Як безкоштовно і легально завантажити інсталяційний диск Windows або готову віртуальну машину - Вадим Стеркиной

 1. [+] Сьогодні в програмі
 2. Як безкоштовно завантажити свіжий інсталяційний диск Windows 10
 3. Варіант 1 - Утиліта Media Creation Tool (MCT) | завантажити
 4. Нотатки на полях до утиліти MediaCreationTool
 5. Установка фахового видання на ноутбук з домашнім виданням
 6. Варіант 2 - ISO-образ | завантажити
 7. Як безкоштовно завантажити свіжий інсталяційний диск Windows 8.1
 8. Нотатки на полях
 9. Питання і відповіді по Windows 8, 8.1 і 10
 10. 1. Чи потрібно при установці вводити ключ продукту?
 11. 2. Чи буде активація?
 12. 3a. У мене куплений ключ Windows 8. Чи можна встановити Windows 8.1 з ним?
 13. 3b. У мене куплений ключ для поновлення до Windows 8. Чи підійде він до цього диску?
 14. 4. У мене ноутбук (планшет) з Windows 8. Що потрібно зробити в першу чергу після поновлення до Windows...
 15. 5. Чим відрізняється цей спосіб завантаження диска від поновлення при наявності тільки ключа?
 16. 6. Чи можна використовувати цей диск для Surface?
 17. Як безкоштовно завантажити інсталяційний диск Windows 7
 18. Як безкоштовно завантажити готову віртуальну машину з Windows
 19. Короткі інструкції для Hyper-V
 20. Нотатки на полях
 21. Інші способи безкоштовної і легальної завантаження Windows
 22. дискусія

Читач Марат запитав у пошті 1 січня (!), Де легально взяти Windows, яка є абонент MSDN. Питання можна тлумачити дуже широко, тому я об'єднав відразу два варіанти відповіді в одному записі.

Питання можна тлумачити дуже широко, тому я об'єднав відразу два варіанти відповіді в одному записі

Я вже розповідав про те, як безкоштовно отримати пробну версію корпоративного видання Windows 8.1. Але є навіть більш цікаві варіанти!

[+] Сьогодні в програмі

З Сторінка сайту Microsoft можна перейти до завантаження Windows 10, 8.1 і 7.

Як безкоштовно завантажити свіжий інсталяційний диск Windows 10

Ви можете створити інсталяційний диск утилітою MCT або завантажити ISO (якщо Microsoft опублікувала посилання).

Варіант 1 - Утиліта Media Creation Tool (MCT) | завантажити

Навіщо: установка, оновлення ( перевстановлення поверх ), Відновлення (завантаження в RE , Джерело оригінальних файлів)
Для кого: всі власники справжніх Windows 7, 8.1 і 10
Видання: Все, в т.ч. Windows 10 SL (для однієї мови), Windows 10 Home, Windows 10 Pro, Windows 10 Education

За допомогою утиліти ви можете відразу оновити поточну систему, або створити інсталяційний диск або ISO. Мова, видання і розрядність вже вибираються автоматично, але їх можна змінити під свої цілі. Тонкощі видань я розбираю нижче .

Нотатки на полях до утиліти MediaCreationTool

 • WIM або ESD. Microsoft неодноразово змінювала формат образу Windows, що входить в інсталяційний диск, і навіть перейменовувала розширення образу ESD в WIM. ESD - зашифрований і сильно стислий формат, але розпакування стисненого образу збільшує час установки.
 • Контрольні суми не публікуються, нo утиліта сама звіряє їх.
 • Утиліта проста як валянок, але навіть до неї є керівництво на сайті Microsoft.
 • Дивіться також замітки на полях до Windows 8.1 , Вони можуть бути застосовані і до Windows 10.

Установка фахового видання на ноутбук з домашнім виданням

Спочатку в утиліті MCT можна було створити диск з будь-яким виданням за вибором , Але пізніше Microsoft прибрала цю опцію. У березні 2017 року пропонувався вибір тільки між Windows 10 домашня для однієї мови і Windows 10, причому другий варіант містив чотири видання (SL, Home, Pro, Education).

У березні 2018 року Microsoft прийшла до такого варіанту. MCT викачує і створює образ з усіма виданнями , в т.ч. SL, N, S, а відповідне видання визначається під час установки на основі:

 1. Цифровий ліцензії, закладеної виробником ноутбука в UEFI BIOS (при цьому можливість ввести ключ продукту на етапі установки не надається)
 2. Введеного ключа продукту

Це працює для переважної більшості користувачів за рідкісним винятком, коли на ноутбук з виданням SL або Home потрібно поставити видання Pro. Найпростіший вихід з цієї ситуації - виконати установку автоматично підібраного видання, а потім зайти в Параметри → Оновлення та безпеку → Активація і придбати старше видання в магазині або ввести наявний ключ продукту від нього.

Для професійного видання підходять ключі Retail, але не багаторазової активації (MAK), володарі яких можуть взяти ISO з потрібним виданням з MSDN. Даний спосіб не найшвидший, оскільки додатково витрачається час на оновлення, але іншого офіційного шляху Microsoft зараз не пропонує.

Варіант 2 - ISO-образ | завантажити

Примітка. При переході по цьому посиланню в Windows 7 і новіше вас перенаправляють на сторінку MCT. У цих ОС обхідний шлях полягає в зміні User Agent браузера - в IE / Edge натисніть F12 і на вкладці Емуляція виберіть Apple Safari.

Навіщо, Для кого, Видання - все те ж саме, що і вище. Якщо у вас ПК з UEFI, для отримання завантажувального флешки достатньо скопіювати весь вміст ISO на неї. Для ПК з BIOS спробуйте rufus або будь-які інші засоби створення завантажувальної флешки.

Як безкоштовно завантажити свіжий інсталяційний диск Windows 8.1

Де: інсталяційний диск Windows 8.1 з листопада 2014 року можна завантажити з довідки Windows :)

Навіщо: установка, оновлення ( перевстановлення поверх ), Відновлення (завантаження в RE , Джерело оригінальних файлів)
Для кого: власники ПК в зборі (ноутбук, планшет) і власники легальних ключів Windows 8 і 8.1
Видання: Windows 8.1 SL (для однієї мови), Windows 8.1, Windows 8.1 Pro

1 Pro

перший екран програми вище, а на другому вас чекає вибір між флешкою ​​і ISO. З нормальним підключенням до всіх своїх чинів піде приблизно 20 хвилин.

Нотатки на полях

 • Диск скачується «з Магазину». Якщо у вас є досвід поновлення Windows 8 до 8.1 через Магазин, саме такий механізм і застосовувався.
 • Windows оновлена. Microsoft час від часу інтегрує останні виправлення і оновлює дистрибутиви Windows 8.1 для передплатників MSDN і відвідувачів Магазину. Перші отримують нові версії трохи раніше, але другі відстають не більше ніж на одну версію. (Офіційний образ Windows 7 застиг на SP1). Історію версій 8.1 розібрав Олексій Кибкало на Хабре.
 • Можливість позбутися від ОЕМ-сміття. Microsoft нарешті дає власникам ноутбуків і планшетів з Windows 8 + чистий дистрибутив. Ви можете заздалегідь завантажити драйвери з сайту виробника, зробити нове встановлення і зробити образ Refresh для відкату замість застарілого заводського.
 • Потрібно вільне місце на диску. Утиліта викачує дистрибутив в папку% temp%, тобто у вас повинно бути вільно не менше 4GB на тому диску, де ця папка розташована. Див. також дискусію в коментарях .

Питання і відповіді по Windows 8, 8.1 і 10

Спробую передбачити найгарячіші питання.

1. Чи потрібно при установці вводити ключ продукту?

Ні, якщо ваш ноутбук або планшет йшов з попередньо встановленою Windows 8, 8.1 або 10, і ви ставите таке ж видання. У всіх інших випадках потрібно буде ввести придбаний ключ, відповідний виданню завантаженої системи, або купити його в Магазині.

Ви можете пропустити введення ключа на етапі установки або ввести ключ KMS для бажаного видання . Ці ключі годяться тільки для установки, і згодом їх потрібно змінити перед активацією .

2. Чи буде активація?

Так. Якщо система не активувалася автоматично, з'єднання з Інтернетом і введіть у командному рядку від імені адміністратора :

cscript% windir% \ system32 \ slmgr.vbs -ato

Читайте також керівництво по активації . Власникам Windows 10 я рекомендую прив'язати ліцензію до облікового запису Microsoft . Це спростить активацію в разі заміни компонентів ПК.

3a. У мене куплений ключ Windows 8. Чи можна встановити Windows 8.1 з ним?

Так. У цих настановних дисках возитися з ei.cfg не потрібно.

3b. У мене куплений ключ для поновлення до Windows 8. Чи підійде він до цього диску?

Так. Спасибі читачеві Денису Бутову, який перевірив свій ключ оновлення Windows 7 до Windows 8 і повідомив про це в коментарях .

4. У мене ноутбук (планшет) з Windows 8. Що потрібно зробити в першу чергу після поновлення до Windows 8.1 або її чистою установки?

В даному випадку я рекомендую створити резервний образ системи, тому що відкат до фабричним налаштуванням з великою ймовірністю працювати не буде. Тому встановіть все оновлень і драйверів (в разі чистої установки, тому що при оновленні драйвери переносяться), потім створіть образ Refresh , Щоб отримати практично те ж саме рішення, що і у виробника вашого ПК. Звичайно, ви можете скористатися улюбленим ПО для створення образу або взагалі нічого не робити, відкатувавшись кожен раз до чистого стану за допомогою створеного диска.

Я думаю, що випуск цього інструменту для завантаження і створення образів як раз і покликаний вирішити проблему з непрацюючим відкотом до заводських налаштувань після поновлення з 8 до 8.1. Рішення запізнилося як мінімум на півроку, але добре, що воно все-таки з'явилося.

5. Чим відрізняється цей спосіб завантаження диска від поновлення при наявності тільки ключа?

Дійсно, набагато раніше з'явилася можливість завантажити інсталяційний диск з схожою сторінки довідки Windows. Але спочатку потрібно ввести ключ, що робить спосіб менш універсальним, ніж обговорюваний сьогодні. Він має сенс тільки в разі, коли вам потрібен диск саме з Windows 8.

6. Чи можна використовувати цей диск для Surface?

Можна, але для Surface краще скачати спеціальні образи . Посилання спеціально веде на англійську сторінку підтримки, тому що на російській тільки образ для Surface RT.

Далі буде…

Як безкоштовно завантажити інсталяційний диск Windows 7

З цієї сторінки ISO з Windows 7 можуть завантажити власники ключів продукту для коробкової 1 і COEM 2 версій, в тому числі купили ОС в Microsoft Store.

Скріншот англійською, тому що російської версії сторінки на момент публікації статті не існувало.

Як безкоштовно завантажити готову віртуальну машину з Windows

Навіщо: ознайомлення, будь-які тести та експерименти, ностальгія ( така або така собі )
Для кого: всі бажаючі
Windows: 7, 8.1 і 10, корпоративні англійські видання
Платформи віртуалізації: Hyper-V, VMware, Virtual Box і ін.

У команди браузера Microsoft є відмінний сайт, звідки можна скачати різні версії Windows з Internet Explorer і Microsoft Edge на готових віртуальних машинах. Іншими словами, це не просто VHD, а налаштована ВМ, яку ви можете швидко імпортувати, щоб навіть з установкою не возиться.

Короткі інструкції для Hyper-V

 1. Розпакуйте викачаний архів.
 2. З меню Дія виберіть Імпорт віртуальної машини і вкажіть в майстра на папку Virtual Machines, далі, далі.
 3. Додайте мережевий адаптер, налаштуйте обсяг пам'яті і запускайте!

Додайте мережевий адаптер, налаштуйте обсяг пам'яті і запускайте

Нотатки на полях

 • Windows оновлена. Машини оновлюють незабаром після публікації на MSDN свіжих образів. У січні 2015 року до завантаження пропонувалися ВМ на основі грудневого дистрибутива.
 • Пароль до облікового запису: Passw0rd!
 • Пробна версія. ВМ побудовані на основі пробних версій Windows, стікали через 90 днів, а EULA явно наказує використання лише для тестування.

У моєму основному ПК дві віртуальні машини завантажені саме описаним вище способом, дуже зручно. Думаю, тут все настільки прозоро, що розділ питань і відповідей не потрібен, але коментарі покажуть.

Інші способи безкоштовної і легальної завантаження Windows

BizSpark для стартапів і DreamSpark для студентів. Причому це не просто можливість завантажити дистрибутив, а ліцензія на Windows та інше ПО Microsoft.

бонус: Office Home Use Program - MS Office за $ 10, якщо ваша компанія має підпискою Software Assurance.

дискусія

Останнім часом Microsoft дуже старається, щоб її операційні системи були доступнішими для кінцевих користувачів, в тому числі на самих ранніх етапах розробки. Обидва розглянутих сьогодні варіанту не нові, але судячи з питань в пошті і форумі, про першому способі стражденним досі невідомо. Підозрюю, що мало хто цікавиться легальними варіантами, а більшість качає збірки різного ступеня кошерності.

Користуйтеся тільки оригінальними образами!

А ви знали про ці способи? У будь-якому випадку, поділіться інформацією з друзями! Якщо вже встигли спробувати ці варіанти, розкажіть в коментарях - чи пройшло гладко?

Я дякую Володимира Табакова , Модератора на Answers, за допомогу в підготовці матеріалу.

Обговорення завершено.

1. Чи потрібно при установці вводити ключ продукту?
2. Чи буде активація?
З ним?
8. Чи підійде він до цього диску?
5. Чим відрізняється цей спосіб завантаження диска від поновлення при наявності тільки ключа?
6. Чи можна використовувати цей диск для Surface?
1. Чи потрібно при установці вводити ключ продукту?
2. Чи буде активація?
З ним?
8. Чи підійде він до цього диску?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: