Як налаштувати локальну мережу між комп'ютерами: покрокова інструкція

Корпорація Microsoft, починаючи з Windows Vista, сильно змінили політику безпеки своїх систем щодо локальної мережі. Операційна система здавалося нової, якийсь занадто складною, і тому багато хто так і не змогли розібратися як відкрити доступ до файлів на комп'ютері. Сьогодні ми розберемо, як це робиться на прикладі Windows 8.1, але в Vista і 7 аналогічна система, і різниця не принципова. Локальну мережу можна також використовувати для подальшого створення DLNA-мережі , Яка буде об'єднувати всі мультимедійні пристрої будинку або квартири, або WebDAV сервера для обміну файлами з телефоном або планшетом.

На мій погляд це дуже зручно, коли без додаткових рухів можна відтворити фільм з комп'ютера, ноутбука або навіть телефону на великому екрані телевізора або прослухати улюблену музику з телефону, на акустичній системі без підключення додаткових проводів, хоча тут вже необхідний Wi-Fi роутер . Але перейдемо до налаштування локальної мережі.

ВІДЕОінструкція доступна по засланні .

 1. Для нормального функціонування локальної мережі все комп'ютери цієї мережі повинні знаходитися в одній робочій групі, для домашньої мережі візьмемо MSHOME. Щоб її встановити, нам необхідно пройти за наступним шляхом: відкриваємо "Панель управління» - «Система і безпека» - «Система» (також можна на робочому столі натиснути правою кнопкою по ярлику «Комп'ютер» і вибрати «Властивості» або комбінація клавіш « Win + Pause / Break «). У вікні, в лівій колонці вибираємо «Додаткові параметри системи».

 2. У вікні, переходимо на вкладку «Ім'я комп'ютера» і тиснемо кнопку «Змінити». Відкривається діалогове вікно, в якому нам і потрібно записати нову робочу групу. Прописуємо MSHOME (все великими) і тиснемо ОК. Закриваємо параметри системи так само натисканням кнопки ОК і перезавантажуємо комп'ютер.

 3. Далі бажано налаштувати постійний IP для обох комп'ютерів. Для цього йдемо в «Панель управління» - «Мережа та інтернет» - «Центр управління мережами і загальним доступом» - в лівій частині вікна «Зміна параметрів адаптера» - вибираємо мережеву карту, натискаємо правою клавішею і тиснемо «Властивості».

 4. Перед виконанням цього пункту читаємо примітки під скріншотом. Вибираємо «Протокол Інтернету версії 4» і тиснемо «Властивості», заповнюємо як показано на зображенні.

  PS В разі, якщо локальна мережа у вас організована через роутер з включеним DHCP сервером - IP-адреса, Основний шлюз і DNS-Сервера можна залишити в автоматичному режимі. Дана дія необхідно робити, якщо у вас два комп'ютери підключені на пряму або відключений DHCP на роутері.

  PPS Значення IP-адреси має бути різним на комп'ютерах в межах однієї локальної мережі. Тобто, у вашому комп'ютері вказуємо IP 192.168.0.7, а у наступного вже 192.168.0.8.

 5. Далі нам потрібно налаштувати видимість комп'ютера в межах локальної мережі. Для цього проходимо в «Панель управління» - «Мережа та інтернет» - «Центр управління мережами і загальним доступом» - в лівій частині вікна вибираємо «Змінити додаткові параметри спільного доступу" і перед нами відкриються профілі параметрів загального доступу. Тут ваше завдання полягає в тому, що у всіх профілях ви повинні включити «мережеве виявлення», і «загальний доступ до файлів і принтерів», і «загальний доступ, щоб мережеві користувачі могли читати і записувати файли в загальних папках», а так само «Відключити загальний доступ з парольного захистом». Тиснемо зберегти зміни.

 6. У цьому пункті починаємо працювати саме з папками, яким будемо давати загальний доступ в мережі. Я розповім на прикладі однієї папки, але відкрити доступ можна до всього локальному диску за аналогічним сценарієм.
  Для початку нам необхідно відкрити загальний доступ до папки. При цьому потрібно враховувати, що якщо мережа не обмежується двома комп'ютерами (наприклад деякі провайдери (Білайн) проводять інтернет в квартири на основі однієї великої локальної мережі), є сенс не давати право на зміну вмісту папки; якщо ви впевнені в комп'ютерах входять в локальну мережу, сміливо давайте «Повний доступ». Отже, відкриваємо властивості потрібної нам папки, для цього тиснемо правою клавішею по папці і вибираємо »Властивості», відкриваємо вкладку «Доступ» і тиснемо кнопку «Розширена настройка ...».

 7. У вікні ставимо галочку «Відкрити спільний доступ до цієї папки», тиснемо кнопку «Дозволи» і даємо потрібні права папці; так як це приклад, я даю повний доступ до папки, але ви ставте на ваш розсуд. Ось що у мене вийшло:

 8. Тиснемо ОК для прийняття змін, так само тиснемо ОК у вікні «Розширена настройка загального доступу», далі у властивостях папки переходимо в розділ «Безпека» і натискаємо кнопку «Змінити».

 9. Тиснемо кнопку «Додати», у вікні, пишемо «Все» (без лапок) і тиснемо ОК.

 10. Вибираємо у вікні нашу нову групу і даємо їй повний доступ в нижній частині вікна.

 11. Тиснемо ОК, у властивостях папки теж ОК і для надійності ще раз перезапускаємо комп'ютер.

Відвідайте наш партнерський магазин ОГО.ру, там ви знайдете багато електроніки від комп'ютерних комплектуючих і до холодильників і пральних машин по смачним цінами.

Думаю вам буде цікаво прочитати статтю про автоматичному підключенні до інтернету при включенні комп'ютера .

На цьому все. Сподіваюся, ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, ввівши свій e-mail в поле праворуч або підписавшись на групу в Вконтакте.

Дякую за увагу!

матеріал сайту Skesov.ru

Оцініть статтю:

(17 голосів, середнє: 4.4 out of 5)

Поділіться з друзями!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: