Як перевстановити windows 7 на ноутбуці

 1. Основні варіанти установки windows 7 на ноутбук
 2. вбудовані інструменти
 3. Установка зі змінного носія
 4. Створення завантажувальної флешки
 5. процес інсталяції
 6. Без налаштування BIOS
 7. Установка за допомогою BIOS
 8. Завантаження з флешки
 9. Завантаження з диска
 10. висновок

Причини щоб дізнатися, як перевстановити windows 7 на ноутбуці, можуть бути різні. Система може почати гальмувати, бути ураженої вірусами, просто не працювати належним чином і т.д. У недосвідчених користувачів можуть виникнути деякі питання, пов'язані як з порядком дій, так і з безпекою процедури переустановлення. Інсталяція драйверів, і інші нюанси, властиві ноутбуків - знаючи деякі секрети можна убезпечити себе і свій лептоп від багатьох неприємностей.


Інсталяція драйверів, і інші нюанси, властиві ноутбуків - знаючи деякі секрети можна убезпечити себе і свій лептоп від багатьох неприємностей

Основні варіанти установки windows 7 на ноутбук

Установка windows 7 на ноутбук може здійснюватися кількома способами:

 • Використання вбудованих інструментів;
 • Інсталяція з флешки або диска.

вбудовані інструменти

Формально при використанні такого методу система не встановлювати заново, а відновлює свої початкові параметри. Простіше кажучи, користувач отримує ту ОС, яка стояла у нього на момент покупки ноутбука в магазині. Всі зміни, зроблені з тих пір, відкочуються назад.

Але зробити таку процедуру можна тільки в тому випадку, якщо на комп'ютері не проводилася установка інших версій Windows або піратських збірок. Часто буває, що користувачі, які вважають себе просунутими, зносять ліцензійну систему, вважаючи, що вбудовані в неї програми знижують швидкодію комп'ютера. Натомість встановлюється якась скачана з Інтернету збірка windows 7 для ноутбука, в якій вбудовані невідомі драйвера.

Такі дії можуть призвести до небажаних наслідків, вираженим у вигляді нестабільної роботи, втрати даних і т.д. Але якщо ви нічого на свій лептоп не встановлювали і просто хочете повернути до початкового значення системи, Вам потрібно:

 1. Знайдіть через меню пуск вбудовану програму для відновлення. Дізнатися подібний софт можна по його назві - в ньому обов'язково буде присутній слово Recovery. Після запуску цієї програми ви побачите кілька способів відновлення, в числі яких буде і перевстановлення Windows 7 на вашому ноутбуці з поверненням заводських налаштувань.

У Windows 8 ця вбудована функція виглядає наступним чином:

У сьомій версії системи від Microsoft принципових відмінностей немає.

 1. На екрані з логотипом виробника, що з'являється відразу після включення, є напис, яка повідомляє користувачеві на яку клавішу потрібно натиснути, щоб почати відновлення системи. Виглядає вона приблизно як «Press F2 for Recovery».

Установка зі змінного носія

Якщо розділ відновлення з якоїсь причини з диска видалений, то переустановка windows 7 на ноутбуці потребують наявності дистрибутива цієї операційної системи. Добре, якщо він вже встановлений на знімний носій. Якщо ж диска або завантажувальної флешки немає, їх необхідно створити. Для цього доведеться записати ISO-образ операційної системи Windows на носій.

Створення завантажувальної флешки

Незважаючи на те, що багато користувачів намагаються уникнути цього процесу, створити завантажувальний флешку досить просто. Допоможе це зробити спеціальна програма, розроблена фахівцями компанії Microsoft. Називається вона Windows 7 USB-DVD Download Tool.

Отже, для створення завантажувальної флешки знадобиться:

 1. ISO-образ системи;
 2. Спеціальний софт;
 3. Знімний носій обсягом не менше 4 Гб, відформатований в систему NTFS.

Програма встановлена, флешка підключена, починаємо процес створення інсталяційного носія. Для цього запускаємо програму.

У першому вікні буде запропоновано вибрати шлях до ISO-образу Windows 7.

У першому вікні буде запропоновано вибрати шлях до ISO-образу Windows 7

На другому кроці вибираємо, що хочемо створити - DVD або USB Device. Натискаємо USB Device і переходимо до наступного вікна.

Натискаємо USB Device і переходимо до наступного вікна

Тут потрібно вибрати шлях до нашого накопичувача.

Тут потрібно вибрати шлях до нашого накопичувача

Програма запросить підтвердження видалення всіх наявних на ньому даних. Після отримання підтвердження почнеться створення завантажувальної флешки.

Після отримання підтвердження почнеться створення завантажувальної флешки

процес інсталяції

Нічого складного в установці системи немає. Процес серйозно спрощений завдяки автоматизації. 90% проблем, що виникають при інсталяції системи, пов'язане з установочними пристроєм. Користувачі часто припускаються помилок при створенні завантажувального флешки або використовують неробочий образ.

Однак є два важливих моменти, які обов'язково потрібно враховувати, щоб установка windows 7 на ноутбукпрошла успішно.

Перший момент - не залишайте на диску C важливі файли. Пам'ятайте, що Робочий стіл - це теж директорія диска C, тому всі необхідні дані з нього потрібно перенести на інший диск або знімний носій. При перевстановлення Windows 7 системний диск буде підданий форматування, в іншому випадку система може встановитися некоректно.

Другий важливий момент - драйвера. Подбайте про їхню наявність до початку процесу перевстановлення.

Особливо це стосується драйверів мережевої карти. Підключення до інтернету може після запуску не бути, і тоді ви встанете перед питанням, де знайти програмне забезпечення.

Без налаштування BIOS

Важливе зауваження - під час перевстановлення ноутбук повинен бути підключений до зарядного пристрою. Якщо операційна система продовжує працювати, то настройка BIOS не буде потрібно. Відповідно, вирішити проблему, як встановити windows 7 на ноутбук, буде трохи простіше. Потрібно лише запустити програму перевстановлення з диска або флешки і пройти послідовно всі кроки.

Після початку установки доведеться почекати, поки система скопіює тимчасові файли.После закінчення копіювання тимчасових файлів має бути вибрати версію і розрядність системи.

После закінчення копіювання тимчасових файлів має бути вибрати версію і розрядність системи

Потім для ознайомлення буде представлено ліцензійну угоду, з яким необхідно погодитися.

Далі з'явиться вікно, в якому буде два варіанти продовження роботи - оновлення наявної системи або повна установка.

Рекомендується вибирати другий варіант, так як він дозволяє домогтися найбільш коректною інсталяції. У наступному вікні виберіть розділ жорсткого диска, на який ви хочете встановити систему. Зазвичай це диск C. Так як в розділі вже є стара ОС, майстер установки попередить, що вся особиста інформація буде видалена.

Натисніть ОК і ви побачите, як почався процес копіювання файлів Windows на комп'ютер, їх розпакування і інші етапи установки. Питання, як зручно встановити windows 7 на ноутбук, вже практично вирішено - далі установник самостійно виконає всі необхідні процедури.

Під час роботи ноутбук кілька разів перезавантажиться. Тривалість установки залежить від потужності комп'ютера і може зайняти близько півгодини. Після закінчення інсталяції з'явиться вікно, в якому буде запропоновано вказати ім'я користувача. Воно може бути будь-яким. Ім'я комп'ютера задається автоматично.

За бажанням можна встановити пароль облікового запису. Потім необхідно буде ввести ліцензійний ключ Windows 7. Його можна знайти на коробці диска, якщо ви купували оригінальну версію в магазині. Якщо ключа немає, то етап цей можна пропустити.

Якщо ключа немає, то етап цей можна пропустити

Потім необхідно вибрати часовий пояс, дату і час. Після натискання кнопки Далі почнеться остаточний етап завантаження операційної системи.

Установка за допомогою BIOS

Якщо система «полетіла» остаточно і відмовляється запускатися, доведеться зробити деякі налаштування в BIOS. Залежно від того, на який носій записаний дистрибутив, будуть відрізнятися виставлені параметри. Розглянемо це питання докладніше, щоб заповнити залишилися прогалини в знаннях про те, як перевстановити windows 7 на будь-якому ноутбуці.

Завантаження з флешки

Ноутбуки останнім часом стали випускатися без дисковода, а тому і установка система ні них може проводитися тільки за допомогою USB-накопичувача. Щоб завантажити його без входу в систему необхідно:

Підключити знімний носій до ноутбука. Зробити це краще до включення лептопа.

Зайти в BIOS лептопа. Як правило, відразу після включення комп'ютера внизу екрану вказано, на яку клавішу потрібно натиснути, щоб потрапити в налаштування BIOS. Зазвичай це Del, F2, Esc.

Потрапивши в BIOS, необхідно знайти, де настроюються параметри завантаження. Зазвичай цей розділ називається BOOT. Тут усе своєю чергою зазначено, який диск вантажиться першим, а який - другим і т.д.

Встановіть флешку на перше місце, а жорсткий диск - на друге. Знімний носій зазвичай має ім'я USB HDD або USB 2.0. Збережіть зміни, натиснувши F10 або використовуючи пункт в BIOS під назвою Save and Exit Setup. Далі установка буде відбуватися так само, як вже було описано вище.

Завантаження з диска

Принципової різниці з флешкою ​​тут немає. Алгоритм дій зберігається, тільки на вкладці BOOT замість USB HDD необхідно вибрати завантаження DVD-ROM.

Після вирішення всіх питань пов'язаних з тим, як краще перевстановити windows 7 на ноутбуці, необхідно буде подолати проблему з інсталяцією необхідних драйверів. Багато користувачів намагаються знайти автоматичні установники, які аналізують наявне обладнання і шукають драйвера в інтернеті.

Однак краще все-таки не покладатися на такі програми, а самостійно завантажити все необхідне програмне забезпечення з сайту виробника.

На сайті компанії повинен бути розділ Підтримка або Завантаження. Тут представлені всі драйвера, які необхідно завантажити, а потім по черзі встановити. Деякі моделі ноутбуків вимагають певного порядку інсталяції програмного забезпечення, тому краще перестрахуватися.

висновок

Дилема як швидко перевстановити windows 7 на ноутбуці, як бачимо, дозволяється досить просто і без виклику фахівця. Найголовніше в цьому процесі чітко дотримуватися всіх вказівок майстра установки і користуватися ліцензійним програмним забезпеченням. Розробники Microsoft передбачили відразу кілька зручних способів для відновлення вихідних параметрів системи або її повної перевстановлення. Користувачам же залишається тільки вибрати найбільш підходящий інструмент і скористатися ним.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: