8 причин відмовитися від Windows XP прямо зараз

У далекому 2001 році з'явилася сама "довгограюча" операційна система в світі Windows XP. За даними Net Aplications на лютий 2014 року, вона як і раніше була встановлена ​​на 29,53% комп'ютерів, будучи другою за поширеністю після Windows 7. Багато власників все ще задоволені ОС і не прагнуть змінити її на щось новіше. Проте 8 квітня Microsoft припиняє її розширену підтримку. Ми вирішили розповісти про цю та ще семи причини відмовитися від використання застарілої операційки.

1. XP більше не підтримується
Термін основної підтримки Windows XP закінчився ще в 2009 році. 8 квітня виповнюється термін дії розширеної підтримки - після цього Microsoft остаточно перестане випускати оновлення і "латки" для застарілої операційної системи. З огляду на, що нові уразливості в ОС виявляються із завидною регулярністю, користуватися XP буде просто небезпечно. Навіть знаючи про проблему, Microsoft не стане закривати "дірки", якими можуть скористатися зловмисники, щоб викрасти вашу особисту інформацію. Зокрема, це становить величезну загрозу для банкоматів по всьому світу, багато з яких до сих пір працюють саме на Windows XP .

2. XP не може повноцінно використовувати можливості сучасного "заліза"
Windows XP розроблялася в ті часи, коли комп'ютери були навіть слабкіше, ніж сучасні смартфони- "бюджетники". На сайті Microsoft можна без зусиль виявити системні вимоги Windows XP. За сучасними мірками вони виглядають просто смішно - потрібен процесор з частотою від 233 мегагерц, 64 мегабайта оперативної пам'яті і 1,5 гігабайти простору на жорсткому диску. XP просто не здатна витягти всі переваги з сучасного "заліза", так як вона заточувалася під старі комп'ютери.

3. Проблеми з сумісністю
Вже зараз значна кількість комп'ютерних ігор не підтримують роботу в Windows XP, адже на ОС можна встановити DirectX 10 і вище. Чим далі, тим сильніше буде наростати цей тренд. Відповідно, навіть якщо запустити сучасну гру на застарілій ОС вийде, графіка на ній, цілком можливо, буде виглядати гірше, ніж на новіших системах.

Більш того, з часом багато виробників софту і драйверів не захочуть більше підтримувати застарілу "операційну", залишивши користувачів XP без своїх продуктів. Звичайно, це навряд чи станеться одночасно. Тим не менш, на XP і раніше "сидить" майже кожен третій користувач ПК. Проте, проблем з сумісністю прихильникам XP безумовно не уникнути.

У той же час, в більш сучасною Windows 7 є режим сумісності з XP, що дозволяє запускати віртуальну версію старої ОС, на якій будуть працювати всі написані під неї додатки.

4. Застарілий дизайн
Windows XP застаріла не лише морально, а й зовні. Зовнішність системи розроблявся з оглядкою на потужності комп'ютерів тринадцятирічної давності. Гарну анімацію і інші ефекти в ті часи вважали надто ресурсовитратності. Користуватися тією ж "сімкою" не в приклад приємніше.

Звичайно, XP можна "одягнути" в обновки за допомогою різного стороннього ПО, яке часом кардинально змінює вигляд системи - хоч під "сімку", хоч під OS X, хоч під Ubuntu. Проте, від безлічі промальованих "по-старому" елементів інтерфейсу все одно не втекти. Крім того, такі прикрашення зменшують стабільність роботи системи.

5. Для XP відсутня повноцінний магазин додатків
Користувачі XP позбавлені можливості наочно переглядати доступні їм додатки і централізовано оновлювати їх. Подібні магазини існують, зокрема, в Windows 8, OS X і Ubuntu, не кажучи вже про всі сучасні мобільних операционках.

6. Незручний і повільний пошук по системі
У більш сучасних версіях Windows краще реалізований пошук по системі. У тій же "вісімці" отримати доступ до пошуку можна з будь-якого місця ОС, при цьому індексуються не тільки файли, але і різні пункти налаштувань.

Пошук в XP в порівнянні з більш свіжими версіями ОС дуже довгий і не універсальна. Через це більшість людей користуються ним тільки в крайньому випадку, якщо загубився якийсь важливий файл.

7. Обмежене швидкодію
Незважаючи на те, що XP споживає менше ресурсів, на сучасних комп'ютерах новіші версії ОС від Microsoft дозволяють домогтися більшої швидкодії системи. Запис інформації на жорсткий диск, перенесення даних або, наприклад, розпакування архіву займе на сучасному "залізі" під Windows 7 або "вісімкою" істотно менше часу, ніж під XP.

8. Відсутність повноцінної хмарної синхронізації
Windows XP розроблялася в ті часи, коли ніхто ще не замислювався про "хмарні" технології. Сучасні версії Windows заточені під фірмове майкрософтовського сховище OneDrive. Зберігати файли в "хмара" дуже зручно, це дозволяє із зручністю пересідати з комп'ютера на комп'ютер, при цьому всі документи залишаються під рукою.

Зберігати файли в хмара дуже зручно, це дозволяє із зручністю пересідати з комп'ютера на комп'ютер, при цьому всі документи залишаються під рукою

Проте, не можна не визнати, що у Windows XP є і важливі переваги перед більш новими версіями ОС від Microsoft. Детальніше про них ви можете прочитати в нашому матеріалі " 8 причин популярності Windows XP ".

Поділіться новиною:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: