Як відновити Windows 8 через Біос

 1. Створення інсталяційного носія
 2. Зміна пріоритету завантаження
 3. автоматичне відновлення
 4. Відкат для виміру тиску
 5. Відновлення без видалення файлів
 6. Повернення до вихідного стану

Якщо Windows 8 перестала запускатися, то її можна відновити за допомогою інсталяційного диска, завантажившись з нього через БІОС. Називати таку процедуру відновленням через БІОС некоректно, тому як в базовій системі вводу-виводу немає відповідних інструментів. Але без налаштування параметрів BIOS не вдасться завантажитися з установочного носія, щоб відновити систему.

Створення інсталяційного носія

Якщо немає флешки з дистрибутивом Windows 8, то доведеться записати потрібну інформацію на носій самостійно. Вам знадобиться:

 • Дистрибутив Windows 8.
 • Флешка або диск з доступним об'ємом не менше 4 Гб.
 • Утиліта для створення інсталяційного диска.

Дистрибутив можна скачати на сайті Microsoft, але набагато зручніше використовувати утиліту Media Creation Tool:

 1. Запустіть Media Creation Tool, виберіть, скільки разів Віндовс необхідно записати на диск. Якщо Windows 8 перестала запускатися, то її можна відновити за допомогою інсталяційного диска, завантажившись з нього через БІОС
 2. Вкажіть розташування. Якщо ви використовуєте флешку, то дистрибутив можна відразу записати на носій. Якщо збираєтеся робити інсталяційний диск, то створіть ISO * образ, який потім потрібно буде записати за допомогою програм типу UltraISO.

Після запису дистрибутива через програму Media Creation Tool можна приступати до налаштування BIOS і відновленню системи.

Зміна пріоритету завантаження

Зазвичай комп'ютер завантажує в першу чергу систему з жорсткого диска. Але щоб відновити Windows, необхідно змінити пріоритет завантаження, виставивши на перше місце інсталяційний диск / флешку. Зробити це можна через БІОС:

 1. Підключіть інсталяційний носій до ПК, виконайте перезавантаження.
 2. При запуску системи натискайте клавішу F2, щоб потрапити в БІОС. Клавіша входу в БІОС відрізняється на різних версіях ноутбуків і материнських плат, тому подивіться її в документації або на стартовому екрані.
 3. Змініть через розділ «BOOT» пріоритет завантаження. В БІОС не працює миша, тому доведеться діяти за допомогою клавіатури - стрілок і клавіші Enter. Встановіть на перше місце підключений носій з дистрибутивом Windows, який потрібен для відновлення системи.
 4. Збережіть конфігурацію БІОС, натиснувши клавішу F10 і ввівши «Y».

Можна обійтися без зміни параметрів БІОС і запустити інсталятор Windows 8 через меню завантаження. Меню завантаження викликається клавішею F11 або F12 в залежності від моделі ноутбука або системної плати. Однак іноді цей спосіб не спрацьовує, тоді як зміна пріоритету через БІОС діє в 100% випадків.

автоматичне відновлення

Серед інструментів відновлення на установчому носії Windows 8 є функція автоматичного виявлення і усунення несправностей. Скористайтеся ним, щоб швидко відновити систему.

 1. Натисніть в першому вікні майстра установки «Далі», щоб перейти до вибору режиму роботи. Клацніть "Відновлення системи».
 2. Перейдіть в розділ «Діагностика». Зайдіть в підменю «Додаткові параметри».
 3. Виберіть автоматичне відновлення.

При виконанні цієї процедури майстер буде намагатися виявити неполадки, які перешкоджають нормальному завантаженні Windows. Якщо помилки будуть виявлені, і їх можна виправити, то майстер відновлення зробить це без вашої допомоги.

Відкат для виміру тиску

Якщо Windows працює з помилками або взагалі не запускається, то спробуйте відновити систему до стану, коли проблем не було. Зазвичай цим інструментом користуються в середовищі Windows, але раз ми через БІОС запустили установник з завантажувального носія, то скористаємося його можливостями.

 1. Клацніть «Відновлення системи».
 2. Перейдіть в розділ «Діагностика». Відкрийте підрозділ «Додаткові параметри».
 3. Виберіть пункт «Відновлення системи».
 4. Виберіть цільову систему - Windows 8.

Запуститься стандартне вікно майстра відновлення. Вам потрібно вказати контрольну точку, до якої слід відкинути систему. Запуститься стандартне вікно майстра відновлення

Пам'ятайте, що призначені для користувача файли після відкоту залишаться недоторканими, а ось програми, встановлені після створення контрольної точки, будуть деінсталювати.

Відновлення без видалення файлів

Якщо відкат для виміру тиску не усуває помилки в роботі Windows, то слід застосувати інший метод усунення неполадок, який називається «Refresh your PC». Використовуючи цей спосіб, ви теж збережіть призначені для користувача дані, так що можна не турбуватися про збереження важливих документів або фотографій.

 1. У вікні установника клацніть «Відновлення системи».
 2. Перейдіть в розділ «Діагностика». Натисніть «Відновити».

З'явиться попередження про те, що станеться в системі в результаті застосування функції «Refresh your PC». Призначені для користувача файли залишаться недоторканими, параметри системи будуть скинуті до вихідного стану, встановлені вами додатки втечуть. З'явиться попередження про те, що станеться в системі в результаті застосування функції «Refresh your PC»

Невелика ціна за швидке повернення Windows 8 в працездатний стан, тому натисніть «Далі» і виберіть цільову систему. Якщо ви працюєте з ноутбуком, переконайтеся, що він підключений до мережі, а потім натисніть «Відновити». Аварійне вимикання машини в процесі відновлення системи може призвести до наслідків, усунення яких потребує виконання повного переустановлення Windows.

Повернення до вихідного стану

Якщо жоден із зазначених способів відновлення не допомагає, то залишається радикальний метод - повернення комп'ютера до вихідного стану. Це майже те ж саме, що і повна перевстановлення Windows, тому видалені будуть не тільки програми, але і ваші особисті дані, які зберігаються на одному розділі з системними файлами. Якщо ви нічого не втратите в результаті такого відкату, то сміливо його застосовуйте:

 1. Натисніть «Відновлення системи» у вікні майстра установки.
 2. Відкрийте розділ «Діагностика».
 3. Клацніть «Повернути в початковий стан».

З'явиться попередження, що всі файли і додатки будуть видалені. Натисніть «Далі» і виберіть цільову систему. Якщо жорсткий диск розділений на кілька розділів, то майстер уточнить, який тому потрібно очистити. Вибирайте той, на якому записані файли Windows. З'явиться попередження, що всі файли і додатки будуть видалені

Вкажіть режим очищення - «Просто видалити мої файли». Вкажіть режим очищення - «Просто видалити мої файли»

Дочекайтеся закінчення процедури повернення комп'ютера в початковий стан. Ні в якому разі не вимикайте машину і не намагайтеся перервати виконання операції, щоб не викликати ще більш серйозні неполадки, ніж ті, з якими ви намагаєтеся впоратися.

Поскаржитись на контент

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: