Як видалити Windows 10 з комп'ютера повністю: інструкуція

  1. Даунгрейд стандартними можливостями
  2. Повноцінна перевстановлення ОС
  3. Знищення ОС повністю

Якщо вам з якоїсь причини не сподобалася Windows 10, ви можете від неї позбавитися. Серйозних причин для негативного ставлення до нової операційної системи Microsoft немає, але проблеми в роботі обладнання можуть змусити видалити Windows 10. Зробити це можна двома способами: повністю "знести" все програмне забезпечення з жорсткого диска (по крайней мере, з системного розділу) або відкотитися тому, до попередньої версії ОС.

Важливо: другий спосіб доступний тільки місяць після оновлення вашої "сімки" або "вісімки" до Windows 10. Після закінчення цього терміну видалити систему таким чином не вийде. Доведеться заново.

Для початку давайте розглянемо спосіб відкату до попередньої системи. Він менш "кровопролитний", і повернутися до повноцінного використання програм вийде швидше і легше.

Даунгрейд стандартними можливостями

При оновленні до "десятки", файли старої системи завбачливо зберігаються в папці Windows.old. Її видалення унеможливить описуваний нижче маневр. Крім того, вона автоматично видаляється через місяць, про що вже натякалось вище. Якщо ж вона на місці і ви жадаєте повернути звичну робочу середу, робіть наступне.

  • У правому нижньому кутку вікна на панелі Windows 10 є значок повідомлень (нагадує символ діалогу). Натиснувши на нього, ви відкриєте список можливих дій, серед яких виберіть і запустіть "Всі параметри".

Натиснувши на нього, ви відкриєте список можливих дій, серед яких виберіть і запустіть Всі параметри

  • Відкриється вікно, в якому потрібно перейти за пунктом "Оновлення і безпеку", а далі зайти в розділ "Відновлення".

Відкриється вікно, в якому потрібно перейти за пунктом Оновлення і безпеку, а далі зайти в розділ Відновлення

  • У новому вікні, в залежності від того, з якої системи ви оновлювалися, вам буде запропоновано повернутися до неї. Просто натисніть на кнопку "Почати" під такою пропозицією відкоту до старої системи.

Власне, на цьому все. Чи залишиться дочекатися, поки процес даунгрейда завершитися і ви зможете потрапити в звичний і зручний робочий стіл, скажімо, "сімки". Таке нехитре видалення слідів Windows 10 з вашого комп'ютера не зачепить файли і сторонні програми.

Зверніть увагу: важливі файли з системного розділу (робочого столу, папок з документами або зображеннями) краще завчасно зберегти в безпечному місці, наприклад, на флешці. Все-таки, Windows 10 стабільністю похвалитися поки не може.

Повноцінна перевстановлення ОС

Перш ніж буде розглянуто варварське видалення Windows 10 з робочого комп'ютера, варто нагадати, що можна просто перевстановити систему з нуля з повним форматуванням системних розділів. Запасіться DVD з Windows 7 (якщо вам потрібна саме вона) або зробіть завантажувальну флешку . Образ системи можна знайти в інтернеті (офіційний, з пробним періодом на 30 днів).

Як проходить установка ОС від Майкрософта - тема для окремої великої статті . Важливо лише згадати два моменти:

  • варто відключити опцію Secure Boot в UEFI (зазвичай в розділі Boot - все BIOS UEFI різні на різних моделях материнських плат і ноутбуків);
  • обов'язково форматуйте той розділ жорсткого диска, на який буде встановлена ​​система. Виділіть розділ, натисніть "Налаштування диска" - "Форматувати":

Виділіть розділ, натисніть Налаштування диска - Форматувати:

Відключення Secure Boot необхідно, якщо ноутбук продавався із заводською "десяткою". Інакше машина може не дати встановити альтернативну операційну систему.

Знищення ОС повністю

А тепер найцікавіше, але досить складне з технічної точки зору - видалення Windows 10 на 100%, повністю. Навіщо може знадобитися подібне сказати однозначно ніяк не можна. Можливо, вам настільки ненависна нова "винда", що ви вирішили пересісти на щось альтернативне начебто Ubuntu. Або хочете поставити "сімку" на ССД, а HDD розчистити.

У будь-якому випадку, вам знадобиться завантажувальний флешка або диск із записаною системою GParted LiveCD. Завантажити образ диска можна абсолютно безкоштовно і легально з офіційного сайту. Просто введіть цю назву в пошуку. Записати на диск можна будь-якою програмою, що підтримує запис образів у форматі .iso, а для запису на флешку використовуйте програму Rufus.

Коли флешка або диск буде готовий, перезавантажте ваш комп'ютер з "десяткою", переконавшись, що всі файли, паролі та інше в безпеці. Зрозуміло, Secure Boot теж повинна бути відключена. При появі першого стартового екрана натисніть на F12 і виберіть потрібний пункт завантаження. Далі ви побачите приблизно такий екран (вибирайте Default):

На робочому столі або в меню знайдете програму GParted. Це її інтерфейс:

У вікні ви побачите список розділів на жорсткому диску. У верхньому правому куті можна вибрати конкретний диск або флешку, якщо їх декілька. У списку відобразяться всі підключені носії даних, тому будьте обережні: відформатувати не той розділ або диск - значить угробити все дані на ньому.

З GParted можна форматувати розділи, видаляти, створювати нові і так далі. Щоб видалити з комп'ютера будь-яку операційну систему, досить знати, на якому розділі жорсткого диска вона встановлена. Просто клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть форматування в потрібний формат. Для Windows це NTFS.

Для Windows це NTFS

У "десятки" повинні бути ще розділи з даними для відновлення. Вони "важать" зазвичай близько 300-500 МБ. Їх краще не чіпати, так як деякі можуть бути потрібні для UEFI, а саме для правильної роботи розмітки.

Як бачите, нічого складного. Але врахуйте, що після виконаних операцій комп'ютер не зможе завантажитися, адже у нього не буде ОС. Приготуйте диск з потрібну операційну систему і встановлюйте з нуля.

(Visited 89 720 times, 13 visits today)

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: