Як перевстановити Windows на ноутбуці

  1. Перевстановлення Windows вбудованими засобами
  2. Як перевстановити Windows на ноутбук без розділу відновлення

З різних причин іноді потрібно перевстановити Windows З різних причин іноді потрібно перевстановити Windows. І часом, при необхідності зробити це на ноутбуці у початківців користувачів можуть виникати різні труднощі, пов'язані з самим процесом установки, установкою драйверів або іншими нюансами, властивими тільки для ноутбуків. Пропоную детально розглянути процес перевстановлення, а також деякі підходи, які, можливо, дозволять перевстановити ОС взагалі без жодних клопотів.

Див. також:

Перевстановлення Windows вбудованими засобами

Практично всі ноутбуки, наявні зараз у продажу, дозволяють перевстановити Windows, а також всі драйвера і програми в автоматичному режимі. Тобто, від Вас потрібно лише запустити процес відновлення і отримати ноутбук в тому стані, в якому він купувався в магазині.

На мій погляд, це найкращий із способів, однак не завжди їм можна скористатися - досить часто, приїжджаючи на виклик по ремонту комп'ютера, я бачу, що на ноутбуці клієнта все, включаючи прихований розділ відновлення на жорсткому диску, було видалено для того щоб встановити піратську Windows 7 Ultimate, з вбудованими драйвер паками або подальшою установкою драйверів за допомогою Driver Pack Solution. Це одне з найбільш нерозумних дій користувачів, які вважають себе «просунутими» і хочуть таким чином позбутися від програм виробника ноутбука, що гальмують систему.

Приклад програми відновлення ноутбука

Якщо ж у Ви ще не встановлювали Windows на своєму ноутбуці (і не викликали горе-майстрів) і на ньому встановлена ​​саме та операційна система, з якою він купувався, Ви легко можете скористатися засобами відновлення, ось способи це зробити:

  • Для ноутбуків з Windows 7 практично всіх марок, в меню «Пуск» є програми відновлення від виробника, ідентифікувати які можна за назвою (містить слово Recovery). Запустивши цю програму, Ви зможете побачити різні способи відновлення, в тому числі і перевстановлення Windows і приведення ноутбука до заводського стану.
  • Практично на всіх ноутбуках, відразу після включення, на екрані з логотипом виробника, внизу присутній текст, яку кнопку треба натиснути, для того, щоб замість завантаження Windows приступити до відновлення, наприклад: «Press F2 for Recovery».
  • На ноутбуках зі встановленою Windows 8 Ви можете зайти в «Параметри комп'ютера» (можна почати набирати цей текст на початковому екрані Windows 8 і швидко потрапити в ці параметри) - «Загальні» і вибрати пункт «Видалення всіх даних і перевстановлення Windows». В результаті, Windows буде переустановлений автоматично (хоча, можливо будуть пара діалогових вікон), а також будуть встановлені всі потрібні драйвера і попередньо встановлені програми.

Таким чином, перевстановлювати Windows на ноутбуках я рекомендую вищеописаними способами. Ніяких переваг у різних збірок на зразок ZverDVD в порівнянні з попередньо встановленою Windows 7 Home Базова немає. А недоліків можна назвати більш ніж достатньо.

Проте, якщо Ваш ноутбук вже піддавався невмілим переустановлення і ніякого розділу відновлення вже немає, то читаємо далі.

Як перевстановити Windows на ноутбук без розділу відновлення

Перш за все, нам знадобиться дистрибутив з потрібною версією операційної системи - компакт-диск або флешка з ним. Якщо у Вас вже є такий, то чудово, якщо ж ні, але є образ (файл ISO) з Windows - Ви можете записати його на диск або створити завантажувальний флешку (докладні інструкції дивіться тут ). Сам процес установки Windows на ноутбук не особливо відрізняється від установки на звичайний комп'ютер. Приклад Ви можете побачити в статті про установку Windows , Яка підійде і для Windows 7 і для Windows 8.

Приклад Ви можете побачити в   статті про установку Windows   , Яка підійде і для Windows 7 і для Windows 8

Драйвера на офіційному сайті виробника ноутбука

По завершенні установки Вам належить встановити всі необхідні драйвера для Вашого ноутбука. У цій справі я рекомендую не користуватися різними автоматичними установниками драйверів. Найкращий спосіб - завантажити драйвера для ноутбука з сайту виробника. Якщо у Вас ноутбук Samsung, то заходимо на Samsung.com, якщо Acer - то на acer.com і т.д. Після цього шукаємо розділ «Підтримка» (Support) або «Завантаження» (Downloads) і завантажуємо необхідні файли драйверів, після чого встановлюємо їх по черзі. Для деяких ноутбуків Важливий порядок установки драйверів (наприклад, Sony Vaio), також можуть виникнути і будь-які ще складності, з якими доведеться розібратися самостійно.

Після установки всіх потрібних драйверів, можна буде сказати, що Ви переустановили Windows на ноутбук. Але, ще раз зазначу, що кращий спосіб - використання розділу відновлення, а коли його немає - установка «чистої» Windows, і ніяк не «збірок».

А раптом і це буде цікаво:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: