Як перевстановити Windows: покрокова інструкція

 1. 1. Збережіть важливі дані У процесі ви будете форматувати локальний диск, на якому знаходиться поточна...
 2. 3. Завантажте систему з диска або флешки
 3. 4. Запустіть майстер установки
 4. 5. Встановіть драйвери

1. Збережіть важливі дані

У процесі ви будете форматувати локальний диск, на якому знаходиться поточна версія Windows. Простіше кажучи, перед тим як встановити туди нову систему, вам доведеться стерти з нього всі старі дані. Вміст інших дисків має залишитися без змін. Але краще перестрахуватися і заздалегідь копіювати в хмару або на фізичний носій абсолютно всі дані з комп'ютера, яких ви боїтеся втратити.

Якщо на комп'ютері встановлено платні програми, не забудьте прочитати в їх документації правила роботи з ліцензіями при перевстановлення Windows, інакше можете їх втратити.

2. Створіть завантажувальний диск або флешку

Якщо ви хочете встановити / перевстановити ліцензійну версію Windows, переконайтеся, що у вас є відповідний ключ активації. Навіть якщо ви вже користуєтеся активованої системою і просто хочете встановити цю ж версію повторно, старий ключ активації може стати в нагоді знову.

 • Якщо у вас вже є завантажувальний флешка або диск з тією версією Windows, яку ви збираєтеся встановити, можете переходити до пункту 3. В іншому випадку потрібно завантажити образ Windows з інтернету і записати його на будь-який з перерахованих носіїв по інструкції, наведеної нижче.
 • Визначтеся з версією Windows, яку будете встановлювати, і перевірте, щоб комп'ютер відповідав її вимогам до системи. Цю інформацію можна знайти на офіційному сайті Microsoft або на диску з купленою Windows. Не забудьте також перевірити, щоб комп'ютер підтримував розрядність нової версії: 32 або 64 біта. Щоб не помилитися, можете встановити версію з такою ж розрядністю, як у вашій поточної версії Windows .
 • Щоб створити завантажувальну флешку з будь-яким чином Windows, знайденим в Мережі, можете скористатися програмою Rufus (C підтримкою UEFI) і переходити до пункту 3.

А нижче я розповім, як створити завантажувальний диск або флешку з офіційним чином системи на прикладі Windows 10.

 1. перейдіть на сайт Microsoft і клікніть на "Завантажити засіб зараз», щоб завантажити утиліту для створення завантажувального носія Windows 10 (якщо потрібна інша версія, виберіть її у вкладці Windows).
 2. Запустіть завантажену програму і прийміть умови ліцензійної угоди.
 3. Натисніть на «Створити інсталяційний носій для іншого комп'ютера».
 4. Виберіть параметри нової версії Windows вручну або залиште прапорець «Використовувати рекомендовані параметри для цього комп'ютера», якщо встановлюєте Windows на поточний комп'ютер.
 5. Визначтеся з типом носія.
 6. Вкажіть шлях до диска або флешці, на який будете записувати образ.
 7. Дочекайтеся завершення процесу.

3. Завантажте систему з диска або флешки

Тепер, коли у вас є фізичний носій з потрібним чином Windows, потрібно зайти в спеціальну програмну середу BIOS і вибрати тут диск або флешку в якості джерела завантаження.

 1. Вставте завантажувальний носій з образом Windows в комп'ютер.
 2. Перезавантажте пристрій. Як тільки комп'ютер почне завантажуватися знову, тисніть на клавішу переходу в настройки BIOS. Зазвичай це F2, F8, F9 або F12 - залежить від виробника обладнання. Найчастіше потрібна клавіша висвічується на екрані під час завантаження BIOS.
 3. Перебуваючи в меню BIOS, перейдіть в розділ завантаження Boot, якщо система не перенаправила вас туди відразу.
 4. У розділі Boot встановіть флешку або диск з Windows в якості джерела завантаження (на скріншоті вище для прикладу обрано диск). Якщо не знаєте, як це зробити, озирніться - на екрані побачите підказки з приводу управління.
 5. Збережіть зміни.

Можливо, замість класичної BIOS ви побачите більш сучасний графічний інтерфейс. Крім того, навіть в різних старих версіях BIOS налаштування можуть відрізнятися. Але в будь-якому випадку порядок дій буде приблизно однаковим: зайти в меню завантаження, вибрати джерелом потрібний носій і зберегти зміни.

Після цього комп'ютер повинен завантажитися з обраного диска або флешки.

4. Запустіть майстер установки

Якщо ви все зробили правильно, то на екрані з'явиться майстер установки Windows Якщо ви все зробили правильно, то на екрані з'явиться майстер установки Windows. Подальші дії не перевершують по складності установку звичайної офісної програми. Вам залишається тільки слідувати підказкам системи і чекати, поки розпакуються файли. Хіба що доведеться вибрати локальний диск для установки операційної системи і відформатувати його.

Крім того, в процесі потрібно мати ключ активації Крім того, в процесі потрібно мати ключ активації. Але якщо ви перевстановлюєте вже активовану на вашому комп'ютері Windows 10, то крок з ключем можна пропустити.

Після завершення установки комп'ютер повинен завантажитися в звичайному робочому режимі.

5. Встановіть драйвери

Сучасні версії Windows самостійно завантажують драйвери. Але якщо після переустановлення системи ви помітите, що відеокарта, динаміки або що-небудь ще не функціонує належним чином, можете скористатися утилітою для автозавантаження драйверів. Підійде, наприклад, безкоштовна Driver Booster .

Виконавши все перераховане вище, можете приступати до роботи. Комп'ютер повинен бути готовий.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: