Як перевстановити Windows 10 з флешки

 1. 1 Що краще: перевстановлення, оптимізація системи або відновлення?
 2. 2 Відновлення ОС замість перевстановлення.
 3. 2.2 Як повернутися до попередньої версії Windows 10.
 4. 3 Як перевстановити Windows 10 з флешки.
 5. 3.1 Підготовка завантажувальної флешки.
 6. 3.2 Запуск установки через BIOS / Boot Menu.
 7. 3.3 Як перевстановити Windows 10: вибираємо версію / розрядність.
 8. 3.4 Розбиваємо / форматіруем жорсткий диск.
 9. 3.5 Налаштовуємо параметри і обліковий запис.
 10. 3.6 Установка драйверів і програм.
 11. 4 Після перевстановлення Windows 10 не починається комп'ютер, що робити?

Який би просунутою ні вважалася «десятка», рано чи пізно і вона починає зрадницьки гальмувати. У цій статті ми крок за кроком описуємо, як перевстановити Windows 10 на ноутбуці або ПК з мінімальними труднощами. Обіцяємо: навіть недосвідчені користувачі впораються без проблем.

1 Що краще: перевстановлення, оптимізація системи або відновлення?

Хороша новина - в Windows 10 вбудовані просунуті механізми відновлення, про які ще не все в курсі. І дуже даремно. Оскільки часто можна обійтися і без повноцінної переустановлення - систему за кілька кліків можна повернути в стан «як було на самому початку» (про це - трохи нижче).

І найголовніше: перш ніж вдаватися до будь-яких радикальних методів, настійно рекомендуємо спробувати в справі нашу інструкцію «Як прискорити роботу комп'ютера на Windows 10» . У ній ми зібрали найдієвіші способи оптимізації, які допоможуть грунтовно почистити і розігнати систему. Часто цього цілком вистачає - а перевстановити Windows ви завжди встигнете!

2 Відновлення ОС замість перевстановлення.

2.1 Як повернути комп'ютер в початковий стан на Windows 10.

Отже, обіцяний «лайфхак». Не всі знають, що замість довгої і болісної перевстановлення Windows 10 можна швидко повернути ОС в первісно чистий стан, скинувши її до заводських налаштувань.

Це як звичайна перевстановлення, тільки економить купу часу і нервів. При цьому можна навіть вибрати, прати чи все «дочиста» або зберегти особисті файли.

Хоча встановлений софт і налаштування ОС все одно заберуться. Тому краще всього заздалегідь підготувати список програм, які потрібно буде ще раз встановити після закінчення.

Робиться повернення Windows 10 до початкового стану дуже просто.

 1. Через «Пуск» заходимо в «Параметри». Який би просунутою ні вважалася «десятка», рано чи пізно і вона починає зрадницьки гальмувати
 2. Звідти - в меню «Оновлення та безпека».
 3. У вкладці «Відновлення» тиснемо «Повернути комп'ютер в початковий стан».
 4. У наступному вікні вибираємо, чи залишати або видаляти особисті файли. Якщо ви хотіли б просто «освіжити» ОС, то можна і зберегти. Якщо видаляємо все, то після повернення на комп'ютері залишається невинно чиста Windows 10.
 5. Вибрали? Читаємо про те, що станеться в процесі повернення, і натискаємо «Скидання».

От і все! Через кілька хвилин система повернеться в початковий стан - як в день установки. Дуже може бути, що і встановлювати заново нічого не доведеться. Спробуйте.

Через якихось проблем «десятка» відмовляється завантажуватися? Відкотити її до вихідних налаштувань все одно можна (в процесі зітруться і помилки, що викликали неполадки). Як? Після кількох невдалих спроб запуститися ОС викине вас в завантажувальний меню. У ньому вибираємо «Повернути комп'ютер в початковий стан» і проробляємо кроки, описані вище.

2.2 Як повернутися до попередньої версії Windows 10.

Після чергового оновлення «десятка» стала погано працювати? На щастя, возитися з перевстановлення Windows 10 з нуля теж немає сенсу - протягом якогось терміну ОС можна легко відкотити до попередньої збірки.

Для цього:

 1. Тиснемо «Пуск».
 2. Вибираємо ярлик «Параметри».
 3. Потім «Оновлення та безпека».
 4. Заходимо в «Відновлення».
 5. У пункті «Виконати відкат до більш ранньої збірці» натискаємо «Почати».
 6. Пояснюємо, чому вирішили відкотити Win 10 (ставимо десь галочку).
 7. На пропозицію перевірити оновлення відповідаємо «Ні, дякую».
 8. Вивчаємо інформацію і натискаємо «Далі».
 9. Згадуємо пароль від колишньої збірки (якщо він був) і знову «Далі».
 10. Тиснемо «Повернутися до попередньої Windows».

Далі трохи чекаємо: система зробить все інше сама, в кінці пару раз перезавантажиться і - вуаля - у вас знову стоїть стара збірка.

3 Як перевстановити Windows 10 з флешки.

Вирішили все ж повністю знести і переставити ОС на ноутбук заново? Наша покрокова допоможе здійснити повторне Windows 10 з флешки зробить цю задачу якомога простішою.

 1. Оскільки вся інформація з диска C буде стерта, всі важливі файли з нього переносимо в надійне місце: на диск D або флешку. Не забудьте перевірити «Робочий стіл», «Мої документи», «Завантаження» і т.д.
 2. Запам'ятайте, якого розміру був диск С і скільки на ньому вільного місця - це стане в нагоді потім, коли потрібно буде «розпізнати» його в процесі установки.

3.1 Підготовка завантажувальної флешки.

Перед тим, як перевстановити Windows 10 з флешки, цю установчу USB потрібно спочатку створити. Як зробити це найпростіше?

 • Потрібна ліцензія? Тоді можна не вигадувати велосипед і скористатися Media Creation Tool - офіційної утилітою від Microsoft. Вона зробить все практично сама: і завантажить Win 10, і запише її на флешку. Ми ж тільки завантажуємо саму програму, відкриваємо її і слідуємо простим інструкціям на екрані.
 • Ліцензія вас цікавить не особливо, але заповітний ISO образ «десятки» ви так чи інакше роздобули? Записати його на флешку допоможе командний рядок або будь-яка з безкоштовних утиліт - UltraISO, WinSetupFromUSB, USB / DVD Download Tool, WinToBootic, Rufus і т.п.

Щоб не повторюватися, запрошуємо вас заглянути в нашу статтю «Як створити завантажувальну флешку для установки Windows 10» . Там ми детально розписали 8 способів записи - і для ліцензії, і для неофіційних версій.

Яку версію вибрати - 32-біт або 64-біт? Залежить від обсягу оперативної пам'яті. Якщо у вас до 4 Гб - ставте 32-бітну, якщо більше - сміливо беріть 64-бітну.

3.2 Запуск установки через BIOS / Boot Menu.

Щоб приступити до перевстановлення Windows 10, потрібно виставити завантаження з флешки. Вставляємо накопичувач в USB-порт, перезавантажується, а далі є 2 варіанти.

1) Найпростіший - заходимо в завантажувальний меню (Boot Menu) і клавішами вгору-вниз вибираємо завантаження з нашою USB-флешки. Ось табличка з кнопками, що викликають Boot Menu на різних комп'ютерах (тиснемо відразу після перезавантаження, як тільки з'явиться чорний екран).

Музичні кліпи

 • MSI (материнська плата) - AMI (BIOS) - F11
 • Gigabyte - Award - F12
 • BioStar - Phoenix-Award - F9
 • Asus - AMI - F8
 • Intel - Phoenix-Award - Esc
 • AsRock - AMI - F11
 • ChainTech - відсутня
 • ECS - AMI - F11
 • FoxConn - Esc
 • GigaByte - F12

Ноутбуки

2) Другий спосіб трохи довше - замість Boot Menu входимо в BIOS (клавіші для входу тут - посилання) і в списку пристроїв завантаження призначаємо першої нашу установчу флешку. Для цього:

Точні назви ви будете мати свої, але в цілому рядок з «USB» повинна стати вище, ніж «HDD / Hard Drive».

Зробили? Відмінно, найчастіше після завантаження з'являється ось такий напис: Зробили

Натискаємо будь-яку клавішу, і перевстановлення Windows 10 офіційно почалася!

3.3 Як перевстановити Windows 10: вибираємо версію / розрядність.

Ми коротко розписали цей етап по кроках.

Вікно №1: Вибираємо все «Русское» (мова, формат часу, розкладку). Вікно №1: Вибираємо все «Русское» (мова, формат часу, розкладку)

Вікно №2: Тиснемо «Встановити». Вікно №2: Тиснемо «Встановити»

Вікно №3: Якщо офіційний ключ є, то вводимо його. Якщо ж немає, внизу чесно натискаємо по синій написи: «У мене немає ключа продукту». Вікно №3: Якщо офіційний ключ є, то вводимо його

Вікно №4: (Вікно з'являється, якщо на флешці лежить відразу 2 версії Win 10 з різною архітектурою)

Вказуємо ту, яку збираємося ставити.

Вікно №5: Вибираємо між Домашньої і Pro версіями (рекомендуємо «Домашню»).

(Це вікно буває не завжди) (Це вікно буває не завжди)

Вікно №6: Читаємо ліцензійну угоду, ставимо галочку про згоду, натискаємо «Далі». Вікно №6: Читаємо ліцензійну угоду, ставимо галочку про згоду, натискаємо «Далі»

Вікно №7: Тиснемо на другий варіант «Вибіркова: тільки установка Windows» Вікно №7: Тиснемо на другий варіант «Вибіркова: тільки установка Windows»

3.4 Розбиваємо / форматіруем жорсткий диск.

На цьому кроці ми потрапляємо в меню, де нам належить вибрати розділ вінчестера для установки Windows 10. Не переживайте, якщо дисків виявиться на порядок більше, ніж ви звикли бачити: зараз розберемося.

Пам'ятайте, як ми з вами записали розміри диска С перед початком установки? Так ми зможемо легко визначити його: знаходимо, вибираємо, тиснемо «Форматувати» (на цьому етапі він повністю очиститься), знову виділяємо і натискаємо «Далі».

Якщо хочете (наприклад, на «старому» диску C не вистачає місця), можна розбити жорсткий диск по-новому. Для цього вибираємо всі поточні розділи, натискаємо «Видалити» і клавішею «Створити» задаємо нові. Потім вибираємо диск для установки і тиснемо «Далі».

У плані вільного місця на диску Windows 10 досить ненажерлива. Для вірності орієнтуйтеся на 20-25 Гб для 64-розрядної версії і на 16-20 Гб для 32-розрядної. У Microsoft скромно називають мінімальні цифри, але на живій практиці вони «розпухають» майже миттєво.

Іноді буває потрібно додатково поставити на комп'ютер другу ОС, не чіпаючи поточну. Як перевстановити Windows 10, зберігши при цьому і стару версію? Нічого складного: ставимо нову на сусідній диск (наприклад, на D), і отримуємо дві автономні системи. Вхід в потрібну вибирається при кожному запуску.

 • Визначилися з розділом і натиснули «Далі»? Файли скопійовано на нього, і комп'ютер перезавантажиться.
 • На цьому етапі швидко витягуємо флешку (якщо вікно установки з флешки все ж встигло з'явитися знову, просто закрийте його, і система знову увімкнеться знову, на цей раз як треба)
 • Деякий час милуємося чорним екраном з логотипом «десятки» і сполученням «Йде підготовка», поки система готується, налаштовується і т.п. Іноді комп'ютер буде сам перезавантажуватися, іноді мерехтіти або «подвисать» - все нормально, нічого не чіпаємо. Як правило, весь процес перевстановлення Windows 10 затягується хвилин на 30-100.
 • Нарешті система попросить нас ввести ключ. Внизу зліва можна натиснути на маленьку напис «Зробити пізніше».
 • Потім вибираємо, підключатися чи до інтернету по Wi-Fi (якщо ви плануєте відразу увійти в обліковий запис Microsoft, підключайтеся, якщо немає, поки можна вибрати «Пропустити цей крок»).

3.5 Налаштовуємо параметри і обліковий запис.

Тепер займемося налаштуванням параметрів. Якщо не хочете возитися зараз, просто натисніть «Використовувати стандартні параметри». Все це можна буде поміняти і після того, як ви повторно Windows 10, вже в процесі роботи.

Не зайвим буде оптимізувати систему Windows, про це детальніше читайте в нашій статті «Як прискорити роботу комп'ютера на Windows 10»

Якщо ви не проти вирішити питання відразу, тоді натисніть "Налаштування» і виконайте наступні кроки:

 1. Задаємо свій регіон / «Так».
 2. Підтверджуємо розкладку / «Так». пропускаю
 3. При бажанні вибираємо додаткові розкладки (англійську додавати окремо не треба, вона йде в комплекті за замовчуванням). Якщо двох вам вистачить, то тиснемо «Пропустити».
 4. Вибираємо «Для особистого використання».
 5. Заходимо до облікового запису Microsoft, але краще створюємо локальну (див. Трохи нижче).
 6. Задаємо Пін-код для входу в систему - або обходимося без нього.
 7. Налаштовуємо хмарне сховище OneDrive - або просто натискаємо «Ні».
 8. Вивчаємо запропоновані налаштування конфіденційності та сміливо відключаємо всі, що нам не подобається.

На наступному етапі, якщо комп'ютер підключений до інтернету, система запросить вас авторизуватися в облікового запису Microsoft. Але щоб уникнути деяких потенційних глюків ми рекомендуємо зробити це вже після закінчення установки. А поки краще вибрати «Пропустити цей крок» (маленька блакитна напис внизу). На наступному етапі, якщо комп'ютер підключений до інтернету, система запросить вас авторизуватися в облікового запису Microsoft

Потрапляємо в меню створення локального облікового запису (якщо інтернету немає, то вас перекине сюди відразу, без попереднього вікна). Потрапляємо в меню створення локального облікового запису (якщо інтернету немає, то вас перекине сюди відразу, без попереднього вікна)

Тут все просто: придумуємо логін / два рази вводимо пароль / тиснемо «Далі». Якщо не хочете, пароль можна не виставляти - тоді система Windows не буде запитувати його при вході. Але краще поставити.

Наближаємося до фінішу! На цьому етапі перевстановлення Windows 10 самостійно займається різними тонкими настройками, встановлює всякі програми і т.п. Нам же залишається тільки споглядати обнадійливий екран «Це може зайняти кілька хвилин».

Але не поспішайте вірити йому на слово: якщо комп'ютер не дуже потужний, на практиці все це може затягнутися на добрі півгодини. Нічого не чіпаємо, що не відключаємо, що не перезавантажуємо - просто займаємося своїми справами і чекаємо.

Коли система все доробить, ви побачите робочий стіл новенької Windows 10.

3.6 Установка драйверів і програм.

Ось і все, ми з вами успішно переустановили Windows 10. Залишилося тільки встановити потрібні програми і драйвера. В принципі, якщо ноутбук або ПК підключений до інтернету, «десятка» сама підбирає і ставить драйвера, але найчастіше вона робить це не дуже якісно.

Найкраще переставити їх вручну - це досить швидко.

 • На ПК: вбиваємо в пошук офіційний сайт виробника материнської плати і викачуємо все там.
 • На ноутбуці: заходимо на офіційний сайт виробника, в графі «підтримка» знаходимо свою модель і драйвера для неї.
 • Де шукати драйвера для відеокарти? Залежно від моделі, йдемо на сайт AMD, NVIDIA або Intel.

4 Після перевстановлення Windows 10 не починається комп'ютер, що робити?

Ви все зробили по інструкції, але система відмовляється запускатися? Без паніки.

Якщо Ви бачите синій екран з написами, ознайомитеся з нашою статтею «Що Робити Якщо З'являється Синій Екран Смерті (BSOD)?»

 1. У 90% випадків проблема виявляється в конфлікті драйвера відеоадаптера: спробуйте завантажитися в безпечному режимі і видалити драйвер (для завантаження безпечного режиму доведеться по-варварськи вимкнути комп'ютер кнопкою).
 2. Ще перевірте, чи не підключений комп'ютер до 2 моніторів одночасно? Якщо так, то приберіть 2-ий, а 1-ий відключіть від дискретної відеокарти і повторно під'єднайте до вбудованої.

90% ймовірності, що після виконання першого або другого пункту все запрацює.

Як бачите, перевстановити Windows 10 виявилося не так вже й складно

Ось і всі кроки, які мають бути вам при перевстановлення Windows 10 з флешки. Нічого складного в них немає: очі бояться, а руки роблять!

Розкажіть нам в коментарях, чи все у вас вийшло з першого разу? Чи було щось незрозуміло? А може, у вас виникли якісь «підводні камені», не описані тут? Постараємося врахувати всі ваші питання і доповнити статтю.

Що краще: перевстановлення, оптимізація системи або відновлення?
Після перевстановлення Windows 10 не починається комп'ютер, що робити?
Що краще: перевстановлення, оптимізація системи або відновлення?
Через якихось проблем «десятка» відмовляється завантажуватися?
Як?
Як зробити це найпростіше?
Потрібна ліцензія?
Ліцензія вас цікавить не особливо, але заповітний ISO образ «десятки» ви так чи інакше роздобули?
Зробили?
Як перевстановити Windows 10, зберігши при цьому і стару версію?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: