Як перевстановити Windows 7 на ноутбуці, відновлення системи

 1. Відновлення системи за допомогою резервної копії Windows 7
 2. Перевстановлення з диска
 3. Перевстановлення з флешки
 4. висновок
 5. Відео по темі

Більшість користувачів ноутбуків стикаються з ситуаціями, коли потрібно перевстановити операційну систему, часто при цьому необхідно зберегти ліцензійну Віндоус. У даній публікації розглядається кілька методів того, як перевстановити Windows 7 на ноутбуці, а також розповідається про нюанси процесу установки ОС на ноутбуки різних виробників.

Відновлення системи за допомогою резервної копії Windows 7

Велика частина виробників мобільних комп'ютерів створюють резервні сховища для дистрибутивів сімки або будь-який інший ОС. Перевстановлення Windows 7 на ноутбуці з цих областей пам'яті виконується за допомогою вбудованих утиліт.

Щоб почалася перевстановлення, перезавантажте ноут і натисніть:

 • для Windows на ноутбуці hp на F11;
 • на ноутбуці ASUS на F9 відразу при початку завантаж;
 • для Windows 7 на ноутбуці Lenovo на F11;
 • на ноутбуці acer підійде комбінація клавіш Alt + F10;
 • для Windows 7 на ноутбуці SAMSUNG на F4.

Після натискання на потрібну кнопку замість стандартного завантаження Віндовс 7 відкриється інтерфейс відновлення ОС:

Після завантаження програми дотримуйтесь вказівок по відновленню Windows.

Але пам'ятайте, що всі налаштування будуть скинуті, а дані з попередньої копії системи можуть піти.

Перевстановлення з диска

При перевстановлення з диска пам'ятайте, що для відновлення ліцензії потрібно використовувати дистрибутив з точно такою ж ОС, що і стояла раніше. Дізнатися версію встановленої системи можна на наклейці, яка зазвичай розташована на зворотному боці ноутбука. До речі, там же знаходиться ліцензійний ключ вашої копії Віндовс.

Пам'ятайте, що при перевстановлення з диска розгортається нова операційна система, і, щоб уникнути проблем в майбутньому, варто видалити дані попередньої Віндовс.

Реалізується це за допомогою форматування системного розділу, тому заздалегідь подбайте про перенесення всіх потрібних даних з вибраного томи жорсткого диска для установки Windows. Інстальовані програми переносити не бажано, так як при цьому втрачається зв'язок з реєстром, і багато хто з них можуть не запуститися. Не лінуйтеся, встановіть їх знову після заміни ОС.

Дистрибутив інсталяційного диска включає в себе драйвера не для всіх ноутбуків, тому заздалегідь скачайте драйвери для вашого пристрою на офіційному ресурсі виробника. Якщо цього не зробити, то після установки висока ймовірність виникнення таких проблем:

 • не працює мережева карта;
 • не працює Wi-Fi;
 • не запускаються додатки.

Якщо ви переустановили ОС без цього, то для усунення несправностей мережевого обладнання доведеться завантажувати дистрибутив драйверів за допомогою іншого комп'ютера і переносити їх, використовуючи знімні носії, тому перед перевстановлення не забудьте підстрахуватися і завантажити драйвера для мережевої карти і Wi-Fi модуля.

Щоб почати процес установки, вставте диск в дисковод і перезавантажте ноутбук. Після запуску комп'ютера відкрийте завантажувальний меню, де слід вибрати завантаження з DVD-диска.

Після запуску комп'ютера відкрийте завантажувальний меню, де слід вибрати завантаження з DVD-диска

Викликається даний діалог на більшості ноутбуків за допомогою клавіші F12, а на пристроях hp застосовується комбінація F9 + Esc.

Нерідко на застарілих комп'ютерах ця функція відсутня, тому буде потрібно відкрити БІОС і самостійно відредагувати пріоритет завантаження. Для переходу в BIOS на ноутбуках виробники застосовують такі клавіші:

 • Асер, Асус, Самсунг, Леново - F2;
 • hp - F10 + Esc.

Якщо марки вашого пристрою немає в цьому списку, то дізнайтеся актуальну для нього клавішу на завантажується при включенні ПК вікні.

Інтерфейс БІОСа від різних виробників зовні не схожий, але послідовність дій для зміни пріоритету завантаження практично ідентична. Навігація по вікнах працюючого BIOS всіх версій здійснюється за допомогою стрілок на клавіатурі і клавіш Enter, Esc, +, -.

Послідовність дій для BIOS AMI:

 1. У верхній частині екрану виберіть закладку «Boot».
 2. У списку, виберіть «Boot Device Priority».
 3. За допомогою стрілок на клавіатурі перемістіть на перше місце в списку завантаження «CDROM».
 4. Натисніть на F10 і збережіть зміни, вибравши «ОК».

Послідовність дії для BIOS Phoenix-Award:

 1. Виберіть запис «Advanced BIOS Features» і натисніть Enter.
 2. В поле «First Boot Device» виберіть наступні значення - «CDROM».
 3. Натисніть F10 і підтвердіть зміни.

інсталяція Windows

Після внесення зміни в БІОС і перезавантаження з'явиться діалог з повідомленням: «Press any key to boot from CD or DVD».

Після внесення зміни в БІОС і перезавантаження з'явиться діалог з повідомленням: «Press any key to boot from CD or DVD»

Подальша інсталяція Windows 7 не складна, виконайте наступне:

 1. Натисніть на будь-яку клавішу клавіатури.
 2. Дочекайтеся завершення роботи Розпакувальник файлів, показується екран із записом «Windows is loading files ...».
 3. У діалозі «Установка Windows» вкажіть мову і натисніть на кнопку Далі.
 4. У вікні натисніть на велику кнопку Встановити.
 5. Виберіть встановлюється версію системи, до якої є ліцензійний код. Його введення потрібно після переустановлення Windows 7.
 6. Погодьтеся з умовами ліцензування.
 7. Виберіть метод інсталяції - «Повна установка».
 8. Виберіть те накопичувача, на який збираєтеся інсталювати ОС, і підготуйте його, натиснувши на пункт «Налаштування диска». Трапляються ситуації, коли в списку присутній зарезервований розділ накопичувача, обов'язково виберіть інший том. При наявності дисків об'ємом більше 250 Гб коштує розбити їх на кілька. Зазвичай під інсталювання системи відводиться окремий розділ розміром до 100 Гб.
 9. Виконайте форматування вибраного розділу накопичувача. При цьому з'явиться попередження, що вся інформація на ньому буде видалена. Підтвердіть згоду, адже ви раніше зберегли всі необхідні дані. Дочекайтеся завершення інсталяції та натисніть на Далі.
 10. Дочекайтеся закінчення процесу установки, в середньому він триває від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти хвилин, тривалість залежить те конфігурації ноутбука.
 11. Заповніть запропоновані поля іменами користувача та ПК.
 12. Захистіть обліковий запис паролем, а можете пропустити цей крок.
 13. Введіть ключ, списаний з наклейки на ноутбуці.
 14. Виберіть параметри безпеки.
 15. Налаштуйте дату і час.
 16. У разі наявності підключення по мережі вкажіть тип підключення.

Переустановленная Віндовс готова до роботи. У разі, якщо міняли пріоритети завантаження в Біосе, поверніть на перше місце в списку жорсткий диск, інакше комп'ютер постійно буде намагатися запускатися з DVD.

Перевстановлення з флешки

На багатьох компактних ПК, наприклад, на нетбуках відсутня DVD-привід. Тому виникає питання, як правильно переустановити на них Віндовс 7. Відповідь проста - використовувати знімні носії.

Для перевстановлення з флешки потрібно завантажити образ дистрибутива Віндовс 7 в форматі «ISO» і записати його на цей носій за допомогою спеціальної утиліти. Пам'ятайте, щоб правильно перевстановити систему Windows, що має ліцензію, потрібно завантажити контейнер з такою ж версією ОС. Сама флешка повинна мати обсяг не менше чотирьох гігабайт.

Запис Віндовс на носій за допомогою найпопулярнішою серед аналогів утиліти UltraISO виконується за наступним алгоритмом:

 1. Підключіть флешку.
 2. Запустіть утиліту.
 3. У меню «Файл» виберіть «Відкрити ...».
 4. Виберіть скачаний образ Віндовс 7.
 5. Відкрийте список, що випадає «Самозавантаження» і виберіть рядок «Записати образ Жорсткого диска ...».
 6. Натисніть на кнопку Записати і дочекайтеся завершення процесу.

Установча флешка готова, але, щоб почати інсталяцію, потрібно в Біосе як пріоритетний пристрої для запуску ноутбука вибрати «USB-HDD». Як налаштувати BIOS сказано вище, всі дії аналогічні, тільки слід вибрати інший запис з наявного списку. Подальша установка не відрізняється від інсталяції Windows 7 c DVD.

Нерідко після переустановлення Windows не працює. Для вирішення цієї проблеми візьміть інший дистрибутив ОС і повторіть процес інсталяції. Крім того, багато користувачів ігнорують необхідність форматування розділу і встановлювати заново сімку на диск, що вже має встановлену копію системи. Уникайте цього, адже це також може бути причиною неполадок.

висновок

У цій статті була розглянута перевстановлення Windows 7 декількома способами. Якщо відсутня резервна копія, то цю процедуру слід провести з диска, на якому записана точно така ж версія ОС. У деяких ноутбуків відсутня CD-ROM, тому переустановку можна здійснити тільки за допомогою зовнішніх носіїв, наприклад, з флешки.

Відео по темі

гарна реклама

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: