити натиснути Відновлення системи. В відобразиться меню вибрати Пошук і усунення несправностей> Додаткові параметри. Буде відкрито те ж саме вікно опцій, наведене вище.

Після відновлення комп'ютер буде перезавантажений. Поверніть в BIOS завантаження з жорсткого диска, і система повинна буде запуститися коректно.

3. Помилки «Boot Failure» і «An operating system was not found»

У ряді випадків при запуску Windows 10 замість завантаження операційної системи виникає чорний екран з однією з двох помилок:

 1. Boot failure. Reboot and Select Proper Boot device or insert boot media in selected boot device .
 2. An operating system was not found. Try disconnecting any drives that do not contain an operating system . Press Ctrl + Alt + Del to restart.

Причин виникнення цієї помилки також може бути дві:

 1. Невірний порядок пристроїв завантаження в BIOS або UEFI. Перевірте, що ви завантажуєтесь саме з того диска, на якому встановлена ​​Windows 10.
 2. Пошкодження системного завантажувача. В цьому випадку вам також знадобиться інсталяційний диск або аварійний диск відновлення Windows 10. Завантажившись з нього, в середовищі відновлення потрібно вибрати пункт Відновлення при завантаженні і дати перезаписати файли завантажувача.

Також проблема може полягати в апаратній пошкодженні жорсткого диска, з якого відбувається завантаження.

Також проблема може полягати в апаратній пошкодженні жорсткого диска, з якого відбувається завантаження

Помилка Boot Failure

4. Не запускається Windows 10: чорний екран

Поширена помилка при запуску Windows 10 - чорний екран без ознак завантаження робочого столу, з завмерлим на екрані курсором або без. Таке часто відбувається в результаті некоректної установки будь-яких драйверів: після перезавантаження комп'ютер працює, але операційна система не завантажується.

Таке часто відбувається в результаті некоректної установки будь-яких драйверів: після перезавантаження комп'ютер працює, але операційна система не завантажується

Windows 10: чорний екран

У більшості випадків рішення проблеми лежить в відкат системи. Для цього також потрібно інсталяційний диск або диск аварійного відновлення Windows 10. Завантажившись з нього, в середовищі відновлення можна спробувати вибрати пункт Відновлення системи.

Це дозволить відкотити систему до стану до виникнення проблеми. Система запропонує вибрати точку відновлення, до якої буде проведений відкат, і після підтвердження виконає його. Як правило, після перезавантаження чорний екран пропадає.

Як правило, після перезавантаження чорний екран пропадає

Windows 10: відновлення системи

5. Довге завантаження Windows 10 при включенні

Буває ситуація, коли Windows 10 не завантажується, крутиться значок очікування, і все. Насправді, швидше за все, нічого поганого не відбувається - система просто встановлює оновлення, які завантажила при останньому вашому використанні комп'ютера.

Насправді, швидше за все, нічого поганого не відбувається - система просто встановлює оновлення, які завантажила при останньому вашому використанні комп'ютера

Windows 10 довго завантажується

У цій ситуації найкраще просто почекати. Подібний стан може тривати кілька годин в залежності від кількості та обсягу завантажених оновлень. Рекомендується не відключати комп'ютер, а залишити його в стані завантаження на 1-2 години.

Щоб ця помилка при запуску Windows 10 більше не повторювалася, можна налаштувати оновлення комп'ютера за розкладом, і система не буде завантажувати оновлення без вашого відома. Про те, як відредагувати політики оновлень, читайте в нашій інструкції по налаштуванню періоду активності Windows 10 .

Читайте також:

Фото: авторські, Windows Clan

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: